Co je obrat

Od: Datum: 20.02.15 20:44 odpovědí: 4 změna: 22.02.15 14:02

Zdravím,

při registraci identifikované osoby je ve formuláři potřeba uvést obrat za nejbližších 12 měsíců. Tím, že tak dlouho nepodnikám, tak tam uvedu asi jen obrat od začátku podnikání. Co však obrat znamená? Našel jsem tři definice, tak nevím. Jde o celkový příjem bez odečtených výdajů? Mám počítat i neproplacené faktury? A počítá se jen obrat k tomu dni, kdy mi vznikla povinost se zaregistrovat?

Díky


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: mp
Datum: 20.02.15 21:35

Obrat je podle mě součet všech zdanitelných příjmů, které máte (prodej zboží, výrobků a služeb). Těch 12 posledních měsícíců je asi kvůli kontrole plátce DPH. Při obratu vyšším než 1 milion kč za posledních 12 měsíců je podnikatel povinen se přihlásit k platbě DPH. Neproplacené faktury a registraci nevím.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: karli
Datum: 20.02.15 21:50

Asi jo, asi to je kvůli tomu plátcovství při překročení 1mil Kč. Uvažuji, že bych to tam tím pádem vůbec nevyplňoval, když se registruji jako IO z jiných důvodů. Nerad bych ale dostal pokutu při špatném vyplnění :(

Od: jmlc®
Datum: 20.02.15 21:40
avatar

V práci tento termín užíváme pro celkové příjmy za dané období - příjmy znamená příchozí suma. Nejedná se o peníze na cestě, pohledávky atd.., ale nepracuji na FÚ!

Prodal jste za 2 mega, na účet a pokladnou prošlo 1,4 mega- tj. jistý příjem=obrat

- 300tis je na cestě - faktura má splatnost až za pár dní -nepočítáme, dluhy-pohledávky vymáhané 300tis - nepočítáme.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: karli
Datum: 22.02.15 14:02

Tak nevím. Podle webu jakpodnikat by se asi měly počítat i příjmy ještě neproplacené.

"Obrat definuje § 4a Zákona o DPH. Do obratu tedy počítáme úplaty, které nám náleží například za dodání zboží nebo poskytnutí služby s místem plnění v tuzemsku. Přitom rozhodující je den, kdy jsme plnění uskutečnili, a ne den, kdy dostaneme peníze.

Započítáme přitom i plnění, která jsme uskutečnili, ale odběratel nám je zaplatil později nebo nám je nezaplatil vůbec.

Máme-li obchod s použitým zbožím, započítáváme do obratu nejen přirážku, ale celou úplatu. U zprostředkování za provizi do obratu vstupuje pouze tato provize.

Do obratu nezahrnujeme úplatu z prodeje dlouhodobého majetku."

Nebo jsem to správně pochopil a pletu se?

Díky

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.