Kolik másla jíst?

Od: Datum: 13.02.15 07:54 odpovědí: 9 změna: 15.02.15 21:09

Ahoj, chci se zde zeptat, denně si mažu na rohlíky trošku másla a za týden to udělá zhruba celou kostku 82% másla. Není to už moc, jako toho tuku do sebe valit..nezahrávám si se zdravím?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 13.02.15 08:18
avatar

Dobrý den, myslím, že Vám nic nehrozí. Také záleží na ostatním příjmu stravy, resp. tuků.

A celkové životosprávě. Pokud jste např. kuřák, nesportovec a alkoholik, tak Vás tuk nemusí už moc zajímat. Ale, můžete používat i jiné máslo nebo to, co se jako máslo jen tváří (a je to nízkotučné). Zdravím!

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 13.02.15 08:41
avatar

Máslo je máslem pokud obsahuje více jak 82% mléčného tuku a tam nevidím problém.Rozhodně lepší konzumovat kvalitní máslo,než se krmit nekvalitními rostlinými tuky,palmovými,kokosovými...(levné nanuky,náhražky másel,levné sušenky,některá listová těsta...)Pokud během dne nepřijímáte tyhle "špatné"tuky,nejste obezní nebo nemáte jiné zdravotní problémy,tak si máslo dopřávejte.Tuky jsou pro život důležité,proto má být strava pestrá a měli bychom přijímat jen ty kvalitní.

doplněno 13.02.15 08:47:

...a kolik?asi tak nějak-mají krýt asi 4 % celkově dodané energie. Tuky když projdou zažívacím systémem, tak se část tuků uloží do tukových zásob těla umístěných pod kůží a kolem určitých životně důležitých tělesných orgánů, jako jsou játra, ledviny a srdce.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 13.02.15 10:58
avatar

Zahrávala byste si, kdybyste používala náhražky,

různé ty "light" výrobky.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 14.02.15 13:24
avatar

Na máslu není nic zdravého, jsou to jen živočišné tuky, plné soli, nic víc. Další tuky a soli najdete v rohlíku. Takže jako svačina, snídaně večeře zcela nevhodná strava, plná prázdných kalorií. Tělo to možná zasytí, ale buňky křičí hladem.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: stir
Datum: 15.02.15 17:49

Dobrý večer, stireček.

Dělám máslo z naší snetany, a teď nevím, jak se do něho dostala sůl. Krávy mají na lízání

minerálky, ale to odchází přece močí. Nebo ne? Díky.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 15.02.15 18:39
avatar

...a taky má rohlík sacharidy,stirecek v tom výčtu zapomněl:-D...no a neměla by být strava pestrá?Sorry,ale tuky by měly být zastoupeny v denním příjmu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.02.15 21:01
avatar
Různé máslo obsahuje různé množství soli, to kvůli konzervaci. Některé min, některé víc, uz se prodává i máslo solené. Další sůl je v pečivu. Ano rohlík je sacharid, ale mléčné a moucne výrobky jsou bílé jedy. Navíc máslo s rohlíkem je ta nejhorší kombinace. Máslo je zivocisny tuk a ten je pro člověka naprosto nevhodný. Ano spousta lidí se ukaji tím, že člověk potřebuje i zivocisny tuk, ale toho má dostatek z jiných zdrojů, není to dostatek, ale nadbytek. Mimoto nemá žádné jiné výživové hodnoty stejně jako rohlík, to je jen hromada sacharidů ale s vysokým GI, což zase škodí, jelikož slinivka pracuje na plné obrátky, aby mohla srazit krevní cukr níže. To znamená, ze rychle ukládá energii a nejlépe se po rohlíku tloustne. Opět potravina bez jakýchkoliv minerálů a vitamínů, tedy prázdná energie. Spolu s máslem hromada nevyužitých kalorií, jelikož tělo je neumí naráz zpracovat. Je to nápor. Člověk ke svému zdraví potřebuje rostlinné tuky, ale ne ve formě třeba slunečnicoveho oleje, ale treba ze slunecnicovych semen, ořechů atd protože tohle má i ty minerály a vitamíny. Ono i velmi hubený člověk má na sobě tolik tuků, ze energie z nich by stačila na ujeti cca třech tisíc km na kole.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.02.15 21:09

Od té doby, co se člověk začal živit bílými a jinými jedy se prodloužil jeho život asi na dvojnásobek.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.02.15 13:27
avatar

Určitá zásoba tuku v těle je nutná. Vychrtlá postava určitě zdravím nekypí. Pro zdravý život je i ten tuk zdravý a na másle nevidím nic špatného.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.