Jaký účet v Německu

Od: Datum: 21.11.12 19:19 odpovědí: 5 změna: 22.11.12 00:36

Dobrý den,

Od nového roku nastupuji do práce v Německu a musím si tam založit účet u některé něměcké banky,nemáte někdo dobré zkušenosti s nějakou konkrétní bankou.?

A dále bych se chtěl zeptat, zda je lepší si vydělané peníze posílat z německého účtu na ten český nebo si peníze v Německu vždy vybírat a v ČR si je pak měnit na koruny a ukládat na účet.

Díky Lukáš


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 21.11.12 19:54
avatar

Raiffaisenbank je německá banka, takže kdybyste si otevřel účet u nich, tak byste snad nemusel peníze převádět. Nicméně já s touto bankou nemám dobré zkušenosti, právě jsem u nich zrušila účet, protože hrozně podražili, když jsem otevírala účet před 3 roky, platila jsem 120 Kč měsíčně, a poslední rok za stejně služby mi účtovali 23O Kč. Ncméně Raiffaisenbank není zde v Česku jediná německá banka, tak bych pátrala po jiné, kde byste mohl mít třeba jen jeden účet (v Německu i Česku).. Nevím, zda to jde, ale myslím, že ve 21. století by to již jít mělo... P.S. Takdy tu byla Vollsbank - ale nějak jse o ní dlouho neslyšela, tak nevím, zda tu v ČR neskončila.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: sylviemarch*
Datum: 22.11.12 00:36

Žiji v létě v Česku a v zimě v Německu, příjem mám v Německu. Za těch několik let co to praktikuji se mi nepodařilo hospodařit lépe než že mám konto ve Sparkasse s minimálními poplatky - je to spolehlivá banka, něco jako u nas dříve spořitelna. V CZ mám korunové konto ve Fiobance bez poplatků. Peníze si vybírám kartou, vždy větší častku, poplatek je pevný 5€ a kurz je valutový (ten vyšší). Koruny si uložím do Fio. Zatím se mi převádět eura z Německa do Fiobanky elektronicky nepodařilo. Není SEPA způsobilá. Celkem mi to nevadí bylo by to stejně dražší než muj momentální postup.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mowla*
Datum: 21.11.12 20:11

..."v Německu vždy vybírat a v ČR si je pak měnit na koruny a ukládat na účet"...

To je nejdražší možná varianta - zaplatíš za výběr, směnu i vklad...

Nejjednodušší bys měl mít účet v Německu, tam držet eura a v Česku vybírat v bankomatech koruny a nebo platit kartou (přepočet provede banka ve výhodnějším kurzu, jde o bezhotovostní operaci) - takže se v německých bankách poptej na cenů výběru ze zahraničních bankomatů a platby v zahraničí (bohužel, tyto informace nemám)...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.11.12 20:38

Dobrý den, mám dobré zkušenosti se Sparkasse, podívejte se na jejich nabídku. konto můžete založit i on-line, bankovní poplatky jsou proti českým bankám nižší, úročení vyšší.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.11.12 22:12
avatar

Není Raiifeisenbank rakouská banka?

U Fiobanky byste měl mít dobré podmínky při platbách (či převodech) v eurech. Vzhledem k tomu, že je u ní účet (snad jen s výjimkou vkladu v hotovosti pod 1.000 Kč) bez poplatků by to myslím stálo za úvahu.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.