Prodej pozemku - daně

Od: Datum: 13.02.15 19:40 odpovědí: 4 změna: 14.02.15 08:11

Ahoj, musí se po prodeji pozemku podávat nové přiznání k dani z nemovitostí nebo si to na úřadě automaticky odečtou, pokud jsme daň z převodu nemovitosti už zaplatili? Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 14.02.15 00:53
avatar

Ztratil-li ten, kdo byl poplatníkem daně z nemovitých věcí,postavení poplatníka proto,že v průběhu zdaňovacího období se změnila vlastnická nebo jiná práva ke všem nemovitým věcem v územním obvodu téhož správce daně,které u něho podléhaly dani z nemovitých věcí, nebo tyto nemovité věci zanikly, je povinen oznámit tuto skutečnost správci daně nejpozději do 31.ledna následujícího zdaňovacího období. - zák.338/1992sb.§13a odst.9

Já bych zvedla telefon a na finančáku se pro jistotu informovala.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: uska®
Datum: 14.02.15 07:58

Nedávno zde proběhla stejná diskuze. Pohledejte v archívu.

Po prodeji nemovitosti jsem také váhala a po telefou na FÚ mi bylo sděleno, že nic vypisovat nemusím, jen chtěli nahlásit nového majitele. Jiní rádci z jiných krajů museli vypisovat daň. přiznání k 31 .1. Takže opravdu vám nezbude nic jiného, jak si zavolat na váš FÚ.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.02.15 08:11

Váš FÚ vám ovšem dal radu nezákonnou, to se bohužel naprosto běžně stává. Pokud můžete, dojděte tam ještě dodatečně v únoru, je to bez sankce. Zákon ovšem hovoří zcela jasně:

Daňové přiznání je poplatník povinen podat příslušnému správci daně do 31. ledna zdaňovacího období. Daňové přiznání se nepodává, pokud je poplatník podal na některé z předchozích zdaňovacích období nebo daň byla vyměřena či doměřena v některém z předchozích zdaňovacích období z moci úřední a ve srovnání s tímto předchozím zdaňovacím obdobím nedošlo ke změně okolností rozhodných pro vyměření daně

http://business.center.cz/bus…/dan_z_nemovitosti/cast4.aspx (par 13a, odst 1).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.02.15 08:00

Ne, neodečtou si to sami, je to demence. Bohužel tam musíte ještě jednou, vezmete si s sebou smlouvu o prodeji nemo a záznam z katastru, ten, kde je vyznačen starý vlastník a nový vlastník (chodí automaticky poštou). Odhláška musí proběhnout následující rok po prodeji v lednu. Pokud jste prodala v 2015, tak v lednu 2016 musíte na FÚ.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.