Registrace - kdy se počítá

Od: Datum: 19.02.15 19:26 odpovědí: 2 změna: 19.02.15 20:21

Zdravím,

pokud mám povinost zaregistrovat se na finančním úřadu do 15 dní, tak se počítá datum, kdy formuář pošlu na FU, nebo až doba, kdy je celá žádost vyřešena?

Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 19.02.15 19:30
avatar

Dobrý den, řekl bych, že je to termín, do kdy má být žádost doručena na F.Ú. - což nemusí být stejné datum jako odeslání (ale, snad je tam i určitá tolerance). Zdravím!

P.S. Čas k vyřešení je pro F.Ú., tuším, 30 dní.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.02.15 20:21
avatar

Registrace OSVČ – Finanční úřad

Povinnosti vymezené zákonem č. 337/1992 Sb., o správě daní a poplatků

Podnikatel, který obdrží povolení nebo oprávnění k podnikatelské činnostinebo začne provozovat jinou samostatnou výdělečnou činnost, je povinen do 30 dnů podat přihlášku k registraci u místně příslušného správce daně (finančnímu úřadu). Tato lhůta začne běžet následující den po dni právní účinnosti povolení nebo oprávnění k podnikatelské činnosti nebo po dni, kdy začne provozovat jinou samostatnou výdělečnou činnost. Pro účely tohoto zákona se rozumí dnem právní účinnosti den, kdy je podnikatel podle příslušných předpisů oprávněn začít vykonávat podnikatelskou činnost.

Podnikatel, který podniká na základě živnostenského oprávnění, splní tuto povinnost též tehdy, podá-li přihlášku nebo učiní-li oznámení na živnostenském úřadu. Poplatník je povinen oznámit správci daně do 30-ti dnů zřízení stálé provozovny a její umístění na území České republiky. Zpravidla 30 dnů před zrušením této stálé provozovny oznámí tuto skutečnost správci daně. Podnikatel je jako plátce daně povinen podat přihlášku k registraci u správce daně nejpozději do 15-ti dnů od vzniku povinnosti srážet daň nebo zálohy na ni nebo daň vybírat, pokud zvláštní předpis nestanoví jinak.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.