Magnetická rezonance

Od: Datum: 17.02.15 17:17 odpovědí: 6 změna: 18.02.15 15:17
Myslíte, že se můžu sama objednat na magnetickou rezonanci (mozku)
za předpokladu, že si vyšetření budu- sama hradit?
Moje neurolozka mě poslala na CT, ale dozvěděla jsem se, ze tam nemusí být vidět nádor.
To mě dost znejistilo...

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: buss®
Datum: 17.02.15 17:56

Myslím, že toto je speciál vyšetření a tudíž jen na doporučení. A proč si neřeknete, že chcete na magnet? Ale, co vám brání si tam zavolat?

Ohodnoceno: 0x

Datum: 17.02.15 17:57

Sice jsem ještě neslyšela, že by si někdo magnetickou rezonanci sám platil ale zkusila jsem pohledat a našla http://www.czmedical.com/cz/kontakty/nase-kontakty

http://www.eyecentrum.cz/mr_cenik.html

Řekla bych tedy, že na tyto a podobné kliniky se můžete (nebo spíš musíte) objednat sama. Není možné se s neurologem domluvit aby vás na vyšetření poslal? Já bych věřila, že když na tomografu nic není, nebude ani na magnetické.

Od: uska®
Datum: 17.02.15 17:59

Neplašte, napřed podstupte CT, tu máte hrazenou pojišťovnou. Pokud mermomoci budete chtít jít na MR jako samoplátce, tak máte možnost zde http://www.pmtbrno.cz/pro-pacienty.php#pp4

Ve státním zařízení potřebujete žádanku od odborného lékaře s poznámkou - samoplátce.

Po CT navíc budete mít výhodu, že už budete mít výsledky z CT a MR vám případný nález může upřesnit. Mně pojišťovna hradila MR mozku v r. 2008 a stálo to 8000,- Kč, ale vyšetření každého orgánu se řídí vlastním ceníkem..

Datum: 17.02.15 18:47

Dobrý den, doporučuji vaši obavu konzultovat s ošetřující neuroložkou. A pamatujte, pokud nikde nic není, tak ani magnetická rezonance nemůže nic objevit.

Od: sharon
Datum: 17.02.15 23:19
Já tedy nevím,jak to přesně je, ale není CT přeci jen o něco přesnější? Alespoň moje mami vždy chtěla raději CT,že je tospeciálnější vyšetření a jsou lépe vidět detaily. A jak Vám tu radí ostatní,jděte zatím na to CT a uvidíte. Nevím,jestli,když Vám tam nic moc nenajdou,budou chtít hned posílat na MR,protože někde šetří až neskutečně, bohužel na tom, na čem by neměli. Mám s tím v rodině bohužel nedávné zkušenosti. Také záleží, kde Vám by tu MR dělali. Mně osobně dělali MR též mozku a na každém pracovišti jm to vyšlo jinak a nikde nebyli schopni popsat, o co se jedná.

Od: ver®
Datum: 18.02.15 15:17

Zjišťovala jste si cenu? Byla jsem asi před dvěma lety na MR mozku a páteře a na výpise z pojišťovny jsem pak našla, že to stálo kolem šedesáti tisíc...

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.