Zrušení pracovního poměru ve zkušební lhůtě

Od: Datum: 23.02.15 17:40 odpovědí: 9 změna: 23.02.15 18:25

Dobrý den,mám dotaz-jsem v pracovním poměru ve zkušení lhůtě,praconí poměr mi začal 5.1.2015,měsíc jsem v tomto pracovním poměru pracovala-do 3.2.2015,od té doby jsem na pracovní neschopnosti,zkušební lhůta je na tři měsíce,to jest do 31.3.2015.Pracovní neschopnost vznikla z pracovního vytížení a přetížení,neúnosné podmínky,kontrolu mám 25.2.015,s mým ošetřujítcím lékařem jsem domluvená že si najdu jinou práci.V ten samý den mám ještě absolvovat prac.pohovor s potencionálním zaměstnavatelem.Naštěstí jsem jinou práci našla přes internetové stránky,kde jsou normální pracovní podmínky,nástup je možný od 16.3.2015.Při lékařské kontrole,prac.neschopnosti o této možné změně,budu svého ošetřujítcího lékaře informovat.mám ještě nějakou dobu pokračovat v prac.neschopnosti nebo ukončit prac.neschopnost a zároveň dát výpověd ve zkušební lhůtě?

Děkuji za odpověď Kateřina Vítámvásová


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.02.15 17:47
avatar

Ve zkušební době se výpověď nedává! Ve zkušební se ukončí pracovní poměr!Tuším stačí jen den dopředu oznámit že zítra nepřijdu!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.02.15 18:16

Ještě jednodušeji - můžete tam napochodovat, předat potvrzení o ukončení neschopenky a hned na to odevzdat "ukončení pracovního poměru ve zkušební době".

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mate59
Datum: 23.02.15 17:51

přesně tak, bylo by vhodné skutečnost oznámit zaměstnavateli písemně.Výpověď bych dal čím dřív, abych mohl nastoupit do nového zaměstnání.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.02.15 18:10
avatar

Nejedná se o VÝPOVĚĎ, ale o rozvázání prac. poměru zrušením ve zkušební době. Nahlédněte do zákoníku práce:

§ 66 Zrušení pracovního poměru ve zkušební době

(1) Zaměstnavatel i zaměstnanec mohou zrušit pracovní poměr ve zkušební době z jakéhokoliv důvodu nebo bez uvedení důvodu. Zaměstnavatel nesmí ve zkušební době zrušit pracovní poměr v době prvních 14 kalendářních dnů a v období od 1. ledna 2012 do 31. prosince 2013 v době prvních 21 kalendářních dnů a v období od 1. ledna 2011 do 31. prosince 2013 v době prvních 21 kalendářních dnů trvání dočasné pracovní neschopnosti (karantény) zaměstnance.
(2) Pro zrušení pracovního poměru ve zkušební době se vyžaduje písemná forma, jinak se k němu nepřihlíží. Pracovní poměr skončí dnem doručení zrušení, není-li v něm uveden den pozdější.

To je všechno, co praví zákoník práce, a s ničím jiným si nemusíte dělat hlavu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.02.15 18:04
avatar

Zákoník práce § 66 Zrušení pracovního poměru ve zkušební době mimo jiného říká:

Zrušení pracovního poměru ve zkušební době musí být provedeno písemně; pracovní poměr skončí dnem doručení zrušení, není-li v něm uveden den pozdější.

O tom zda ukončit neschopenku, či ne, rozhoduje Váš ošetřující lékař. Záleží na Vašem zdravotním stavu přece..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: sos®
Datum: 23.02.15 18:18

A k tomu je zkušební doba, aby zaměstnavatel zjistil, zda zaměstnanec vůbec chce dělat. Já myslím, že jakmile ukončíte nemocenskou, on s Vámi skončí zaměstnání. Já osobně bych to udělal.A divím se ,že sjednal zkušební dobu na 3 měsíce, když ZP mluví o dvou.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 23.02.15 18:23

Přečtěte si ZP, minimální zkušební doba není stanovena, maximální je 3 měsíce. Dva měsíce se tam nikde neobjevuje.

doplněno 23.02.15 18:34:

Tedy týká se pracovního poměru na dobu neurčitou.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.02.15 18:25
avatar

Zákoník práce, § 35: Zkušební doba nesmí být delší než 3 měsíce a dále nesmí být delší, než je polovina sjednané délky pracovního poměru (je-li PP sjednán např. na 3 měsíce, nesmí být ZD delší než 1,5 měsíce).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.02.15 18:20

Jinak, na kontrolu můžete přijít i dřív, než je sjednaný termín, můžete tam prakticky kdykoliv. Pokud doktor rozhodne, že váš stav už umožňuje pracovat, tak bych nastoupil co nejdřív, než vám práci někdo "vyfoukne".

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.