Vymáhání nezaplaceného nájmu

Od: Datum: 02.03.15 21:50 odpovědí: 3 změna: 02.03.15 22:22
Pronajímám byt, nájemník odešel v půlce měsíce a napsal mi sms ať mu pošlu šíslo účtu a že mi doplatí co mě dluží na účet. Jde o 3000 kč. Od té dpby mě nebere telefon a žádné peníze neposlal. Měli jsme uzavřenou smlouvu o pronájmu bytu přes realitku. Co mám dělat? Je šance že z něho ty tři tisíce dostanu? Trestný čin je až od pěti tisíc ne? Děkuji za radu
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.03.15 22:05
avatar
Písemně ho vyzvěte k zaplacení dlužné částky do tehdy a tehdy.
V případě, že dluh neuhradí, obrátím se na rávníka a budu dlužnou částku vymáhat jeho prostřednictvím nadále soudní cestou.
Ale pokud tušíte že nájemník je nesolvetní tak bych asi ty 3 000 oželel , advokát a soud by vyšel podstatně dráž a výsledek je ve hvězdách .

Minulýrokpřijala policie přes 200 tisíc trestních oznámení, přitom řada z nich s trestním právem vůbec nesouvisela. "Lidé se stále domnívají, že tímto způsobem mohou řešit i nevrácené půjčky, nezaplacené nájmy nebo neproplacenéfaktury. Jako důvod pro podání trestního oznámení obvykle udávají, že jde o podvod. Policie pak obvykle trestní oznámení vyhodnotí jako neopodstatněné a případ uzavře
Zdroj: http://finance.idnes.cz/kdyz-…x?c=A110905_164126_viteze_zuk
Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 02.03.15 22:13

Souhlas s @layborr: nemáte-li vybránu kauci (neboli jistotu), musíte zvážit, zda ony peníze oželet anebo jít do soudního vymáhání (žádná jiná legální cesta není) s jistotou dalších vynaložených peněz a s nejistotou případného exekučního uspokojení. O trestný čin se nejedná, stále platí pravidlo, že pro dluhy se u nás nezavírá. O trestný čin podvodu se nejedná.

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 02.03.15 22:22

Píšete, že jste měli uzavřenou nájemní smlouvu!.. smlouva byla uzavřena podle občanského zákoníku..o trestný čin ani přestupek se nejedná!

Můžete to po něm vymáhat soudně - u občanského soudu. Jak rychle tenhle soud funguje a kdo to všechno platí, je vám jistě známo. Pokud soud vyhrajete, nájemník by zaplatil i soudní výlohy (možná).

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.