Schopnost vs servilita zaměstnance

Od: Datum: 18.02.15 16:59 odpovědí: 1 změna: 18.02.15 17:26

Také máte ten pocit, že za posledích 5 až 10 let se změnila politika výběru zaměstnanců, kdy dříve se vybíralo především dle schopností, zatímco dnes se upřednostňují lidé prokazující vysokou míru servility? Jsem obchodník a dříve jsem byl zvyklý prezentovat se výsledky, tedy počtem, velikostí a profitabilitou objednávek, které jsem dokázal zajistit. Dnes však nemohu najít firmu, kterou by něco takového zajímalo a to zda je obchodník dobrý nebo špatný se rozhoduje podle toho kolik napíše schůzek do reportu (nezávisle na tom zda jsou reálné či smyšlené) nebo podle toho jak rozsáhlé prezentace v Powerpointu přinese na pravidelný meeting a také dle toho jak přitakává často nesmyslným obchodním strategiím shora, které jsou často přímo proti zákazníkovi, který pak raději nakupuje jinde. Připadá mi, že zdravý rozum už bývá jen v malých firmičkách, které vyplňují poslední ostrůvky kapitalismu na trhu ovládaném korporacemi.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.02.15 17:26
avatar

Je obchodník a obchodník. Jinak se prodávají třeba žvýkačky, nebo kosmetika - to může s odpuštěním prodávat každý, kdo má vzadu otvor. Pak jsou ale obchodníci, u kterých je požadována poměrně značná technická zdatnost - třeba u nás ve firmě podobní prodejci klobás a pod. neuspějí, protože mají prodávat stroje. A stroj si nikdo nekoupí od toho, kdo nepozná pilu od mixéru. Takže na servilitu nějak není prostor, spíše jde o to, dokázat zákazníkovi poradit s výběrem, poznat co by nejvíce využil. Takoví lidé mají pak úspěch.

Ale máte pravdu, že mnozí prodejci jsou serviláci až na půdu - přiznám se, že jsem takové ty nabízeče fantastické reklamy, telefoních operátorů, kancelářských potřeb a reklamních předmětů mnohdy vyhazoval rovnou ode dveří firmy. Na podobné nacvičené žvásty jsem neměl nikdy chuť ani čas.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.