Výpověď či dohoda

Od: Datum: 02.03.15 21:17 odpovědí: 1 změna: 04.03.15 06:46
avatar

Známý nastopil po ukončeí PN do práce,tam mu sdělili že je přeřazen na jinou práci-za menší plat.Toto odmítla a asi podepsal dohodu.

Já se ptám -musí zaměstnanec přijmout práci ,jinou za menší peníz?Pjd přistoupí na dohodu= jen 45% podpory,ale třeba zanikne-li místo či je nadpočetný a odmítne nechat se přeřadit na horší práci-méně placenou ,dostal by výpověď a nárok na plnou podporu a odstupné?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 04.03.15 06:46
avatar

Převedení na jiný druh práce je možný pouze se souhlasem zaměstnance (na základě písemné dohody – nejspíše dodatkem k pracovní smlouvě). Převedení na jinou práci bez souhlasu zaměstnance je možné pouze v určitých případech, mezi něž nespadá nadbytečnost. Muselo by jít např. o ohrožení zdraví, zdravotní nezpůsobilost na základě posudku závodního lékaře apod.

Známý měl zaměstnavatele písemně vyzvat k přidělování sjednaného druhu práce. Pokud zaměstnavatel takovou práci (momentálně) neměl, měl známý na náhradu mzdy za překážku na straně zaměstnavatele.

Jestli dohodu ještě nepodepsal (na návrh zaměstnavatele není povinen přistoupit), ať trvá na uvedení důvodu skončení zaměstnání v písemné dohodě. Nebude-li důvod v dohodě uveden, nevznikne nárok na odstupné a podpora se bude krátit na 45 %. Před podpisem dohody se známý může pokusit se zaměstnavatelem vyjednat kromě odstupného např. odměnu za chybějící výpovědní dobu.

V případě výpovědi i v případě dohody s uvedeným důvodem (nadbytečnost nebo § 52 písm.c) vznikne nárok na odstupné a podpora se nebude krátit.

Ohodnoceno: 3x
 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.