Výzivné na děti

Od: Datum: 20.02.15 16:31 odpovědí: 3 změna: 20.02.15 19:12

Dobrý den,ráda bych se zeptala,jestli přítel může zažádat o snížení alimentů.Má děti 8 a 11 let a platí 6500+1500 výživné na manželku.Plat má od18-do20000.Bydlí v bytě a platí nájem,cestu do práce apd.takže mu moc nezůstává a přitom má děti každých 14 dnína víkend,týden o jarních prázdninách,14 o velkývh prázdninách a týden o vánocích.Je jasné že i u něj děti musí jíst,do toho nepočítám dovolenou a výlety,nebo když chtějí děti něco koupit.Alimenty se nám zdají vysoké,děti do školy nedojíždí,na obědy nechodí,na výlety je matka nebere,ani na dovolenou,takže má vesměs peníze pro sebe.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 20.02.15 16:40
avatar

Dobrý den, tomu nerozumím, že má matka dětí alimenty od otce vlastně pro sebe. Tím, že děti nejezdí s matkou na dovolenou, na výlety moc ne, ani na obědy nechodí, tak to jako znamená, že peníze matka prošustruje? A co nájem, energie, oblečení pro děti, jídlo pro děti a ostatní věci? Z čeho to matka hradí? Myslíte si, že jen z výživného na děti? To byste tedy byla z Levné Lhoty při dnešních cenách všeho... Chudák přítel, pořídí si děti a ještě na ně musí platit. To je fakt děsný osud. No, ale abych odpověděla na vaši otázku, ať přítel podá žádost o snížení výživného na děti a manželku k místně příslušnému okresnímu soudu. Ten jeho žádost posoudí při soudním řízení, kde budou účastni jak váš přítel, tak i matka dětí.

doplněno 20.02.15 16:44:

Tedy to podání k soudu není žádost, ale návrh na snížení výživného na děti...

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 20.02.15 17:07
avatar

1/ Nemáte vůbec právo do tohoto mluvit a kamaráda do toho nějak popichovat. Jsou to jeho děti a měly by být zajištěné. Nemohou za to, že rodiče se rozvedli. A Vy jste ta poslední, kdo do toho může rýpat. Jednat o tom mohou jen oni dva, nikdo jiný.

2/ Kdybyste se s tím kamarádem vzali, měli děti a nevyšlo vám to spolu. On by Vám na děti platil, ale našel by si nějakou další jezinku, která by chtěla, aby neplatil tolik. Jak by se Vám to líbilo? Asi byste jí vjela do úsměvu. /nakonec, já taky!/

3/ Vy paní často navštěvujete, že víte, že nejezdí na dovolenou, děti nechodí na obědy? Pokud nechodí ve škole, musí jim matka zřejmě vařit doma. Děti teplé obědy potřebují. Určitě nežijí o buřtu a o rohlíku. To, že nemají obědy ve škole, neznamená, že je nemají vůbec.

Přestaňte se o ně starat, špehovat, strkat do nich nos. Proč je nenechat žít? Jsou to děti kamaráda, měl je jistě dříve než Vás /i tu paní/, tak je jasné, že je to jeho chlapská a tátovská povinnost se postarat.

Případně začněte kamarádit s někým bezdětným, tam se těchto problémů zbavíte. Jaga.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 20.02.15 19:12
Zažádat může, ale pokud se od minulého soudu výrazně nezměnily poměry vašeho přítele (např. přišel o práci a nyní má jinou, méně placenou, nebo má další dítě a tudíž další vyživovací povinnost), nebo poměry jeho exmanželky (třeba se vdala), tak asi zůstanou alimenty tam kde jsou, nebo se mohou i zvýšit. Ty alimenty na manželku nevím, ale měla jsem dojem, že se platí jen krátce po rozvodu, a hlavně ženám na rodičovské. Při příjmu vašeho přítele nebudou asi dlouhodobé... Ale to fakt jistě nevím.
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.