Gay učitel a Vaše děti

Od: Datum: 15.02.15 00:09 odpovědí: 30 změna: 14.12.15 18:28

Představte si situaci, že by na základní školu, kam chodí i Vaše dítě nastoupil učitel, který by byl homosexuál a vyučoval na prvním stupni i Vaše dítě. Měl by přítele se kterým by se o vztahu nijak netajil a bylo by mu okolo 28 let. Jaké by byly Vaše pocity, myšlenky a názory na tuto situaci...


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: mot
Datum: 15.02.15 00:16
Nemel bych s tim problem. Lepsi nez kdyby ho ucil treba komunista...
Ohodnoceno: 8x
 
Od: jor
Datum: 15.02.15 00:23

Spíše bych se děsil, kdyby mou dceru vyučoval heterosexuální učitel. Ten homosexuální by mi u dcery nevadil...

Ohodnoceno: 6x
 
Datum: 15.02.15 00:29
avatar

Tady asi někdo nechápe rozdíl mezi gayem a pedofilem.

Ohodnoceno: 9x
 
Datum: 15.02.15 12:50
avatar

BTW víte, jaký je rozdíl mezi pedofilem a pedagogem?

Pedofil má děti rád.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: aspice
Datum: 15.02.15 00:31

Děkuji každému ať už za pozitivní, realistickou a nebo negativní odpověď, ale jsem rád že jste vůbec odpověděli a vážím si toho :)...

Datum: 15.02.15 00:37
avatar
Aspice: A čeho se bojíte vlastně? Že by syn (pokud ho máte) mohl být zženštilý?
Já bych to asi neřešil, maximálně bych to dítěti vysvětlil, aby situaci chápal, proč to tak je.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: aspice
Datum: 15.02.15 00:51

Reakce rodičů jsou různá a já bych chtěl vědět jak právě reagují a co si o tom myslí, protože ne všichni jsou tolerantní a bez předsudků a rodiče si mohou myslet, že tito lidé (nelišící se nějak výrazně od nás) je mohou nějak "zkazit".

Datum: 15.02.15 00:39
avatar

Nevadilo by mi to. Pokud by to byl dobrý učitel a choval se jako učitel, neměla bych s tím žádný problém.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 15.02.15 03:19
avatar

Me by to absolutne nevadilo, protoze je mi naprosto jedno jestli je nekdo homosexual, bi,hetero, nebo je clovek zelenej, modrej, bilej, nebo cernej..Nic z toho me nezajima a neni to pro me podstatne a jedine co je dulezite je, aby to byl slusnej ucitel-ka a jak to ma clovek doma v posteli me vubec nezajima, je to jeho vec a opravdu mi zalezi jen na tom jak dobry je to clovek a ucitel..

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 15.02.15 06:16
avatar

Podle mne by učitel neměl "tahat" do školy soukromé, náboženské ani politické názory.

Pokud to dělá, není to profesionál ...

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 15.02.15 12:48
avatar
On tu někdo mluví o tom, že by ten učitel "tahal" do školy soukromé, náboženské ani politické názory.Tohle bych viděl jako pžíspěvek do jiné diskuze.
Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 15.02.15 07:25
avatar

Homosexuální člověk by se v životě dítěte nedotknul! Nebo si někdo myslí, že by dítě vychovával k homosexuálnímu životu? Ať lidé nejsou blázni! Medií proběhlo několik opravdových tragedií, kdy děti zneužívali pedofilní kněží, trenéři, vedoucí pionýrů nebo skautů, ale homosexuál mezi nimi nebyl ani jediný! Měli by si přečíst, co která úchylka znamená. *hej*

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 15.02.15 08:19
avatar

Mě přijde absurdní vůbec tohle řešit...těšim se, až se společnost konečně posune názorově z dob středověku...už je celkem načase.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ivik®
Datum: 15.02.15 08:31
avatar

V malém městě, kde bydlím, se vyskytl případ, na který se ptáte. Je to ženatý muž,50letý,má rodinu a kromě manželky také milence.Na učitele se před 8 lety pořádal " hon na čarodějnice", musel ze školy odejít.Lidi psali všemožné petice, stížnosti atd.Mně osobně to nevadilo, zajímalo mě, zda je to dobrý učitel.A to docela byl...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.02.15 09:40
avatar

Nechápu, jak tohle může někdo vůbec řešit. Osobně by mi to nevadilo.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: mot
Datum: 15.02.15 09:48
Ptotoze vetsina lidi je omezenych a hloupych, co nevidi dal nez za svuj prah...tak to bohuzel je.
Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 15.02.15 09:56
avatar
Mě by to vadilo v případě, že by byl zzenstily, tím myslím přehnaná gesta, zvatlani a kroucení bokama. *smich* ani holky tohle nedělají, nevím proč to dělá část gayů. Pro mě je to nepochopilne. A to se s gayi stykam, naštěstí to nedělají. Ale často potkám v oc klucinu obklopenyho holkama jdoucí na nákupy, který tohle všechno dělá. Zasmeju se a jdu dál. Ale jako učitele bych si ho nepřál.
Ohodnoceno: 2x
 
Od: cuca®
Datum: 15.02.15 12:42
avatar

Doba postoupila, jsem tolerantní,nevidím v tom žádnou úchylku, prostě někdo je černý, někdo pidlooký a někdo gay ;)

Spíš mi řekněte, jak na učitele reagují samy děti?

Ty umí být taky pěkně hnusné, ať už z neznalosti nebo blbosti...

Jak ho berou ony? Tipuji, že podle toho, co jim doma říkají rodiče - zda-li to berou jako zcela normální věc, nebo to je podle nich stále sodoma gomora...

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 15.02.15 14:36
avatar

- Gayové mezi námi existují, ať se nám to líbí, nebo ne, takže se to dítěti musí vysvětlit, aby v tom nemělo zmatek ! Spíše by mne zajímalo, jestli existují pedofilové i mezi gayi - skoro bych řekla, že to není vyloučené, co myslíte?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hdo
Datum: 15.02.15 14:51

Samozřejmě, že mezi homosexuály existují, úplně stejně jako mezi heterosexuály.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.02.15 14:54
avatar

Pokud je to profesionál, nebude o jeho orientaci ve škole nikdo vědět, pokud si vodí ke škole za ruku přítele a vášnivě se loučí, ano toto by mi jako rodiči vadilo.Před 89 také existovali homosexuálové, dokonce i žili v páru ale tehdy to nebyl důvod k chlubení jako dnes, dnes to někdy vypadá, že to nejsou 4% ale 40%. Takže je-li to pan učitel a jeho orientace zůstává doma, nevadí mi to a stejně tak i u druhého pohlaví.

doplněno 15.02.15 16:53:

Dragoncz, ano jistě, pochybuji, že by tu nějaký rodič souhlasil aby jeho děcko učit homosexuál co se u dveří školy líbá s přítele, nebo učitel-homosexul chodil učit v nevhodném oděvu a ¨mluvil fistulkou, nezlobte se , kdo tvrdí, že by mu toto nevadilo, lže sám sobě. Učíli mé dítě homosexuál, učí dobře a jeho orientace je jeho intimní věcí nemám problém.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 15.02.15 15:25

Zajimavé, tak pokud je profesionál, tak se svou orientací bude tajit a s partnerem se bude scházet někde potají za rohem. Taky názor :-D

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.02.15 15:32
avatar

Pracovala jsem na menší "rodinné" škole v okrajové části města, kde až 95% dětí bylo z okolí. Učitelek a učitelů již méně, ale všichni se docela dobře navzájem znali. Na školní akce často jezdili vypomáhat manželé i děti učitelek, jezdili i na školní výlety, děti se rády přišly podívat na svatby učitelek... a přesto si myslím, že to jsou profesionálové. Striktní a sterilní prostředí ve smyslu "tady jsem učitel" a "venku jsem běžný člověk jako každý jiný, se svými názory, pocity a vztahy" výchově dětí nesvědčí, aspoň dle mého názoru. Samozřejmě je třeba zachovat míru a nevnucovat dětem svoje názory, zvláště pokud nejsou v souladu se smýšlením většinové veřejnosti. Ale to s tím, že je učitelka vdaná a má manžela, ke kterému se veřejně hlásí, nemá co dělat.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 15.02.15 15:42
avatar

Pokud by mé dítě učitel hodně naučil, byl spravedlivý a ne učitel, co děti šikanuje, tak je mi to jedno. Už jsem zažila učitelky, co byly opravdu hrůzy, a to byly heterosexuálky jak Brno veliké.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: babusa
Datum: 15.02.15 16:31

No já bych nad tím,jestli je někdo homosexuál vůec nepřemýšlela,je mi to jedno s čím se člověk narodí,co nemůže ovlivnit.Ani by mně nenapadlo přemýšlet nad tím, s jakým sexuálním zaměřením někdo učí mé dítě.Zajímalo by mně,jaký má vztah k dětem, co je naučí a jaký je to člověk.Naopak,homosexuální lidičky,které znám,jsou výborní kamarádi.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mikitka
Datum: 10.03.15 11:06
Mě osobně to je jedno má právo na svůj život sexualní orientaci a právo být viděn se svým přítelem na veřejnosti tak jako heterosexualni pary pokud před dětmi nedělají velké nechutnosti což by neměli dělat žádné páry jestli homosexualni tak heterosexualni.Ze maji žáci homosexualniho učizele co na tom i on je člověk a věřte mi dnešní děti vědí o co jde na internetu a od přátel sliší a vidí daleko horší věci je to to dobrý učitel neřešila bych to co dělá ve svém osobním životě je jeho věc a jeho právo.
Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 10.03.15 11:26
avatar

Moc se nimráte v podrobnostech. Za chvíli by Vám vadil třeba učitel dohola, nebo takový, co by jezdil na kole.

Pokud nedělá nic špatného z mravního hlediska, nechte ho žít. Když si jde do restaurace či kina s Pepíkem, berte to stejně, jako kdyby šel s Máňou. Za svou orientaci nemůže a pokud nebudí veřejné pohoršení, není mu co vytknout.

Pracovala jsem na škole, kam přišel po studiích gay, na 1. stupeň, dostal prvňáčky. Lepší kantor tam snad nebyl. Tím, že to byl chlap, děti ho velice braly a zbožňovaly - to víte, mezi 25 ženskými.*ee* Současně se choval k dětem tak nějak, řekla bych, trochu jako maminka. Byl oblíbený, naučil, jezdil s dětmi na výlety, na školu v přírodě. Na svém prvním místě vydržel dodnes. I když už mu důchod klepe pomalu na dveře. Kdyby dělal něco špatně, asi by tady pomalu 30 let neučil. Jaga.

Takže to není v sexuální orientaci, ale v přístupu k dětem.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lukask
Datum: 10.03.15 12:05

Mě by to vadilo v případě, že bych o tom věděl. Jen píšu svůj názor, i když se asi ostatním moc líbit nebude.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: honz
Datum: 14.12.15 17:20

vyspal bych se sním ve škole

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.12.15 18:28
avatar

- pokud jde o pocity - mým přirozeným prvním živočišným pocitem je odpor ! - s tím nic nenadělám. Ale děti by třeba učit mohl - jenom bych se jako rodič o situaci více zajímala, dítě bych asi nezaujatě a věcně informovala a snažila bych se mít o výuce přehled.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.