Nákup produktů a služeb jako nepodnikatel

Od: Datum: 14.02.15 14:22 odpovědí: 3 změna: 15.02.15 10:16
Dobrý den,
můžu pořizovat služby a zboží jako nepodnikatel i když je budu využívat pro podnikání?
Pokud bych si je chtěl dát do výdajů, tak je mi jasné, že je musím nakupovat jako podnikatel. Výdaje si však budu uplatňovat paušálně a i kdyby ne, tak si tyto nákupy do výdajů neuvedu.
Jde především o zahraniční služby, kde bych se musel stát identifikovanou osobou a platit dph (což pokud to nakoupím jako nepodnikatel, tak nemusím).
Díky

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: uska®
Datum: 14.02.15 14:38

Při uplatnění paušálu si nakupujte jak je libo.

doplněno 14.02.15 18:41:

Nevidím jedinný důvod, proč nenakupovat jako soukr. osoba, pokud nejste plátce DPH a budete využívat na výdaje paušál. Při tomto způsobu nejste povinnen uschovávat doklady na nákup materiálu, služeb atd.. Při skutečných výdajích už bych váhala i když bych tyto doklady neuplatňovala.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: karli
Datum: 14.02.15 15:49
Ale aby zase z toho nebyl někdy problém, když ty služby a zboží budu využívat v rámci podnikání. I když je fakt, že stát i tak to dph dostane zaplacené. Jen jej nebudu platit já když to nebudu nakupovat jako podníkatel a nebudu identifikovanou osobou, ale zaplatí jej za mě ta zahraniční společnost jako za nepodnikatele.
Od: karli
Datum: 15.02.15 10:16
No jde mi i o to, aby to nebyl třeba problém v případě, kdy bude potřeba prokazovat licenci na fotky, že je nemám jako podnikatel, ale použil jsem je při práci pro klienty.

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.