Daň z příjmu

Od: Datum: 19.02.15 19:57 odpovědí: 4 změna: 26.02.15 18:19

Dostal jsem od organizace potvrzení o příjmu na základě dohody o provedení práce. Příjem byl zdaněn formou srážkové daně. Mám tento příjem zahrnout do daňového přiznání za rok 2014, ve kterém budu uplatňovat slevu na dani?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 19.02.15 20:14
avatar

Za rok 2014 to jde. Spočítejte si, jestli to má smysl (jestli je co vracet). Hrozně mě ti zákonodárci baví. Nemine rok, aby všechno nepřekotili kůží dovnitř a kostma ven. Udržují národ v permanentní pohotovosti. Jakmile něco funguje, musíme to změnit! Chtěla bych hlavního strůjce změn udeřit aspoň jednou tupým předmětem.

doplněno 19.02.15 20:15:

http://www.danovetipy.cz/clan…eho-priznani-zamestnancem-119

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 19.02.15 20:18

Jak píše @inzinyrka. Máte tu "nepříjemnou možnost volby" uvádět v daňovém přiznání příjmy zdaněné srážkovou daní letos můžete, ale nemusíte.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.02.15 18:19

Prošel jsem celý formulář daňového přiznání, ale rubriku pro zapsání srážkové daně jsem nenašel. Ta srážková daň je podle § 36 odst.2, písm. p) zákona a našel jsem rubriky na nějakou daň podle § 7 a 8 zákona, což je něco jiného.

Nyní jsem si teprve přečetl odkaz od nicka "inženyrka", kde je uvedeno, že se srážková daň dá vepsat do té rubriky podle § 7 zákona. Tak to zkusím.

Datum: 19.02.15 21:50

Díky za odpovědi, zkusím to :o))

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright Š 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.