Pevná nebo nasazovací rovnátka?

Od: Datum: 25.02.15 17:16 odpovědí: 8 změna: 25.02.15 23:43

Naše třináctiletá dcera potřebuje rovnátka. Máme ovšem strach ji nechat udělat pevná, protože nevydrží disciplínu, která je u takovýchto nezbytná. I teď si aspoň jednou denně nevyčistí zuby pořádně a pak s pevnými rovnátky je prý nutno je čistit více než jednou denně a pečlivě. Takže by pak sice měla rovné zuby, ale plné kazů. Také by ji pořád padaly ty "zámečky", protože ji neuhlídáme, aby nejedla tvrdé věci. Prostě je flegmatická. Ale nevím, jak moc spraví křivé zuby rovnátka nasazovací. Ty mají finanční výhodu - jsou levná. Prosím poraďte - nevím, jestli jí ty zuby těmi fixními rovnátky vlastně nakonec ještě víc nezničíme, když jí je všechno jedno. Jí jsou jedno snad i ty křivý zuby, ale není to pěkný pohled a také se hůře čistí.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 25.02.15 17:19

Dobrý den, jak moc má dcera zuby křivé? A co vám doporučil zubař? Na některé zubní nerovnosti jsou nasazovací rovnátka krátká a nepomohou... proto se ptám.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 25.02.15 17:55

Spise bych to rozhodnuti nechala na doktorovi..Ja jsem jako mala mela rovnatka ty nasazovaci..Oba spicaky prednich zubu se mi draly vpred, ze jsem se pred druhymi stydela usmivat jak to bylo videt a nebyt rovnatek, tak mam zuby jak upir,ale rovnatka mi zuby opravdu krasne vyrovnaly..

Ohodnoceno: 2x

Datum: 25.02.15 19:41

nasazovaci zas nebude nosit :) to vam muzu rict urcite :) ja taky nenosil a resim to az ted pred ctyricitkou protoze mi padajici hasicak vyrazil predni zub, tak kdyzuz, tak to sfouknu najednou s rovnatkama :)

Datum: 25.02.15 19:55

Fixní i nasazovací rovnátka mají každé svou úlohu a svůj čas. Pokud dcera není ochotná k ústupkům a disciplíně, nechte jí zuby křivé. Na rovnání je vždycky čas (viděli jste toho zubatého Sobotku, jak chodil s rovnátky?) a nejjednodušší pro vás bude, aby si na to přišla sama. Nechte ji, vy se zbytečně trápíte, vyhodíte fůru peněz, narozčilujete se a zbytečně.

Ne že bych nevěděla, o čem mluvím. Taky jsme nosili rovnátka, napřed se čekalo, až synovi vyrostou druhé zuby, pak se horní krásné zdravé čtyřky vytrhly, pak se nosila rok nasazovací rovnátka, pak se udělala na dva roky fixní rovnátka, pak se ještě dělaly otisky a vyráběla se taková průsvitná formička, která se měla nosit asi rok po sundání fixních rovnátek na spaní, no a až jsme tím prošli, zjistilo se, že za ty roky se synovi nevejdou do pusy spodní zuby. Trojky mu vylezly dopředu jak kůly v rozích plotu. Chtěla jsem, aby si to nechal srovnat, ale vzepřel se - jeho věc. Nakonec už byl skoro dospělý. Zvažte to. Vím, že chcete pro dceru to nejlepší, aby třeba v tanečních měla hezké zuby, ale když do toho sama nemá chuť (jasně že spíš rozum), nedocílíte ničeho.

Ohodnoceno: 4x

Datum: 25.02.15 22:14

S tim musim jen souhlasit, ze musi sama chtit..Ja tehdy zodpovedna byla a zoufale jsem chtela rovne zuby, takze me nasazovaci rovnatka pomohly, ale vase dcera musi chtit sama..Me kvuli nasazocacim doktor vytrhnul zdrave 4 nahore i dole..

Datum: 25.02.15 22:38

Nezlobte se, ale doma byste měli rozhodovat především Vy, ne třináctileté dítě, jakkoli flegmatické a pubertální.

Zásadní věc je, jestli chce do rovnátek jít - pokud ano, tak lepší jsou napevno. Holt budete muset být důslednější a čištění ze začátku třeba kontrolovat, než i dcera zvykne. Víte, jak to udělali naši, když zjistili, že si rovnátek nevážím, cpu do nich tužky a ulamuji zámečky bonbony? Za a) jsem část peněz musela přispět sama a za b) jsem dostala docela čočku, takže jsem si to pak dál nedovolila.

Pokud dcera rovnátka nechce, zkuste ji namotivovat. Mého flegmatického bratra poseroutku nechali, ať se "rozhodne" sám, protože už je přece velký, jenže on se za a) je srab a za b) je mu to fuk, jeho jediný zájem je počítač, co otravujete s nějakýma zubama. Takže pořád dělal, že se jako rozhoduje, a roky se nic nedělo. Dnes má zuby křivé a škaredé, a to mu ještě není ani dvacet. Jeho kamarádi, co měli rovnátka napevno, jsou na tom o poznání lépe. A u holek je vzhled důležitější, co si budeme vykládat.

Od: pb®
Datum: 25.02.15 22:45
A kdo jí od objevení prvního zubu to nečištění zubů naučil? Přece dítě, co je zvyklé si odjakživa čistit zuby 3x denně ze dne na den nezklouzne k tomu, že si je nevyčistí ani jednou. Jak si čistíte zuby vy a v jakém je máte stavu? Rodiče mají dočišťovat zuby ještě dětem školou povinným a kontrolovat snad do puberty. Taky je jednoduchý výchovný prostředek, že něco co chceš ty, udělám až ty uděláš, co chci já. Funguje to báječně. Na čem třináctileté puberťačce záleží nejvíc? Bez čeho se neobejde? Ale jinak souhlasím s ostatními, nechat zuby křivé, ať si to pak platí sama.

Datum: 25.02.15 23:43

toz mate pubertalni deti? ikdyby bylo zvykle si je cistit 5x denne, tak v puberte je to fuk, kamoska si prece cisti jen jednou vecer, davam jen obycejny tupy priklad premysleni pubose ;)

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.