Strava pro studenta

Od: Datum: 23.02.15 18:59 odpovědí: 9 změna: 24.02.15 16:44

Dobrý večer, už od nástupu od září na vysokoškolské koleje řeším problém - co jíst. Cenou mám okolo 75k a myslím, že se z toho dá celkem najíst. Jenže problémem je to, že díky rozvrhu a brigády mám pouze 3 jídla za den. Do dnes jsou moje 2 jídla maso + rýže nebo brambory. A podle váhy zjištuji, že je to hodně málo ( nejlepší ironii je např. spolubydlící - ten vstane ve 12, ve 3 nějaký oběd ( špagety s něčím, rohlíček se sýrem ) a na večeři pizza - to např. nechápu, nebo mě by to určitě nestačilo ) a potřeboval bych obměnit jídelníček - jenže s tím je druhý problém že tady nevedeme troubu a každý den 2x vařené maso nebo na pánvi taky podle mě není ideální.

A proto se ptám - co bych měl do těch 3 jídel více zařadit ( nebo nahradit to 1 maso ) aby to bylo opravdu co nejvýživnější( nemyslím teď ty žvásty podle knížek, že za den by to mělo dělat 8-10kJ a potom hodnoty bílkovin, sacharidů apod - hodně lidí co na sobě maká apod. říká, že to jsou jenom vyhozené peníze.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.02.15 19:39

Dobrý den. Já bych vám na snídani doporučovala jíst ovesné vločky s mlékem, či jogurtem, do toho třebas hrozinky, ořechy. Ovesné vločky jsou velmi výživné, dodají energie a zasytí na dost dlouhou dobu (mám to vyzkoušené a jeden vysokoškolák taky). Pak si dáte nějaké to maso s něčím. Do toho nějaká ta zelenina kvůli vitamínům, mléčné výrobky - tvaroh, sýry, jogurty s pečivem a tak podobně. Ale zkuste ty vločky, ty jsou bezva.

Ohodnoceno: 2x

Od: ahmedzbrna
Datum: 23.02.15 19:47

Děkuji za odpověd. Vločky jsem zamozřejmě zkoušel jenže mám s nima celkem problém ( celkem mě to prožene ) ale to jsou samostatné vločky od emca a do toho např. kakao, cukr, nějaké ty ořechy apod. a většinou to mnou jenom projde. Ale ironii je, že když si koupím krabici ovesných vloček, kde jsou 4 sáčky po 60g ( za tu cenou to je opravdu málo ) a mohu klidně do toho nasipat 250G těch od emca a to už nemám problémy. Tak by mě celkem zajímalo, co do těch předpřipravených dávají za svinstvo ( navíc cena okolo 40-50kč za 4 sáčky mě příjde celkem dost )

Datum: 23.02.15 19:59

Hm, tak to s těmi vločkami to je zajímavé, že vás to prožene. Tak to potom nevím, co vám poradit. Záleží také na tom, jestli jste hodně masový, nebo ne. Někdo neudělá bez masa ani krok, druhý ho tolik nepotřebuje. Ale maso jde nahradit těmi mléčnými výrobky, např. tvaroh je taky fajn. Co znám vysokoškoláka, tak ten např. vypije litr mléka denně.

Ohodnoceno: 0x

Od: ahmedzbrna
Datum: 23.02.15 20:13

když vemu to mléko - 11 kč ( i když to má opravdu pěkné hodnoty na obalu, tak nějak jim nechci věřit, nebo ta kvalita jde čím dál tím níže) a 10kč za snídani tak mám už jen 50kč na oběd avečeři což jsou přesně 2 sáčky rýže, 300g masa a mražená zelenina. A nevím jak komu, ale podle kalorických tabulek to je celkem vydatné, ale pro moje hubené tělo to příjde málo ( je to celkem srandovní )

Od: czello
Datum: 24.02.15 16:44

Nekupujte si mraženou zeleninu, to sou taky vyhozené peníze...nakupte si zeleninu čerstvou, dobře uskladněte a pak si vystačíte s tím masem a rýží (nebo místo rýže těstoviny) a díky zelenině a kombinaci různých koření se dá navařit na 1000 způsobů

Datum: 24.02.15 02:04

Kupujte si normální vločky, žádné Emco nebo jiné směsi.

Vločky můžete opražit. Mně víc chutnají s bílým jogurtem.

Můžete do nich střídat ovoce s přechy, medem, apod.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 24.02.15 06:55

Ahoj Ahmede, vypadá to, že to moc řešíš. Uvidíš sám, až budeš studovat na VŠ, jestli ti zbyde čas na nějaké rozumování o jídle. Pokud se chystáš na školu podobnou medicíně, veterina, VUT nebo jiná těžká škola, budeš rád, že se najíš jednou, dvakrát denně, jaký budeš mít zápřah. A nebudeš mít čas vyvařovat u plotny, na kolejích už vůbec ne. Snídaně je studená, to bez debat. Oběd v menze, ne? Tam je výběr velký. A pokud budeš studovat nějakou normální školu, neříkej mi, že zatímco ostatní budou na koleji navečer a večer pořádat párty nebo půjdou ven za zábavou, tak ty budeš stát v té erární kuchyňce, kde se celé patro dělí o jeden hrnec, a vymýšlet jako hospodyňka, co si uvaříš k večeři? *smich*

Datum: 24.02.15 08:01

Nejlepší by bylo, kdybyste získali remosku. Když jí z rodiny nezískáte, nakoukněte do bazaru. Občas tam mívají za slušnou cenu.

Od: asd1
Datum: 24.02.15 09:30

Pořiď suroviny - přílohy rýže, nudle (špagety), brambory, čočka, vločky. Mouka. Špenát, zelí, mrkev, okurka, květák. Maso prase, kráva, kuře, ryba. Cibule, česnek. Pár koření - pepř, sůl, kmín, nové koření, paprika, kari. Z toho uvaříš už dost rozdílných jídel. Hodí se ta remoska - hodíš péct husu a jdeš chlastat s kamarádama, po pařbě to vypneš a druhý den si jen doděláš knedlík a zelí. Pak ze zbytku ještě uděláš rizoto, další den se šetří = nudle se španátem. Pak ryba a brambory.

Jo a hodí se i papiňák a dělat hutný polívky - vývar s nudlema.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.