Odhad nemovitosti

Od: Datum: 24.02.15 22:46 odpovědí: 4 změna: 24.02.15 23:21

Dobrý den, ráda bych se zeptala, umřel mi manžel a měli jsme chatu ve SJM, pro dědické řízení bude potřeba odhad. Ráda bych věděla, zda je lepší provést znalecký posudek, nebo bude potřeba udělat odhad tržní ceny. Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 24.02.15 23:00
avatar

Dobrý den, pokud vím, tak pro tyto účely se provádí znalecký posudek dle tabulek.

Tedy, dle výpočtu odhadce. Při zadávání požadavku odhadci mu musíte říci, pro jaký účel posudek potřebujete a on už to bude vědět. Jinak se dělá posudek pro dědictví a jinak např. pro banku. Upřímnou soustrast.

P.S. V tomto případě bude nejspíše cena nemovitosti nižší, než cena tržní.

doplněno 24.02.15 23:13:

Notář Vám sdělí, zda bude posudek nutný a jaký. Odhadce ho potom udělá dle toho.

Zatím žádné zpracování posudku nezadávejte a počkejte na výzvu notáře a jeho radu nebo požadavek. Někdy není posudek ani nutný.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: marika*
Datum: 24.02.15 23:08

To jsem si také myslela, ale asi to určí právník, který bude se mnou projednávat dědické řízení. Ta chata nemá velkou hodnotu. Je to pouze srdeční záležitost. Děduji za projevení soustrasti.

Datum: 24.02.15 23:16

Docela nedavno jsem to taky potreboval a dle vyjadreni notarky neni potreba konkretni typ odhadu. Podstatne je, aby se dedici na cene dohodli a cena "nebyla evidentne nizka". Takze jsme si pozvali realitku a mlada slecna nam napsala, ze dle jejiho nazoru by ji zaradila k prodeji za tolik a tolik a to js,me dali notarce. Dedici jsme byli 2 a nikdo z nas nemel pripomminek a tak to je i v dedickem usneseni.

Ohodnoceno: 0x
 
Od:
Datum: 24.02.15 23:21

Nám odhadce naposledy dělal odhad podle tržní ceny posouzením s nemovitostmi stejné velikosti v dané lokalitě. Prý si to prosadili notáři z Prahy, kde nemovitosti mají několikanásobně větší tržní hodnotu, než je hodnota vypočtená podle tabulek. To aby měli větší odměnu.

Notář vás bude určitě informovat, jaký odhad bude požadovat.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.