Bolestivost operace šedého zákalu

Od: Datum: 20.02.15 11:06 odpovědí: 4 změna: 20.02.15 22:01

Dobrý den.Mám kolem sebe pár lidí co podstoupili operaci šedého zákalu,druhé oko po týdnu a všichni tvrdí,že zákrok na druhém oku byl citlivější,bolestivější.Teď operaci podstoupil manžel a taky říká že druhé oko bylo citlivější při zákroku.nevíte proč tomu tak je? Oči se umrtví ,znecitliví zřejmě stejně.Díky za odpověď.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 20.02.15 11:27

Myslím,že zákroky jsou stejně bolestivé.U první operace je člověk vyjukaný co se bude dít.Při druhé už ví jak to probíhá,tak se zaměří víc na pocity.:)

Ohodnoceno: 3x

Datum: 20.02.15 15:31

Nevím,zda jsem odolnější na bolest,ale při tomto zákroku jsem měl jen nepříjemné pocity,hlavně pro silné osvětlení operačního pole.Bolest rozhodně ne.Druhé oko jsem snášel rozhodně líp.

JABRAKA

Ohodnoceno: 2x

Datum: 20.02.15 17:25
Mám za sebou dvě výměny čoček, teda obou očí, metodou fakoemulzifikace. Teda maličký řez, rozbití orig. čočky ultrazvukem, vymytí a vložení nové umělé. Interval asi 12 měsíců, už je to min. 10 let.
Žádná bolest, jen tupý tlak počas operace.
Svět je krásnýýý
Ohodnoceno: 2x

Od: mp
Datum: 20.02.15 22:01

Podle mě se o bolesti nedá vůbec mluvit (byl jsem na operaci před 10 lety v mých 40ti letech). Je to spíš strach, jak to bude probíhat. Takže u mě bylo to první oko horší, u druhého už pohoda, protože jsem věděl do čeho jdu. A bolest určitě ne, jen takový nepřijemný tlak.

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.