Vydávání se za policii

Od: Datum: 23.02.15 19:38 odpovědí: 10 změna: 24.02.15 02:24

Dobrý den :)

Ve dne 17.2.2015 mi večer cca po desáté zavolalo neznámé číslo... poprvé sem ho ignoroval podruhé sem telefon zvednul a ozvalo se policie ČR jste "jméno"?... típnul jsem v domnění že se jedná o vtip... po třetí sem řekl ano jsem to já a v telefonu mě řekl neznámí hlas že jsem obviněn za různé kraviny... a že policie přijede druhý den do školy a případ bude vyjednávat... druhý den nikdo nepřijel :D mě se ulevilo ale pak volalo neznámé číslo po druhé o polední přestávce... opět že je to policie atd... a že se omlouvají za to že nepřijeli a že se staví v pět hodin ke mě domu... zeptal sem se na jméno... osobě trvalo než něco vymyslela a jako výmluvu řekla že jsou v terénu :D zavěsil sem a bylo mi jasný že to je fake dnes asi před hodinou na mě někdo zvonil... opět policie atd... ať jdu dolu... neváhal sem vzal sem bundu a šel.. dole nikdo :D už mě to docela obtěžuje a chci se zeptat jaký trest hrozí za vydávání se za policii... teď nahrávám každý hovor ale je nahraný nemám... možná by to šlo nějak od operátora zjistit záznam hovoru ale nejsem si jistý... a hlavně jestli to bylo neznámé "skryté číslo" tak nevím jestli by to vůbec k něčemu vedlo :)

neberte to nějak vážně jen mě to zajímá :)

doplněno 23.02.15 19:46:

omlouvám se za překlik jedná se o muže cca 19 let :) podle hlasu...


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: buss
Datum: 23.02.15 19:54

Ježíšku, ty si teda... od kdy policie obviňuje přes telefon? Může se domluvit na předvolání, pokud to spěchá. Zásadně se nebavím s někým, kdo se nepředstaví a sám se první nepředstavuji. Človíčku, a co tak zadat telefonní číslo do vyhledávače tě nenapadlo? Prostě ho zablokuj. Pokud chceš, zajdi na policii a oznam to.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.02.15 20:06

možná špatně čtete či co ale psal sem že číslo je neznámé tudíš na telefonu nejde zablokovat... za druhé už sem naznačil že vtípku nevěřím a neptám se vás na to jestli to je policie či ne ;) ptám se na to jestli je to trestné se takhle vydávat za policii ;) :) špatně jste to pochopil...

Datum: 23.02.15 20:25

Jinak policie nevolá ze skrytých čísel, ale buď z obyčejných pevných linek nebo ze speciálních čísel ministerstva vnitra, které začínají 974. Aby policista během řešení případu v terénu jen tak mimochodem řešil po telefonu jiný případ, to je proti služebním předpisům.

Takže na storpocent si z vás někdo střílí a pokud se to bude opakovat, podejte trestní oznámení na neznámého pachatele. Ano trestné to je, ale v tomhle případě to bude nejspíš jenom přestupek, protože tím nezískal žádný prospěch. Skryté číslo je to pro Vás, ale ne pro operátora, ten si jeho číslo snadno dohledá a skutečná policie si o to může požádat.

doplněno 23.02.15 20:40:

Až tomu vtipálkovi zaklepou na dveře skuteční policisté, tak se asi bude trochu klepat.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 23.02.15 21:00

a u operátora záleží nějak na času kdy se ho zeptám na číslo které mi volalo?

jestli to nějak nepromazávaj třeba kdybych se ho zeptal za 5 let :D

Datum: 24.02.15 01:12

Promazávají, za 5 let bude určitě pozdě, ale přesný čas nevím, klidně to může být jen půl roku. Ale pochybuju, že to řeknou vám, pravděpodobně to řeknou jen policii.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.02.15 22:54
avatar

Policie samozřejmně ze skrytých čísel volá. Není to sice pravidlem, ale je to pravda.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 23.02.15 20:54
avatar

Neznámé - skryté íslo nemáš brát!Pkd by volala PČR,tak by poté volala otevřeně a asi takto:"policie české republiky major Zeman ...!"

Ano i vydávání se za policistu může bát trestné!

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 23.02.15 22:34

oznámil bych celou věc na policii skutečnou,to že Vám se číslo jeví jako skryté neznamená,že nelze zjistit u operátora.Jinak info pro ostatní,policie většinou volá jako skryté číslo,to je osobní velmi častá zkušenost.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.02.15 01:13

OK, budiž, moje zkušenost je, že volají z těch pevných linek 974.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.02.15 02:24
Policie samozřejmě volá ze skrytých čisel. Předvolba 974 je předvolba tel.čisel policie. Vězte, ze v 95% volají ze skrytého čísla a jinak z klasických předvoleb pevné linky. A to že se trestnost posuzuje podle získaného prospěchu, je taky pěkná blbost!
Tr.čin Přisvojení pravomoci úřadu... existuje, ovšem v tomhle případě se jedná o max. přestupek.
Na druhou stranu ti můžou zjistit, jestli tě skutečně nějaká součast policie neshání
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.