Hluční sousedé

Od: Datum: 21.02.15 19:57 odpovědí: 7 změna: 22.02.15 13:23

Dobrý večer, žádám vás o radu, co dělat s hlučnými důchodci. Nad námi v bytě bydlí dva manželé kolem 85 let a netrpí žádnou stařeckou demencí, jsou i naprosto soběstační. Problém je v tom, že stará paní celý den trénuje po bytě chůzi o holi, přitom nemají koberce, takže ty údery si snad dokáže každý představit. Tento stav trvá už od loňského října, kdy jí zřejmě někdo poradil, aby více chodila, jenže ona nejde ven, ale chodí po celém bytě. Horor ale nastává v noci, kdy pobudí celou naši rodinu, protože jde třeba ve 2 ráno na záchod a hrozné údery nad hlavou, přitom jí ještě hůl několikrát spadne na zem nebo spadne ona sama nebo buší holí do země, aby vzbudila manžela, který spí v obyváku. Někdy dokonce si pustí nahlas televizi nebo volá do obývacího pokoje na svého manžela. A toto se děje i nekolikrát za noc. Manžel té paní je taktéž velmi hlučný , kdy např. luxuje po silvestru v půl osmé ráno a to tak urputně, že se snad proluxuje i k nám do bytu nebo pustí pračku v šest hodin ráno. Už jsme je opakovaně slušně žádali, aby se ztišili , ale jen se nám oba vysmáli a svedli to na své sousedy, kteří samozřejmě o holi vůbec nechodí nebo řeknou, že si mohou dělat, co chtějí. Navíc pán tvrdil, že manželka vůbec nechodí. Nakonec jsme zjistili, že ona hraje divadlo kvůli příspěvku na bezmocnost a nechodí úmyslně ven, aby si někdo nevšiml,jak je čiperná. Dokonce nám sama šla otevřít a bez hůlky. Poraďte, co máme dělat? Na koho se můžeme obrátit.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 21.02.15 20:50
avatar

Je mi to lito, ale tady neni zadna rada, zadna pomoc..Pred casem jsme v panelaku zazivali podobny teror s rodinou nad nami.. Silenej hluk v noci, ve dne, brzy rano, porad a cele roky kazdy den.. Domluva zadna, arogance, naschvaly.. Utekli jsme a prestehovali se do rodinneho domu a tady je svaty klid.. Jedine rano tu jeci kohout, ale to uz je proti sousedum v panelaku pohadka.. Pokud maji byt v osobnim vlastnictvi, tak neudelate nic..Sanci mate jen pokud jsou v podnajmu, ale to asi nejsou..

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 21.02.15 20:55
avatar

Stáří není někdy moc hezká věc a bohužel krom smrti s tím člověk nic neudělá. Tohle musíte buď brát v rámci tolerance se staršími lidmi, nebo (jak už jsem dnes psal v jiném příspěvku) si najděte jiný byt v klidné lokalitě, nejlépe v posledním patře aby vás nerušil nikdo, kdo potřebuje v noci na toaletu. A propo, přeji Vám, ať ve stáří budete moc ještě bydlet v bytě, a ne trávit poslední roky života v domově důchodců, nebo nedejbože v LDN.

Samozřejmně naschvály jako hlučný vysavač na státní svátek nejsou dobrá věc, ale nediskutujte nad tématem proč nechodí ven, když můžou... a proč doma chodí o holi.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mgfhjg
Datum: 21.02.15 21:08

Pokud se s nimi nedomluvíte, tak se můžete leda odstěhovat.

Nevím, jestli by se nedalo do stanov SVJ dát něco jako že se nesmí prát, vysávat apod. v noci? (Jestli to ale vůbec lze stanovami SVJ upravit.)

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 21.02.15 21:43

Zdravím.Já měl sousedy podemnou.On hluchý a rádio nahlas skoro do rána.Nepomohlo nic.Vy je můžete leda vykouřit.Nebo nahlásit domovnímu důvěrnikovi

Ohodnoceno: 0x
 
Od: paw®
Datum: 21.02.15 22:55
Vzdyt nijak nehluci? Ze pusti v 8 vysavac snad neni problem. Je to normalni den. A ze chodi o holi, ni kuote ji tichy navlek. A nebo se prestehujte. P
Je to jedna z vyhod bydleni v panelaku. Preni vam, abyste tez v 85 mohla chodit aspon o te holi.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.02.15 12:49

Většinou se o radu prosí, nikolv ultimativně žádá. Takže sorry.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 22.02.15 13:23
avatar

v paneláku bejvaj na chodbě hlavní jističe od bytů ten jejich by začal často vypadávat *cert*

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.