Prace v Dubaji

Od: Datum: 21.02.15 07:47 odpovědí: 3 změna: 21.02.15 08:22
Nasel jsem inzerat, ktery nabizi praci v Dubaji. Odepsal jsem a prisla mne tato odpoved:
Nestačím telefonovat.Přijměte tuto stručnou odpověď.
Ano,místa jsou ještě volná.Pro informaci posílám stručný popis jak vše funguje.
Kontakty : paní ,...,... email: ...tel: ...
Jedná se pomoc.stavební práce,ale odbornost (obkladač,zedník,dlaždič apod.) je vítána. Pracuje se ve tříměsíčních turnusech a cca měsíc doma.Pokud jste doma,máte placené soc. a zdrav.pojištění,výplata pouze za odpracované dny. Pracuje se na smlouvu.Zkušební doba jsou dva turnusy.Pokud se Vám práce nebude líbit,můžete v této zkušební době poměr ukončit.(zatím to nikdo neudělal).Po této zkušební době automaticky přecházíte do pracovního poměru dle zákoníku práce.
Pracuje se pondělí až pátek (8 hodin denně) s platem 4.500,-€/měs + 500,-€ diety/měs.Ubytování,letenky a prac. oděv hradí zaměstnavatel.Odlet je z Vídně,letiště Swechater.
Po zaplacení 500,-€ za bonitu a 150,-€ za prac.víza se čeká na udělení prac.víz.(doba udělení víz trvá pět až šest týdnů !) Po udělení prac.víz se jede do Banské Bystrice podepsat prac.smlouva,kde je vrácena bonita 500,-€ a stanoven čas odletu.Po příletu do Dubaje,kde si nás vyzvedne mistr,mluvící slovensky a zaveze nás do místa ubytování.Jestliže je následující den pracovní,hned ráno se nastupuje do práce.Po nástupu obdrží každý zaměstnanec 500,-€ diety nebo alikvotní díl do konce měsíce.(500,-€ jsou diety na měsíc a když je přílet např.v polovině měsíce,obdrží jen alikvotní část,teda asi polovinu diet.Každý další celý odpracovaný měsíc obdrží samozřejmě celé diety ve výši 500,-€).
V první výplatě je vrácen poplatek za prac.vízum 150,-€.
Ubytování je ve třináctipatrovém hotelovém domě.Na patře jsou apartmány o pěti pokojích (každý má samostatný né moc velký pokoj se skříní,postelí a noč.stolkem) sprchy,WC a kompletně vybavená kuchyň jsou společné.V hotelovém domě je 24hodinová služba.Jedna z recepčních je slovensky mluvící paní,která si v sobotu vyzvedne prac.oděv na vyprání a v neděli oděv doručí zpět.Také zajišťuje zdravotní péči nebo účet v bance.Podle sdělení, Emirates bank mají výhodné úročení a s jejich debetní kartou se dá levně platit po celém světě,tedy i v ČR nebo na Slovensku.Pokud máte svůj devizový nebo jiný zahraniční účet,můžete si nechat výplatu zasílat na svůj již zavedený účet.
Na pracoviště jsou zaměstnanci převážení dodávkou řízenou mistrem nebo jiným zodpovědným pracovníkem v Dubaji.
Ještě pro vysvětlení co to je bonita.Bonita je finanční zdatnost jednotlivce.Po příletu do Dubaje musíte mít u sebe každý hotovost minimálně 400,-€.To je minimum ! Pokud při kontrole na letišti zjistí celní zpráva,že nevlastníte u sebe více jak 400,-€,letíte na své náklady okamžitě zpět.Prostě vás do Dubaje nepustí.Nechtějí,aby se jim tam nastěhovali nějací ,,nesolvetní" darebáci.Je to běžná praxe u všech zemí mimo eurozónu kde není domluven bezvízový styk.
Pro spoustu lidí je problém tuto částku složit,ale dnes žádná firma nikomu nebude vyřizovat víza apod. zdarma a čekat,jak se dotyčný rozmyslí.Odlet je pro 25 zaměstnanců a pokud si to někdo v době vyřizování víz rozmyslí,vytvoří problém všem zapsaným.Musí se skupina pro odlet opět doplnit a vyřízení prac.víz trvá cca 5-6týdnů.Ještě jedno upozornění,pokud jste navštívil Izrael v loňském roce třeba i jako turista,určitě vám vízum neudělí.
Pracovník by měl mít základní zdravotní prohlídku (že je schopen práce) a čistý trestní rejstřík. Kolega měl kdysi podmínku za alimenty a toto vyřizoval přímo s paní ...
To jsou informace pro představu,kdyby bylo něco nesrozumitelné volejte nebo pište přímo paní... V rámci možností ráda sdělí další požadavky.
Prosím Vás,musím nutně odjet na revize do Rakouska a budu na příjmu v sobotu.Pište SMS nebo email pí ...é.Má nemocné dítě a jezdí s ním na léčení,tak mějte strpení na odpověď.Přihlásilo se více zájemců než se předpokládalo a chvíli trvá zpracování všech dat zájemnců. Děkuji za pochopení.
(Mnoho lidí má pochybnosti,protože má dopředu poslat 650,-€,proto doporučuji domluvit si telefonicky schůzku s pí...a zajet přímo do Banské Bystrice.Takhle jsem to udělal já s kolegou,protože jsem také pochyboval). Asi šedesát lidí volalo,že má zájem,ale jen dva zaplatili.Ti prostě neváhali a zajeli do Bans.Bystrice přímo.
Pokud se jedná o skupinu nebo partu,napište jména celé skupiny do jednoho emailu.
S pozdravem
... Opava
Myslim, ze tady neco hodne smrdi

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 21.02.15 08:08

podle mne je to podvod, v dubaji spousta indů a jiné pakáže pracuje za zlomek uvaděné částky

Ohodnoceno: 0x

Datum: 21.02.15 08:19

Podvod!

Datum: 21.02.15 08:22

Jo, je to smradlevé jak sirné lázně, někdo se obohatí o 17 tisíc a chudák zájemce o práci ostrouhá mrkvičku...

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.