Doporučené psaní-Dobírka

Od: Datum: 13.02.15 15:20 odpovědí: 5 změna: 13.02.15 16:42

Zdravím,došlo mě doporučené psaní s dobírkou 886kč,nevím oč jde nic sem si neobjednával a nechci ji vyzvednout protože nevím o co jde,je to povinné vyzvednout,připadně hrozí mi něco když zásilku nevyzvednu?Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 13.02.15 15:22

Hezký den,
není Vaší povinností psaní s dobírkou vyzvednout... buď to prostě nechte ležet na poště, když nevíte o co jde, nebo tam běžte a řekněte, že to nechcete přijmout a oni to zapíšou a odešlou hned zpět odesílati. V případě, že to necháte ležet na poště, počkají až tomu vyprší úložní doba a pošlou to zpět po této době.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.02.15 15:24
avatar

Pokud jste nic neobjedvánal, tak nechte balík na poště, oni ho uloží a po ukončení úložní doby vrátí zpět odesílateli. Taky můžete udělat, že půjdete na poštu se podívat, o co jde a odmítnout převzetí. Oni to potom taky vrátí zpátky jako nepřevzato.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.02.15 15:27
avatar

Dojděte si na poštu a na přepážce řekněte, že se na balíček podíváte, odkud je, co asi to je. Že si nepamatujete, že byste si něco objednával. Buďto, až uvidíte odesílatele, Vás trkne o co jde, nebo se pošle nazpět. Pracovnice pouze požádá, abyste na zadní stranu napsal, nepříjímám, neobjednáno + podpis, nebo něco podobného, nebo to tam napíše sam, ale neměla by, když tam budete.

Také si můžete domluvit, aby nechali balík uložený na poště, do konce úložní doby, že doma popátráte o co se jedná. Jako adresátovi Vám je povinna sdělit odesílatele, nenechte se odbýt. Komunikujte, případně požádejte o zavolání vedoucí pošty. To pomůže.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: davidzusti
Datum: 13.02.15 15:34

Díky,takže když to nevyzvednu tak se nic nestane,měl sem za to že doporučený dopisy se musí vyzvednout,když je to doporučený dopis s dobírkou tak sem nevěděl co stím,popátrám ale určitě sem nic neobjednával bud to necham propadnout nebo se na to podívám jak říkáte,Moc Děkuji

Datum: 13.02.15 16:42
avatar

Je dobré mít vše v pořádku a doporučenou poštu přebírat, číst a reagovat. Povinnost to ale není. V dnešní době se tomu ale nevyhýbejte, protože pak může člověk splakat nad výdělkem, protože se může dostat do nezaviněného problému. Stačí shoda jména a data narození, pomýlení někoho jiného a můžete mít na krku exekutora.

Pokud vázne na R dobírka, tak Vaše povinnost ji převzít také není, ale Vy nejste vůbec zvědavý? Mě by to tedy moc zajímalo, co to může být.

doplněno 13.02.15 16:49:

Od pošty Vám nic nehrozí, jenom budete mít ve schránce ještě opakovanou výzvu k vyzvednutí balíčku. Jestli chcete, zavolejte si na poštu a zeptejte se po telefonu na odesílatele.

Co Vám hrozí od odesílatele, to Vám nikdo tady neřekne, protože nevíme, co Vám kdo posílá. Pokud jste si něco objednal a zapoměl na to, tak po Vás může ten dotyčný, nebo firma chtít uhradit náklady jako poštovné, balné, případně další škody, které jste jim mohl způsobit. Též kdysi existovala černá listina nesolidních zákazníků, kterou obchody sdílely a v případě objednávky a chtěly peníze napřed na účet. Ale nevím, jestli to ještě funguje.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.