Co teď?neuhrazení storno popl.-zážitkový kurz

Od: Datum: 20.02.15 14:20 odpovědí: 6 změna: 23.02.15 20:36

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda jsem povinna uhradit vystavenou fakturu na jistý zážitkový kurz, za těchto okolností:

- objednávka kurzu proběhla pouze přes internet, vyplněním políček na webových stránkách podnikatele, který kurzy pořádá

- na e-mail mi nepřišla žádná smlouva o absolvování, nic jsem elektronicky ani nijak nepodepsala

- faktura je vystavena pouze na mé jméno a příjmení, není zde adresa, ani žádné další osobní údaje

- považuji mnou uvedené údaje za nedostačující

- jedná se o neabsolvování kurzu z mé strany z důvodu nemoci

-neuhradila jsem nikdy žádnou zálohu

Jednoduše.. po internetu jsem se přihlásila na kurz.. následně mi byla zaslána faktura k úhradě... ta byla splatná 15.2.2015. Od té doby mi chodí na e-mai upomínky, každý den neuhrazení si účtují 0,1% z fakturované částky. Mluvila jsem s oním podnikatelem telefonicky, prý jsem měla zrušit účast na kurzu dříve. Bohužel dříve jsem netušila, že mě schvátí chřipka. Co teď? Mám tuto fakturu platit? Prý musím uhradit 100% - storno. Co se stane, když ji neuhradím?

Děkuji za vaše názory...

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: mot
Datum: 20.02.15 14:52
Takze jste si neco zavazne objednala, nezaplatila a nedostavila se?kdy byl ten kurz? Predpokladam,ze mel omezenou kapacitu,takze kvuli vam tam nemohl byt nekdo jiny. Podle me je opravnen to po vas chtit.
Ohodnoceno: 2x

Od: kocicky
Datum: 20.02.15 15:08

Těžko posoudit, zda šlo o závažné objednání. Byl to takový formulář přes internet, jakoby přihláška, s tím že se mohlo stát, že kurz nebude uskutečněn (při malém počtu přihlášených účastníků). Tuto přihlášku jsem vyplnila snad 4x, i v minulém roce, ale nikdy k uskutečnění kurzu nedošlo. Až nyní. Kurz proběhne zítra. Bohužel mě schvátila chřipka, mám horečky. Bylo mi řečeno ať se dostavím i v tomto stavu, ale je to 3 hod cesty a bojím se, že někoho nakazím. Nechci to riskovat. Pokud jsem povinna, tak uhradím, nepřijde mi to ale fér.

Omezenou kapacitu neměl, byl spuštěn při min. počtu účastníků 10. Jinak by nebyl otevřen. Takže spíše problém, že zítra jich bude 9.

Datum: 20.02.15 14:57

Když si objednáte zájezd k moři a den před odjezdem vás sklátí chřipka, taky zaplatíte 100% storno. Uzavřela jste smlouvu za určitých podmínek (předpokládám, že na webu ty podmínky byly a jestli jste je nečetla, je to vaše věc), a teď je potřeba dostát svým závazkům. Že smlouva nebyla uzavřená písemně, to nic neznamená. Písemná forma smlouvy je nutná jen tam, kde to zákon výslovně požaduje.

Můžete zpochybnit, že jste tu přihlášku na webu nevyplnila vy, ale "neznámý pachatel". Ale to by bylo nepoctivé a za případné tahání po soudech to taky nestojí.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 20.02.15 15:12

S tím zájezdem chápu - tam je hrazena záloha, nebo zájezd je vždy uhrazen předem. Tomu rozumím a storno poplatek nijak nerozporuji. Co se týče podmínek, na webu vůbec nejsou. Pročetla jsem je pečlivě. Bohužel.

V tomto případě ale nic hrazeno nebylo... divím se, že vůbec se mnou bylo koneckonců počítáno, když jsem neuhradila vůbec nic.

Ještě mě napadá - jak mě mohou vymahat, případně soudit, když neznají vůbec žádné mé osobní údaje? Kromě jména tedy...

Prostě mě zajímá zda je to vůbec možné...

Datum: 20.02.15 16:31

Měla jste to už sice udělat dřív, ale: Kurs bych si zaplatila /protože o něj mám zájem, jinak bych jej přece neobjednávala/ a omluvila se z důvodu nemoci. Současně bych si vyjednala nějaký jiný termín, kdy zase bude kurs probíhat a dala se zapsat do něj. Zaplaceno už mít budete.

Ale ta omluva z důvodu nemoci měla být úplně první. Je to slušnost. A jistě by Vám tam poradili, jak postupovat dál. Jaga.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 23.02.15 20:36
Urcite bych se omluvila dříve, bohužel jsem nepredpokladala, ze me skolí chřipka. Měla jsem za to, ze když faktura není uhrazena, nebude se mnou na kurz počítáno.
Bohužel mi bylo pouze doporučeno, ať se dostavim i s chřipkou. Žádný navrh na jiný kurz, nebo alespoň slevu, nepadl.
Nemám z toho dobrý pocit.
Zajímalo by me, jak muže po me vymáhat storno, když nezná me osobní údaje. Je to vůbec možné?
Jinak děkuji za všechny reakce

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.