Proč mě okolí nesnáší?

Od: Datum: 14.02.15 19:11 odpovědí: 5 změna: 14.02.15 19:53

Žiji už 30 roků v mojí rodné vesnici. Narodila jsem se s vadou,kterou jsem se odlišovala, možná ještě stále odlišuji od ostatních. O to víc se snažím zapadnout, chodit na akce, navázat kontakt. Okolí ve mě ale asi pořád vidí tu postiženou,nenormální, tu s kterou se nehodí ztratit ani slovíčko. Chodím na každou kulturní akci, abych se dostala mezi lidi a nemusela zůstávat doma sama. K lidem se snažím chovat slušně,nikoho neurážet.Když ale nějakou akci (podpora útulků, výstava) uspořádám já téměř nikdo mi nepřijde (krom rodiny a pár lidí,kterým se jevím normální) Nikomu nic nevyčítám, protože každý má svobodnou vůli, jen mě to mrzí a nevím co s tím dělat. Nechci odsud odcházet,protože je tu krásná příroda a mám to tu ráda.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 14.02.15 19:31

To je proto, že se tak snažíš. Ať se podíváš kam chceš, všude jsi. Přestaň se snažit, nauč se žít sama se sebou a lidé tě vezmou. Takhle se tě bojí. Nenabízej se, počkej, až si řeknou. Nečti nikomu přání z očí, nemusíš se trefit, nemusíš se zavděčit. Když tohle děláš, lidé si myslí, že s nimi manipuluješ a ještě chceš, aby za to byli vděční. ;) Každý jsme se narodili s nějakou vadou, která se však pro někoho může stát předností. Neházej vinu na svou vadu, vůbec totiž na ni nezáleží. Není důležitá, věř mi! *placni*

Ohodnoceno: 3x

Od: arwi®
Datum: 14.02.15 19:35

Nesnaž se zalíbit všem.Spíš si najdi nějakou kamarádku a je jedno,jestli bude od vás z vesnice,nebo si ji najdeš v práci,nebo při nějakém svém koníčku.

Ohodnoceno: 0x

Od: klaban*
Datum: 14.02.15 19:36

A co jste měla za vadu? Ono víte přehršel snahy taky není asi moc dobrá věc. Vy se snažíte, děláte maximum a nulová odpověď od ostatních. Heleďte já jsem dřív chodil každý víkend na diskotéky, abych našel nějakou holku. Byl jsem už zoufalej. Téměř dva roky jsem jak pošuk pařil a chlastal a zoufale jsem se nějakou snažil najít, ale úplně bez úspěchu. Tedy občas něco jo, ale to nestálo za řeč. No a tak jsem se na to vybodnul, přestal jsem chodit pařit no a za nějakou dobu jsem v buse potkal jednu sup holku, se kterou jsem již 4 roky a máme dvě malé děti

Proto se snažte, ale ne zoufale. Hodně štěstí.

Datum: 14.02.15 19:52

Souhlasím s ostatními, snažíš se až moc a tím pádem to asi leze na nervy. Buď svá a chovej se podle sebe, uber plyn a nesnaž se tak zoufale neustále být všude.

doplněno 14.02.15 20:00:

Ještě dodám, že u přítele ve vesnici ho taky moc "neberou" - jednak maká a tak nemá na nějaké chlastačky a hulení trávy čas, jednak jsou přistěhovalci a jednak tam dost lidí nemá rádo ostatní, co mají jiné politické preference.

Takže s drtivou většinou mladých se nijak moc nebavíme a máme své přátele v blízkém okolí.

Datum: 14.02.15 19:53

Tak to obvykle bývá, že kdo je slušný, tak se se zlou potáže. Ve světě většinou hrají prim ti, co mají ostré lokty, jazyk jak břitvu a o slušnosti nikdy ani neslyšeli. Akce, která vás nebaví, vynechejte. Nemusíte být všudu jen proto, abyste byla v kontaktu s lidmi, kterým jste stejně šumafuk. Vyražte občas i za hranice rodné hroudy. Tu opouštět nemusíte, ale kulturní život je určitě i mimo vaši obec. A lidi většinou se neumějí bavit s lidmi, co jsou trošku jiní. Lidi obecně nemají rádi odlišnost. Na sousedy bych se vykašlala a už se být vámi nesnažila zalíbit. Zůstaňte nadále slušnou, i když lokty byste si trošku ostrouhat mohla a i ten jazyk. Nebojte se občas lidi poslat do patřičných mezí, pokud máte pocit, že se nechovají správně. Oni vám nos neukousnou a aspoň poznají, že se jich nebojíte.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.