Směnka podepsána pod výhružkami

Od: Datum: 13.02.15 08:47 odpovědí: 24 změna: 14.11.15 09:06

Dobrý den, stala se mi jedna dosti pro mě náročná věc. Byl jsem donucen pod pohrůžkou násilí a použití zbraně podepsat dvě směnky. Kdy pachatelé byli dva a já sám. Přišli ke mě domů, kde se vše odehrálo, do bytu jsem je vpustil, poněvadž jsem je považoval za přátelé, ovšem přišli s jiným úmyslem. Vše jsem byl následně ohlásit na PČR, kde byl sepsán protokol o vydírání. Pachatelé jsou spolu domluveni a tvrdí, že jsem vše podepsal dobrovolně a sám po domluvě v klidu. Což není pravda. Policie nějakým způsobem případ buď vyšetřuje, či nikoliv, nic nevím. Směnky jsou na částku, kterou nemám. Pachatelé jen psali, že až jim povezu peníze, ať jim dovezu předmět, který u mě zapoměli. Policie si nechala směnky, které jsem podepsal špatným podpisem, než který se pachateli líbil. Následně byly podepsány směnky podpisem, který pachatel chtěl. Mám pocit, že PČR případ odloží pro nedostatek důkazů, kdy oni dva jsou domluveni a já sám. Nakonec budu muset směnky zaplatit, nebo je nějaká možnost, jak se bránit tomu všemu?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 13.02.15 08:51

A dlužíte jim doopravdy nebo to jen byli zločinci, co si vás vyhlídli?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: napadeny
Datum: 13.02.15 08:54

žádné peníze mi nepůjčili. Pomohli mi s nějakou prací, za kterou jsem jim peníze nabízel, s tím, že nic nechtěli, že rádi pomohou. Nakonec se objevili se směnkou a rozpisem prací, kde jsou položky staré cca 2,5 měsíce a ostatní práce jsou naddimenzované v částce.

doplněno 13.02.15 08:55:

Policie ví podle směnek o koho se přesně jedná, má vše, co jsem ke směnkám mohl v tu chvíli dostat.

Od: ju®
Datum: 13.02.15 11:39

je to nějaké velmi podivné a Vaše vysvětlení dosti mlhavé - podle mě dlužíte a nevíte kudy kam, zřejmě to nebude velká částka, ale asi ne nezanedbatelná...připadá mi to , že jste podfoukl partnery a to se nedělá, jsou to zřejmě amatéři kteří si chtějí zjednat právo svým poněkud neorginálním spůsobem, protože pokud by šlo o hodně visíte za nohy na stromě a podepíšete kupní smlouvy na majetek a na vše zbývající nějakému sašovi a vůbec netušíte kdo jej poslal...Takže požadovat tady radu je jaksi jen takové plácnutí do vody a doměnky rádců jsou jen jaksi kolem tématu...pravdu víte jen Vy sám...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jmlc®
Datum: 13.02.15 08:59
avatar

Myslím, že PČR má nějaké možnosti, díky kterým zjistí pravdu... Pokud jste popsal vše dle skutečnosti, spíše si dávejte pozor na temná místa bez lidí a zabezpečte si dům. Pokud pod pohrůžkou násilí a užití zbraně něco takového vymohli, můžou ty výhružky také použít-splnit, že?

Na jednu stranu - použitím násilí se sami udají, na druhou stranu, může vám to v nebi být k ničemu...

doplněno 13.02.15 09:34:

pokud se nátlak prokáže, směnka je neplatná

Ohodnoceno: 0x
 
Od: napadeny
Datum: 13.02.15 09:02

vše je zabezpečeno, pachatelé, pokud komunikují jsou slušní a čekají na peníze za směnky, které jsem podepsal nedobrovolně. Ovšem pokud to PČR nechá být, jak mám postupovat se směnkami?

Od: nedejtese
Datum: 13.02.15 09:10

Souhlasím, dávejte na sebe více pozor. Co mně ještě napadlo, máte nějakou movitost, i nemovitost, kterou by pachatel vzal, kdyby policie nebyla pohotová? Asi určitě jo. Ošetřete to. Já nevím cokoliv učinit. Já třeba zvažuji dát si hlídat pohyb na KN, nevím jak se to přesně jmenuje ta služba a něco to stojí, ale kdyby tam kdokoliv přišel, že má třeba i notářsky ověřené listiny, tak mně budou informovat , z dotazem , zda to souhlasí. Máte rodinu, na kterou se můžete spolehnout? Zkuste něco zajistit tam. Prostě aby nic nemohli vzít v případě, že by policie nebyla razantní a rychlá. Víte mně to neudivuje , věřím Vám. Šmejdů, šlendriánů všeho máme ve společnosti dosti, takže policie je zahlcena, soudy také, musíte něco podniknout sám v rámci zákona.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: napadeny
Datum: 13.02.15 09:45

Děkuji. Opatření jsem už nějaké udělal a hlídka od policie ve vesnici o všem ví. Rodinu nemám žádnou, tak musím dávat jen pozor sám na sebe.

Od: nedejtese
Datum: 13.02.15 09:49

Dejte si do googlu vynucený podpis na směnce

Poradte se i s právníkem, co se dá ještě podniknout. každopádně by bylo dobré aby někdo o Vás vědel, že jste v pohodě. Můžou použít násilí, můžete se ztratit...chápete.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: napadeny
Datum: 13.02.15 09:51

dobrá rada, jdu kouknout, díky

Od: nedejtese
Datum: 13.02.15 09:58

To není žádná novinka s těma směnkama. Není to dávno co policie dopadla gang, co vylákal , sice hodně majetné české občany za hranice a tam pod nátlakem podepisovali převody majetků. Jeden zato zaplatil i životem, takže mají na krku i jednu vraždu.

Nechci Vás strašit, ale budte nadmíru obezřetný.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: napadeny
Datum: 13.02.15 09:58

pár lidí ví o problému ví a jsme v kontaktu

Od: napadeny
Datum: 13.02.15 09:38

pokud se nátlak neprokáže, jak dále se směnkou? děkuji

Datum: 13.02.15 09:06

Kdy jste oznáml policii, že jste vydírán. Okamžitě?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: napadeny
Datum: 13.02.15 09:10

odjeli večer kolem 21 h a po půlnoci jsem jel na služebnu, měl jsem obavy, zda - li se vrátí a volal jsem kamarádovi, co mám dělat.

Datum: 13.02.15 09:17

Já bych na vašem místě ihned volala. 158. Tak, jestli to policie odloží, je možné , že ano, je důležité vědět, co bylo napsané na směnce. Jako datum, podpisy, RČ, bez protesti apod.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: napadeny
Datum: 13.02.15 09:20

směnka je bez protestu a je vyplněná asi správně, vše měli připraveno, než nečekaně přijeli. Jak se bránit proti té směnce, hrozili exekucí.

Datum: 13.02.15 09:23

Exekuce není hned. Nejprve by museli dát směnku na soud.Vše nahlaste policii jako trestý čin. Policie bude vyšetřovat.Nejlepš íby bylo, kdyby našli tu zbraň.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: napadeny
Datum: 13.02.15 09:27

to jsem udělal, nahlásil jsem to ten večer, ale od policie stále nic nevím. Je to cca 14 dní a pachatelé se chovají, jako by nic. Jaký trestný čin nahlásit? Nahlásil jsem to, napsali protokol zločin vydírání.

Datum: 13.02.15 09:29

Tak na policii zajeďte a poptejte se , jaké kroky učinili.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: napadeny
Datum: 13.02.15 09:31

podle vyšetřovatele nemůže policie směnky zrušit, že jen vyšetří, co se stalo.

 

Datum: 13.02.15 09:32

Docela by mě zajímalo jaký protokol napsali. Protokol zločin vydírání neexistuje, takže nás tady trochu lakujete nebo jste docela mimo!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: napadeny
Datum: 13.02.15 09:34

pardon: protokol o trestím oznámení, zločin vydírání

Datum: 13.02.15 09:39

jistě jste byl poučen, že pokud o to požádáte, tak budete do 1 měsíce vyrozuměn o učiněných opatřeních atd.. pokud ne, tak do 2 měsíců. Nevím, jakou radu tady čekáte? nikdo z nás neví okolnosti a podrobnosti a moc vyšetřovatelů tady nenajdete. Možná pár expertů na "všechno."

Myslím, že není nic jednoduššího, než si tam zajet, protože po telefonu vám toho asi moc neřeknou, a zeptat co a jak.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: drson
Datum: 14.11.15 09:06

Vážený pane ,mnoho lidí si napujčuje už z vědomím ,že nebudou pohledávku hradit.Pokud se jedná o sumu která není nikterak závratná pochybuji ,že by se dotyční vystavovali hazardu trestného stíhání.Již několikrát jsem zapůjčil na směnku.Hned jak dostali peníze dlužník i ručitel začali zpochybňovat směnku a vymyšlet jak nezaplatit.Jako první je napadlo ,že směnku podepsali pod nátlakem a dokonce si sehnali světky.Tady je dokazování skutku na straně dlužníka prokázat podepsání směnky pod nátlakem.Mužete podat odpor proti vydání plat.rozkazu atd. a prodlužovat soudní řízení.Já jsem postupoval vymáháni podle zákona a peníze jsem dostal od dlužníka až po 8letech s úrokem 6procent z každého roku prodlení.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.