Dovolená v chorvatsku

Od: Datum: 13.02.15 15:00 odpovědí: 11 změna: 13.02.15 22:56
Ahojte,první týden v červenci jedem se školou na 10 dní k moři. CHORVATSKO MAKARSKÁ RIVIERA KEMP SUTIKLA.

Chci se zeptat jak daleko od břehu jsou žraloci? A co by mě mohlo ještě potkat v moři,medůzi a tak...? Nikdy sem u moře nebyla tak nevim ani co bych si měla vzit sebou tak diky zs odpovědi diky všem.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: jmlc®
Datum: 13.02.15 15:07

vezměte si s sebou boty do vody - bývá tam většina pláží kamínkových - někdy i ostrých..., pak také kvalitní krém na slunce, nejlépe minerální (SPF 50 značka AVENE).

žraloků a medůz se nebojte - není důvod...

Ohodnoceno: 2x

Datum: 13.02.15 22:56

Ano, botky do vody určitě. Potápěčský brejle. Něco nafukovacího na blbnutí do vody s kamarádama.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 13.02.15 15:08

Žraloků bych se neobávala

Kromě běžných věcí určitě nezapomeň boty do vody kvůli kamenům a mořským ježkům.

Datum: 13.02.15 15:09

Žraloka v chorvatsku jen tak nepotkáte... a když tak aquaparku, nebo v restauraci.

S medůzou je to horší, těch je poslední dobou všude spousta.

Takže když Vás náhodou žahne, tak je to jako žahnutí od kopřivy. Tedy nic hrozného.

Na co si dejte pozor jsou "mořští ježci". Jakmile na něj šlápenete a vrazíte si jeho bodlinu do nohy, tak ta se začne okamžitě lámat a jde strašně špatně vytáhnout. No a samozřejmě to bolí.

Ohodnoceno: 2x

Od: ben®
Datum: 13.02.15 15:09

Dobrý den, žraloci v Chorvatsku nejsou - to by tam musel zabloudit a byl by tak vyděšený z turistů, že by zase utekl. Pláž bude asi kamenitá, tak si vemte sandále do vody. Zdravím!

Datum: 13.02.15 15:29

V Chorvatsku žraloci nejsou. Dnešní mládež je je teda pěkně dojukaná z filmů

Ohodnoceno: 1x

Od: nikc®
Datum: 13.02.15 22:35

Pepakuk asi včera koukal na Čelisti. :-D

Od: asd1
Datum: 13.02.15 15:51

Žraloci tam prakticky nejsou. Hodně je ježků - buď boty do vody nebo hodně opatrně našlapovat na dno, ostny jsou křehké, když se zapíchnou tak se lámou a jsou špatněvyndavat. Medůzy - záleží na druhu, některé žahají jiné ne. Jsou i jedovaté medůzy které žahají smrtelně (nevim jestli i v Chorvatsku - spíše ne) - protijed je alkohol, stačí polít a žahnutí to neutralizuje. (Už vidim scénku s učitelkou a flaškou rumu "To mám proti medůzám" ;)

Hodí se klasika k moři - výbava na šnorchlování, ploutve.

Kempy tam jsou vyprahlé, hodí se mít stan s dvěma vchody (průvan)

Opalovák je dobrý dětské mléko Astrid 50

Datum: 13.02.15 17:58
Zajímalo by mě jestli lidi co píšou o medůzách je skutečně viděli v Chorvatsku. Byl jsem poslední 4 roky vždycky kolem Splitu a nikdy jsem tam jedinou medůzu neviděl. Letos jedu na Makarskou tak bych rád slyšel jestli tam opravdu jsou.

Datum: 13.02.15 18:46

Medůzu jsem viděl asi jen jednou, jezdíme do podgory, bašky, igrane, živogošče. Ježků je tam dost,ale zase, tam kde je kumulace lidí, tak moc nejsou. Italové je loví a konzumují.Žraloka jen nafukujícího.

Datum: 13.02.15 19:53

Záleží kdy tam jezdíte, jestli začátkem léta tak je to ještě v normě. ale jakmile je teplá voda, tak se medůzy začnou rychle množit a pak jich je všude spousty.

Dokonce jsou lokality kde jsou natolik přemnožené že ničí rybolov.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.