Úřad práce po VŠ

Od: Datum: 19.02.15 10:09 odpovědí: 8 změna: 20.02.15 12:04

Ahoj mám dotaz, 27.1.2015 jsem dokončil VŠ, našel jsem, že celý následující měsíc jsou "prázdniny" kdy nemusím hradit zdravotní. Pro mě tedy celý únor. Otázka je teď kdy se nahlásit na úřad práce. Pro nové uchazeče tam jsou pouze pátky. Myslíte, že se musím nahlásit 27.2. nebo stačí až následující pátek tedy 6.3? Nevím jestli to funguje přesně do konce měsíce, abych pokud se dostavím 6.3. nemusel nějak to zdravotní doplácet. Díky

Vím, že je lepší věci nenechávat na poslední chvíly, ale ta otázka jednoho týdne je v mém případě docela zásadní.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 19.02.15 10:19
avatar

Můžete se přihlásit kdykoliv -

všechny dny jsou úřední pro nové uchazeče , pátek je psaný Jen noví uchazeči ,aby se tam nemotali všichni .

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 19.02.15 10:25
avatar

Za ten týden nebudete nic doplácet na zdravotním pojištění. Nepočítá se to na dny, ale na měsíce. Pokud se tedy zaevidujete na ÚP kdykoliv do posledního března, budete mít zdravotní pojištění hrazeno za měsíc březen od státu.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: paw®
Datum: 19.02.15 10:59

Po uspesnem absolvovani VS je dobre si dat par mesicu pauzu a pobyt na UP. Je to bezvadne rpo utribeni si myslenek, co od zamestnani pozadujete, rozhledu po zamestnani a ziskani spravnych pracovnicch navyku. nicmene i prazdniny na UP jsou rizeny urcitymi pravidly, jako je, ze je treba tam fakt prijit v patek, abyste se nemusel setkavat s lidmi jiz drive evidovanymi. Ten tyden pozdeji se nic nestane. UP plati za cely mesic.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.02.15 11:45
avatar

To je míněno obráceno obráceně.

V pátek na úřad mohou jenom noví nebo pozvaní uchazeči.

V ostatní dny mohou všichni včetně nových.

Za únor za Vás zdravotní pojištění ještě uhradí stát. Pokud se na ÚP chcete registrovat jenom kvůli němu, stačí VáM registrace až v pondělí 30. nebo v úterý 31. 3. 2015. Do té doby si můžete práci hledat sám. (Evidence na ÚP není pro nikoho povinná, je to právo nezaměstnaných.)

Doporučuji se předem seznámit s právy a povinnostmi uchazečů, při registraci nebudete mít dost času na jejich pročtení, ale budete muset seznámení podepsat.

———

Reakce na odpověď Paw: ÚP za nikoho nic nehradí. Za uchazeče o zaměstnání hradí zdravotní pojištění stát. Nezaregistruje-li se uchazeč hned první den v měsíci, uhradí stát jenom poměrnou část pojistného.

Protože si však OBZP podle zákona o veřejném zdravotním pojištění hradí zdravotní pojištění sama poprvé za měsíc, kdy za ni od prvního do posledního dne včetně nikdo zravotní pojištění neuhradil, stačí tazateli registrace až poslední pracovní den v březnu.

Ohodnoceno: 4x
 
Od: jant
Datum: 19.02.15 12:30

Děkuji všem za odpověď, měl jsem za to, že tam musím do konce února a né března. Tím se vše mění a nakonec třeba naleznu práci dřív, než tam budu muset. Děkuji

Datum: 19.02.15 12:06
avatar

Špatně jste to celé pochopil.

Na ÚP se můžete přijít zaregistrovat každý pracovní den - Po - So.

V pátek je ale úřední den vyhrazen pouze pro nové registrace, což se Vás týká. Ostatní tam s ničím ten den nechodí - zprostředkování práce, běžné schůzky,potvrzení...

Tak vyrazte kdykoliv a něco pěkného sežeňte.*placni*Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ruze®
Datum: 19.02.15 14:05
avatar

Píšete,že jste 27.1.dokončil VŠ,tak moc nechápu,jak můžete mít ještě prázdniny,ale to jen tak uvažuju.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.02.15 12:04
avatar

To nejsou prázdniny v pravém slova smyslu.

Stát po ukončení VŠ hradí zdravotní pojištění ještě jeden měsíc.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.