Zákaz řízení 8 měsíců-alkohol

Od: Datum: 23.02.15 13:03 odpovědí: 5 změna: 23.02.15 18:47

Zdravím,dostal jsem zákaz řízení 8 měsíců za alkohol,za týden to budou 4 měsíce od doby kdy se to počítá,dnes mi přišel dopis s pokutou a s tím že 8 měsíců zákaz řízení,mám dotaz zda po pulce lze po zaplacení pokuty požádat o předčasné vrácení řidičáku?Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.02.15 14:29

Žádat můžete, otázka je, zda to správní úřad nebo soud povolí. Osobně můj názor je, že alkohol za volant nepatří a zaloužil byste navíc ještě nafackovat.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 23.02.15 14:45
avatar

Pletiplote - proč soud?

Je lepší se s osobou, která v daném případě rozhodovala, předem domluvit, zda se můžete zastavit a předat mu žádost (můžou být na místě odstraněny případné chyby podání).

Osobní převzetí rozhodnutí o upuštění je pak též rychlejší variantou, neboť na rozhodnutí Vám může být ihned vyznačena doložka právní moci (rozhodnutí o upuštění s doložkou právní moci musí být následně přiloženo k žádosti o vrácení řidičského oprávnění).

Není problém podat žádost o upuštění několik dnů přede dnem uplynutí poloviny doby výkonu sankce.

Ohledně splácení pokut praxe může být rozdílná. Je zřejmé, že nejlepší je, aby pokuta i náklady byly splaceny v plné výši. Na druhou stranu, pokud by pachatel přestupku se se správním orgánem dohodl na splátkovém kalendáři a platby ve stanovených termínech splácí, asi by bylo nepřiměřené nevyhovět žádosti o upuštění. Ale záleží na konkrétní situaci (zhohlednit by se mohlo, kdy si pachatel sjednal splátkový kalendář atd.)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.02.15 18:37

Pokud vím, zákaz řízení uděluje buď správní orgán (obvykle městský úřad), nebo soud, a zkrátit ho může zas jen ten orgán, který ho vydal, proto jsem to napsal takhle.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.02.15 15:18
avatar

Tuším,že za alkohol a drogy po půlce nelze!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.02.15 18:47
avatar

PO půlce (ani jeden den dříve) si můžete požádat o prominutí zbytku trestu.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.