Faktura plátci DPH

Od: Datum: 22.02.15 12:39 odpovědí: 4 změna: 25.02.15 14:00

Zdravím,

jakým způsobem jako neplátce mám vystavit fakturu plátci DPH? Původně jsem myslel, že ji vystavuji stejně jako komukoliv jinému. Narazil jsem ale na tuto větu:

"Pokud je faktura určena plátci DPH, musí obsahovat datum zdanitelného plnění"

Co to znamená? Jaké datum jakého zdanitelného plnění? To znamená prosím co?

Děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: bkx
Datum: 22.02.15 12:43

Vám je jedno, zda je někdo druhý ne/plátce. Vystavíte fakturu s jednou konečnou částkou a bez rozepsání DPH. V textu na faktuře jen uvedete, že nejste plátcem DPH. Datum Zdanitelné plnění se nevypisuje, políčko je prázdné.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 22.02.15 12:45

Zde to máte krásně popsáno. Moc nad tím nepřemýšlejte. . Když tam do DUZP napíšete datum vystavení faktury, tak se nic dít nebude a bude to v pořádku.

Ohodnoceno: 2x

Od: poool1
Datum: 25.02.15 13:39

Ale ten odkaz nade mnou právě v daném případě moc vysvětlující není. Jsou jisté náležitosti daňového dokladu, ale ty se vztahují na plátce DPH. Vy jako neplátce vůbec datum uskutečnění zdanitelného plnění nepíšete, dokonce nesmíte uvádět DPH, nebo podobné věci, protože by to mohlo uvést příjemce faktury v omyl a ten si třeba neoprávněně DPH na vstupu odečetl.
Vy vypisujete datum vystavení, datum splatnosti, přidáte text "firma není plátcem DPH" a částku uvedete třeba jako "celkem k úhradě"

Ohodnoceno: 0x

Datum: 25.02.15 14:00

To je fakt... tazatel ale vše řeší z pohledu toho svého zákazníka - tedy plátce DPH. A přitom by stačilo, aby vystavil fakturu, částky v Kč samozřejmě bez DPH, to se nikde na faktuře nesmí objevit, datum vystavení, datum splatnosti apod. A jak se s tím popere plátce DPH, ho už nemusí zajímat.

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.