Napadení na silnici,co byste dělali vy?

Od: Datum: 25.02.15 01:16 odpovědí: 23 změna: 25.02.15 12:50
Dobrý den.
Dnes jsem zažil poměrně nepříjemnou situaci. Přestalo mi jet auto a tak jsme ho s kamarádem táhli do servisu. Ten leží asi 300 metrů od hlavní,která je poměrně rušná a cesta zpátky je zajištěna širokou,opravdu širokou jednosměrou ulicí. Protože kamarad byl poprvé v životě za volantem vozu,které bylo na laně,nefungoval mu posilovač brzd ani řízení,tak jsem rozhodl,že tu hlavní opustíme dřív a dojedeme tam tou širokou jednosměrnou silnicí. Sice v protisměru,ale často tam parkujou kamióny,kolem kterých projede i náklaďák,tudíž je to opravdu hodně široké. V tom najednou proti nám vyjelo auto a když nás míjelo,začalo na nás troubit,tak jsem mu ukázal dozadu,že táhnu auto. Dojedeme skoro k servisu,když v tom najednou nás dojelo to auto,které na nás troubilo a smykem před námi zastaví. Vystoupil nějaký chlap, a začal mi mlátit toho mého kamaráda,že prý na něj dělal nějaké ksichty. Potom mi kámoš řekl,že prý jen kroutil hlavou,nic víc. Začal ho prostě mlátit,držel ho pod krkem,připlácl ho na kufr od auta a začal mu dávat pěstí do hlavy. Kamarad se teda kryl,takže to schytal na krk. Ač jsem vyrostl na bojových sportech,musím říct,že jsem vůbec nebyl nevěděl,jestli mám toho chlapa začít mlátit nebo ne. Pořád mi v hlavě lítalo,je to evidentně rapl,co se pere rád, a nevím,jak by to dopadlo. Kamarad byl zmrzlý,protože mu v taženém autě nešlo topení a já byl trochu vyklepaný,abych neurval lano a vůbec jsme proto v té chvíli nevěděli,co dělat. Já měl pepřový sprej v bundě v autě a měl jsem jen holé ruce,kamarad také. Držel ho,bil ho pěstí a já se to snažil urovnat slovy,že jsem říkal,že je kamarad debil,když dělal ksichty,že se za něho omlouvám a podobně,on ho pak pustil vždycky, ale začal ho zase bít. Křičel jsem,že jdu volat polici,ale když jsem šel pro telefon,tak on ho pořád mlátil a já se musel vrátit,aby přestal. Jednou chytil i mě,ale pak mě pustil. Nakonec jsem to ukecal a chlápek odjel. Ale celý večer jsme to pak spolu řešili,protože oba děláme bojové sporty,chodíme do posilovny,umíme se prát slušně,ale i tak jsme ani jeden nebojovali a snažili se to uhrát slovně,což se nám podařilo. Mám z toho ale špatný pocit,že jsme nic nedělali. Ale ne proto,že to neumíme,ale proto,že to byl obrovský moment překvapení. Prostě najednou přijel chlap a začal nás mlátit. Sice se to uhrálo,nikomu se nic nestalo,chlap odjel,ale já se cítím,že jsem se měl bránit a několika boxerskými údery ho dostat k zemi,což umím,ale tady jsem to prostě neudělal. Bylo to správné? Co byste dělali na našem místě Vy? A hlásili byste to potom policii? Děkuju za odpovědi

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 25.02.15 01:44
avatar

No, tak to je docela blba situace..Tezko rici..Ja teda nejsem chlap,ale tak nejak mi instinkt veli, ze pokud me nekdo zacne mlatit, tak jak popisujete, tak mu to vratim.. Chlapovi asi tezko, ale i tak bych se nedala..Muj chlap dela taky bojovy sport karate uz 20 let a uci to i nase male kluky a uci je, ze nikdy nemaji davat prvni ranu, ale pokud je nekdo agresivne napadne, tak teprve pak maji ranu vratit a dat tu ranu takovou, ze to toho druheho slozi a uz da pokoj.. Ten agresor byl evidentne pako, nema pravo delat co delal vasemu kamaradovi, takze za me ano, ja byt vama, nebo vas kamarad, tak ho chytim poradne pod krkem taky.. Policii bych do toho netahala a byt chlapem, tak bych si to s tim chlapem vyridila sama,,

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.02.15 02:17
avatar

no jiste ze hlasit SPZ, mel jste hned bezet do aute pro sprej a cely ho vyprazdnit do xichtu toho idiota a pak z nej vymlatit dusi jako lekci (kdyz uz by to bylo bez policie) pripadne jen zneskodnit a zavolat PCR, taky jsem vyrostl na bojovych umenich, ale dost jsem nabral, na me by si netroufl, ale je jasne, ze "cucaky" si zgustnul, takove hrdiny zname... kdyby na nej houknul hovado chlap, tak zaleze do auta a rychle odjede

doplněno 25.02.15 02:36:

nicmene krouceni hlavou si umim predstavit :) i krouceni hlavou umi rict "to je ale debil" a v tu ranu vyprovokujete labilniho sulina, ktery by jinak jen s troubenim projel...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.02.15 06:39
avatar
Co bych dělal? Doběhnul bych do servisu pro hasák, tyč nebo silnější klacek a agresorovi bych to oplatil s urokem. Jednoho takového pablba v okolí mam a na hrubý pytel hrubá záplata...
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.02.15 06:49
avatar

Nejsem pro násilí, ale podle mě jste poseroutka. Kamarád Vám pomáhá s Vaším nepojízdným autem, schytá to a Vy jen stojíte a čučíte. K čemu Vám byly ty bojové sporty, kterými se chlubíte? Pokud přemýšlíte, zda pomoci či ne, mohlo by třeba být už taky pozdě, než se rozhoupete /třeba, kdyby agresor měl nůž/.

Navíc jen trapně blekotáte a navíc shazujete kamaráda, který Vám pomáhal. On do něj buší a Vy se podlézavě omlouváte, ža kamarád je debil, když dělal ksichty. Kdepak, debil jste Vy.

Myslím, že jste asi přišel o kamaráda. Jaká to pro něj byla situace snad pochopíte, jednou, až se do podobných problémů dostanete Vy sám. A Váš kamarád bude stát opodál, blekotat a shánět se po mobilu.

Nejste férový chlap a kamarádem bych Vám být nechtěla. Nezlobte se, neznám Vás, ale podle toho, jak jste to popsal, jste opravdu jen trapný bázlivý podesránek.

Prát se nemá, ale kamarádovi bych tedy na pomoc rozhodně šla i za cenu nějaké té boule. Vždyť to bylo kvůli Vám a Vašemu autu! *bzum*Jaga.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 25.02.15 08:13
avatar

Já to vidím naprosto a úplně stejně jako Jaga. *hej*Jen se zeptám: K čemu to bojové umění vlastně děláte? Neptám se jedovatě, ptám se se zájmem, protože oba moji malí vnoučci dělají judo, asi už třetím rokem. Od 4 let mladší a od 5 let starší. Trenér toho bázlivějšího, který nikdy nebyl rváč, hecnul: Narovnej se, postup k němu, neklop hlavu, ale dívej se mu do očí a po cestě uvažuj, jaký hmat použiješ. Mladí vyprávěli, že přesně tohle malý udělal, když nějaký rozzuřený kluk bušil do neznámého kluka v šatně školy. Náš mu neublížil, jen ho položil a podržel, dokud nevychladl. A to mohl jít bez povšimnutí dál, jen použil to, co uměl. Dmu se pýchou. Jemu to úžasně dodalo na sebevědomí. *hej*Proč nějaké pepřáky a telefony, když umíte obranu?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: au1
Datum: 25.02.15 07:22

mně to nějak nesedí, děláte bojové sporty, oba, a necháte si dát nakládačku, proč je teda vůbec děláte? vidíš jak ti cizí chlap dává sadu kamarádovi, a necháš to tak bejt... to mi hlava nebere

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 25.02.15 08:31

jedna otázka je,co skutečně kamarád dělal za posunky na onoho řidiče.Docela člověka vyleká pokud potká auto v jednosměrce.Ale v žádném případě to neospravedlní následnou agresi.Pokud děláte oba dva bojové sporty tak by vám rozhodně nemělo dělat problém dotyčného zpacifikovat a já osobně bych to rozhodně udělal.Nemluvím o tom,mu naložit ještě za odměnu,ale zpacifikovat a vysvětlit,že takhle tedy ne.Klidně na místo zavolat i policii,přece jste dva a vy můžete být svědkem a stálo by mi to i za případnou pokutu,ale podobného agresora bych z toho nenechal vyklouznout.Nelze řešit dopravní přestupek tím,že někoho zbiju.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jofa®
Datum: 25.02.15 09:02

Ono to s tím bojovým uměním taky nemusí dost dobře dopadnout. Pamatuji se na jeden případ napadení, kdy napadený použil své "umění" a skončil v nemocnici. Dostal takovou nakládačku, že se dlouho a dlouho divil. Nikdy nevíte, jestli dotyčný bojové umění nezvládá lépe.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.02.15 09:09

Pravděpodobně psychopat a dva poseroutkové

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.02.15 09:11
avatar

Kryštofe, nenávidím násilí, ale na to se neptáte..

Bylo to správné? Co znamená to? Jako zda ta situace byla správná? Ne, nebyla.

Co byste dělali na našem místě Vy? Přestal bych jezdit do jednosměrky, nechal bych bojového umění, páč je k ničemu, nechal bych lhaní.

A hlásili byste to potom policii? To podle vašeho svědomí, co jste napsal pravdiě a co je nepřesnost..

Děkuju za odpovědi.. Není zač.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.02.15 09:59
avatar

Moment prekvapeni je moc tezke prekonat , ale divim se , ze vam nenabehl adrenalin a nedali jste mu dva proti jednomu na cuňu a byli jste tak pasivni. Priste to zkus prekonat a jednat , nebo vytahnout mobil a tocit SPZ auta , chlapa a volat na policii. Je to napadeni.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bbbb
Datum: 25.02.15 10:09

Stačilo mi dočíst k části " poprvé za volanten vozu bez posilovače brzd a řízení v protisměru jednosměrkou.Vy se divíte že vás někdo špatně pochopil? Nechápu co teď čekáte.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.02.15 10:15
avatar

Před pár týdny jsem na rušném náměstí šla po chodníku. Kolem hafo lidí. Nějaký otrhanec (bezdomovec?) tam nadával jinému a strkal do něj, očividně byl strašně v ráži a byl schopný mu jednu vrazit. Vzpamatovala jsem se až poté, kdy jsem uslyšela, že mu tváří v tvář, pořádně z blízka, hrozím zavoláním policie. Fakt to ze mě tak "vylétlo", že jsem se nepoznávala. Tyhle věci totiž NEJDOU poté, co člověk začne přemýšlet - pak se bojí. Kdybych nejdřív začala přemýšlet, tak asi projdu kolem a dělám, že nic nevidím, jako všichni ostatní.

Ten pocit poté "stojí za to", jak se strach dostaví... klepala jsem se ještě pár hodin a doma jsem si dala oddychovku s knížkou, abych se uklidnila. Něco podobného se mi stalo před asi 2 rokama, to už bylo pozdě večer a útočník měl daleko větší sílu a útok byl agresivnější a už probíhal, ten napadený už jen seděl a nechal do sebe mlátit. Jen přijít blíž k nim (původní plán byl přiblížit se k tomu hajzlovi s vytrvalým nebojácným pohledem z očí do očí), vytáhnout z kapsy telefon a volat policii mi sebralo nějakou odvahu, doma jsem pak večer bulela jak želva a bylo mi z toho psychicky na nic ještě pár dní.

Nechci se Vás zastávat, kdyby mi někdo mlátil do kamaráda, tak bych ráda tu odvahu sebrala - ale znám ten paralyzující pocit strachu. Pracujte na tom - jednou může být hůř a litoval byste.

Ohodnoceno: 4x
 
Od: kryftof007
Datum: 25.02.15 10:35
Bohužel,je to přesně tak,jak říkáte. Já měl trochu času na přemýšlení,když mlátil kamaráda a řekl jsem si,že je lepší do toho nejít a zavolat policii. Bohužel kdykoliv jsem odešel k autu,on pokračoval. Lituju toho,zpětně z domova vidím,že jsme se měli bránit. Ale jak říkáte,protože jsem nad tím moc přemýšlel a k tomu všemu se ze mě poslední dobou stal pacifista,tak jsem to neudělal,ale moc mě to mrzí,protože vím,že by toho ten chlap nechal. Bohužel kamarad je fyzicky menšího vzrůstu, a proto ho začal mlátit jako prvního.
Od: kryftof007
Datum: 25.02.15 10:26
Dobrý den. Ano,také si připadám jako poseroutka, měl jsem ho zbit. Ale měl jsem tam nějaký blok,nechtěl jsem mlátit člověka. Vůbec nevím,co se to stalo. A když se kamarad nebránil a taky jen říkal,ať toho nechá,tak jsem myslel,že se taky nechce prát. Prostě to bylo obrovský hovado s rudýma očima,možná ještě pod vlivem,vůbec neměl zábrany. Měli jsme oba nějaký blok,prostě to nechápu. Podobných situací už jsem zažil několik,dokonce jsem takhle jednou pomohl klukovi,když ho napadli dva dospěli cikáni,tenkrát jsem jednoho kopl do břicha a druhého hmatem dostal na zem a přivolali jsme policii. Ale včera prostě nechápu. Vůbec nevím,proč jsem se to snažil ukecat. Bylo to obrovský moment překvapení,proto asi toto.
Od: asd1
Datum: 25.02.15 11:42

Aspoň vidíš že trénink a naostro je velký rozdíl. Koukat jak ho tluče byla velká chyba, klidně mu mohl vyrazit zuby, mohl mu dát KO + pád hlavou o chodník atd. Měl jsi mu zabránit v mlácení = rozkopnout ho, chytnout za hlavu a kolenem do ksichtu, vystříkat pepřákem, povalit na zem, ... Pak nejlíp zdrhnout. Určitě volat policii - to byl agresivní psychopat a ty je třeba řešit, takový za volantem nemá co dělat. Příště může někoho zmlátit hůř a když bude mít záznam u policie tak se to může hodit, i jako přitěžující okolnost a místo podmínky půjde sedět...

Kámoš se musel bránit sám, asi se naštěstí zvládl krýt tak má zuby, celou sanici atd. a je to jen dobrá zkušenost co může potkat...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.02.15 10:31
avatar

Kdybys ho začal mlátit, asi by ti možná hrozila opétačka se zákonem, ale kamarád by asi byl rád že jsi mu pomohl a ne jen čuměl. A co jsi měl dělat?

Volat tísňovou linku 158, opsat si RZ a když se zadaří, tak i dokumentovat telefonem.

A jen taková připomínka, spousta lidí co dělají bojové sporty se na ulici prát neumí. Nemají na to, nejsou tak vybuzeni a hlavně jednou podle zvyklých pravidel.

Jo a být ty můj kámoš, tak nevím co bych ti pak na to řekl.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: esme*
Datum: 25.02.15 11:56

Nebudu hodnotit cos měl a neměl udělat, toho už napsali jiní dost.

Jen bych zkusila osvětlit jak se ti to mohlo stát. Myslím že jde o klasickou stresovou reakci - když se člověk setká s něčím nečekaně, má dvě možnosti jak reagovat - útok nebo útěk. Je to naprosto pudové a domnívám se, že to hodně závisí jednak na povaze a druhak na tom, jak moc nečekané ta situace je.

Jednou jsem s mamkou jela autem - dvě baby na nákupech, obe normální, slušné ženské, prcci do padesáti kilo. Stojíme na světlech a najednou pár metrů od nás natvrdo nabořilo auto - pán usnul za volantem, v autě celou rodinu... mamka úplně automaticky vyhrkla "honem jeď, co kdyby..." a já úplně automaticky vylítla z auta a mazala k těm nabouranejm na pomoc. Přitom mamina je fakt slušnej člověk a neexistuje že by pomoct nechtěla; jen prostě její první stresovka je útěk. Já to mám opačně, prvně útok (tj. akce - řešení situace). Možná to z hlediska morálky vypadá líp, ale párkrát jsem takhle dost riskovala a potom se teprve třepala co se mi mohlo stát. Např. - jeden chlap se mi pokusil vrazit facku, a hned ji měl zpátky. Měla jsem jedinou kliku že byl ožralej a netrefil mne, bo jinak trávím život v kotrmelcích. *smich*

Takže tě vůbec nesoudím. Jestli s tím jak jsi to řešil nejsi spokojený, prober to s kámošem a domluvte strategii pro příště, kdyby něco - když je člověk připraven, reaguje jinak, s rozmyslem. A ty kecy jak jsi srab, co tu zazněly, pusť z hlavy. Ono kdybys opravdu přešel do obrany, dotyčnej taky mohl vytáhnout kudličku a dnes už jsi tu nebyl. A málokdo ví na stopro co by sám udělal, dokud to nezažije.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: asd1
Datum: 25.02.15 12:04

jj, jen to není jen útok a útěk, ale i třetí a to že ztuhne a nedělá nic. To byl nejspíš jeho případ. Částečně ta reakce jde nacvičit, pokud tu situaci trénuje tak časem se vypěstuje reflex který funguje i ve stresu...

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: ataka
Datum: 25.02.15 12:06

Děláte bojový sport. Jak klasifikujete jeho ütok? Udery mířené na hlavu, nepřestávající ataky, Co kdyby mu dal do spánku..

Co když mu přesto všechno spůsobil krevní sraženinu , která putuje,

Takovýmu šílenci to prošlo, ale nemělo. Kde si zase vybije zlost. Za takovou blbost, jít takhle do afektu, to je agresivní jednání. Neohrozil jste ho ani na životě, ale on si po Vás vyjel a stálo mu to zato dojet a mohl ho i zabít. Jsou tam kamery , v té autoopravně? Třeba , co víme, má podmínku, nemůže to zde nikdo stopro vyloučit, možná by šel i bručet. To, že se nebál , když jste řekl, že zavoláte policii, není známka, toho, že eventuelně nemusí být v podmínce, ale jenom těžké agrese dotyčného , nebo...se policii nebojí?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.02.15 12:09
avatar

Takže Vám někdo zmlátí kamaráda, přičemž ale oba "ovládáte bojové sporty a umíte se slušně prát", a Vy to ani nehlásíte na policii. Přinejměnším divné, nevymýšlíte si náhodou, nebo nezapomněl jste něco důležitého dodat? Zajímavé, že jste odcházel pro telefon (zřejmě do auta, několik vteřin), ale do auta pro pepřák to bylo daleko (do stejného auta?).

Měl jste volat policii okamžitě a nahlásit spz auta agresora, to je snad logické. Že jste jeli jednosměrkou nedává nikomu právo fyzicky zaútočit. A i když jsem holka, tak jsem se prala už hodněkrát.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ataka
Datum: 25.02.15 12:16

Martino,

přesně tak.

Mně napadnout kámošku, tak ji nedám. Policii volám určitě, si raději vysvětlím, že jsem táhla auto v jednosměrce , než tohle si nechat líbit.Navíc za takovou ... a tak brutus ütok. Ještě si za nima dojel, aby se vymlátil...co to svědčí o ütočníkovi, že je agresivní magor.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: matador
Datum: 25.02.15 12:50

Tak podle me to dopadlo dobre. Vy jste delali voloviny (autem do protismeru neni zrovna chytre), on byl zjevne cholerik - tak co, dostali jste par ran - krom trochu posramoceneho sebevedomi vam ani kamaradovi zjevne neni nic tak strasneho (zlomeniny, zuby venku atp.) - neboli na tech vasich trenincich se navzajeme zmlatite asi tak stejne.

Takze o co jde? Bylo by lepsi byt za hrdiny a konflikt eskalovat buhvikam? Treba by chlap vytahl pistoli a mohla uz z toho byt i mrtvola (jedno na ci strane).

Takze za me situace celkem rozumne dopadla. A vy si uz zapamatujete, ze holt si priste jednosmerkou cestu zkracovat nebudete a fertig :)

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.