Stará dovolená

Od: Datum: 25.02.15 12:11 odpovědí: 6 změna: 25.02.15 18:59

Dobrý den.Z minulého roku jsem měl dovolenou za tři měsíce/říjen nástup/ a chtěl jsem ji vybrat v březnu.Dali mě ji už nyní v únoru.Do kdy můžu starou dovolenou vybrat správně?Děkuji za informaci.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 25.02.15 12:21
avatar

hlavní problém je v tom že zaměstnancům uděluje dovolenou zaměstnavatel a jak si dupne tak se můžete třeba postavit na hlavě

Ohodnoceno: 3x
 
Od: hm®
Datum: 25.02.15 13:30
avatar

Správně má být dovolená vybraná ten rok, za který náleží, jinak nejpozději do konce roku následujícího. Ale jak už bylo napsáno, o dovolené rozhoduje zaměstnavatel.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.02.15 13:32
avatar

Dříve polovinu dovolené určoval zaměstnanec, druhou zaměstnavatel. Podmínkou bylo, aby ta dovolená byla aspoň 14 dní vcelku. Dneska už všechnu dovolenou může určit zaměstnavatel. Podmínka 14 dní zůstává.

Zaměstnavatel by měl respektovat, pokud máte zaplacený nějaký pobyt a na něj tu dovolenou chcete. Protože pokud Vám dovolenou neumožní, musí Vám uhradit náklady vynaložené na tuto dovolenou. Stejně tak, kdyby Vás třeba v polovině pobytu z dovolené odvolal. Takže v případě pobytu Vám vyjde zřejmě vstříc /kdybyste měl třeba v březnu zaplacené hory/..

Pokud ale budete trávit dovolenou doma, může ji zaměstnavatel nařídit podle své úvahy. Nejprotivnější to je, když není dost práce, lidé se sjedou do firmy a jsou následně posláni zpátky domů. Ano, i to jsem zažívala a bylo to velmi nepříjemné. Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hm®
Datum: 25.02.15 13:44
avatar

> Zaměstnavatel by měl respektovat, pokud máte zaplacený nějaký pobyt a na něj tu dovolenou chcete. Protože pokud Vám dovolenou neumožní, musí Vám uhradit náklady vynaložené na tuto dovolenou.

Myslím, že toto ale platí jen tehdy, když zaměstnavatel určil termín, zaměstnanec se podle toho zařídil, a pak ten termín zaměstnavatel změnil. Tak v tom případě platí "škodu". Ale jinak si zaměstnanec nemá co plánovat na dobu, kdy nemá dovolenou určenou/schválenou.

Ohodnoceno: 5x
 
Od: dary®
Datum: 25.02.15 18:55

Zaměstnavatel si může dneska dělat co chce, dneska jsem se o tom bavil s říďou, že mám 20 dní starý dovolený a on na to, že no a co, já mám ještě 3 dny z roku 2013

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.02.15 18:59
avatar

těmi 3 dny z roku 2013 porušuje zaměstnavatel zákoník práce.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.