Výplata přišla 2x

Od: Datum: 18.02.15 13:21 odpovědí: 10 změna: 18.02.15 20:24

Ahoj,

jsem zaměstnán přes agenturu práce, dneska mi přišla výplata na účet a je tam 2x - úplně ta samá. Volal jsem do banky a prý to není žádná chyba, prostě to tak přišlo.

Co teď?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.02.15 13:26

ozvat se agentuře, že došlo asi k omylu jinak můžete mít problémy se zákonem

Ohodnoceno: 1x

Datum: 18.02.15 13:37

Nahlásit zaměstnavateli /tedy agentuře/, stejně by se na to přišlo a pak byste byl popotahován pro bezdůvodné obohacení. Takhle si získáte pověst férového chlapa. A je i možné, že se brzy dočkáte zařazení z agentury mezi kmenové zaměstnance.

A ještě mě napadlo: Nemakal vy jste celý měsíc za dva? ;) Jaga.

Ohodnoceno: 4x

Datum: 18.02.15 13:42

Já bych to rovnou poslala zpět

na účet, z něhož platba přišla.

Ohodnoceno: 0x

Od: kutululu
Datum: 18.02.15 13:47

Jak píší ostatní, určitě o tom informovat agenturu. Z jejich strany se jedná o chybu, na kterou by časem přišli a mohl byste z toho mít problém, kdybyste je neupozornil. Mě se to samé také stalo, když jsem chodila na brigádu, pak jsme se domluvili, že další měsíc mi buď nepřijde žádná výplata a nebo jen poměrná část, kdybych napracovala více hodin. Pokud se u Vás jednalo o jednorázovou brigádu nejspíš budete muset peníze poslat zpět.

Datum: 18.02.15 14:35

pokud byste to agenture nenahlasil a provalilo by se to pozdeji, slo by o bezduvodne obohaceni s nasledky

doplněno 18.02.15 15:32:

tak jiste, ze predem oznamit (a papir o transakci si pro jistotu uschovat)...na to se prece nemusite ptat ostatnich... jde prece o vase mozne problemy do budoucna, na to, abyste to jen poslal zpatky a "f*ck off, me je to jedno, chybu jste udelali vy"

Od: skib
Datum: 18.02.15 14:57

Proboha mě nejde o to jestli jim to vrátit nebo ne, to mi je jasné že si ty peníze nenechám, když nejsou moje !

Ptám se, jak mám dál postupovat, jestli jim to musím oznámit, nebo to stačí poslat, nebo jak se zachovat.

Datum: 18.02.15 15:03

No oznam jim to ,

aby se nedivili kdo a proč jim vrací výplatu , (taktéž se to mohlo stát u více případů a začnou si to kontrolovat.)

Datum: 18.02.15 20:08

skib,

proBoha, vždyť Vám tolika lidí napsal, peníze vraťte zpět na účet, odkud byly zaslány, toto oznamte tomu, kdo Vám vyplácí mzdu.

Co dále není jasné pro Boha?

Datum: 18.02.15 20:20

Já bych peníze sama od sebe nevracela, pouze bych to nahlásila a peníze vracela až bych od agentury dostala písemný doklad se specifikací platby - účet, VS a SS. Vyhnete se tím tak možným komplikacím, že by vámi poukázaná platba mohla zůstat neidentifikovaná.

Datum: 18.02.15 20:24

Stalo se mi totéž. Ihned jsem volal na firmu a jednu část jsem okamžitě odeslal na účet firmy

s patřičným variabilním symbolem, který mi sdělila účetní.

Pak bylo vše OK.

Dokonce se mi pak firma omluvila...

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.