Kdy se vymaže exekuce?

Od: Datum: 21.02.15 17:14 odpovědí: 2 změna: 21.02.15 17:50

Hezký den, můj bratr měl půjčku, kterou řádně splatil. Najednou mu přišla výzva k zaplacení jakéhosi penále, že se měl opozdit s poslední splátkou a nebankovní společnost po něm chtěla skoro padesát tisíc. Na základě rozhodčího nálezu mu přišla exekuce, obstavili mu účty a jako podnikateli mu to samozřejmě uškodilo. Taky si chtěl brát hypotéku a tu teď nemá šanci dostat. Jasně, je dobré se vyhnout pofiderním nebankovkám, ale jako začínající podnikatel tehdy neměl moc na výběr. Platil řádně a stejně má problémy. Právník prostudoval veškerou dokumentaci a řekl, že je to neoprávněná exekuce a bude zrušena. Příští týden podají žalobu k soudu. Pořád nad tím přemýšlím. Je to nespravedlivé. Brácha teď musí počkat na rozhodnutí soudu a zatím mu pořád budou brát peníze z účtu anebo se to podáním žaloby zastaví?Je mi ho líto! :(


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: juo
Datum: 21.02.15 17:17

Exekuce bude nejspíše vykonána. Soud bude na roky. Bratr má smůlu. Bude ho stát hodně peněz. Některým nebankovním společnostem je jedno, že splácíte poctivě - jejich podnikání je založeno na jiném principu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.02.15 17:50

Začít podnikat tím, že si půjčím u nebankovní společnosti, je holé bláznoství. Co by dělal, kdyby třeba onemocněl a nemohl splácet? A nebo, kdyby mu ten začátek podnikání nevyšel. (což se vlastně stalo).

Pokuď již proběhlo rozhodčí řízení, tak možností, jak ho napadnout moc není. Šance na úspěch sice nějaká je, ale i když nakonec vyhraje, tak ho to celé může stát daleko více, než teď. Ono totiž, i když se mu povede zrušit rozhodčí nález, tak smluvní pokuta za pozdní splacení půjčky je ve smlouvě stále platná a je dále soudně vymahatelná.

Právník musí vždy říci, že je veliká šance uspět. A to i v případě, že sám ví, že na 100% prohraje. Jinak by umřel hlady.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.