Ručení za DPH

Od: Datum: 12.02.15 23:12 odpovědí: 1 změna: 15.02.15 21:39

Dobrý den,

tak mám ještě jednu otázku.. Sice jsem to dával to předchozího tématu, ale aby v tom nebyl zmatek, tak bych se rád informoval zvlášť.

Potřebuji se zaregistrovat jako identifikovaná osoba, kvůli službám ze/do zahraničí.

Při registraci ve formuláři je toto:

"Uveďte čísla všech svých účtů u poskytovatelů platebních služeb, které jsou používány pro ekonomickou činnost. Vždy vyznačte, zda má být zveřejněn v registru plátců a identifikovaných osob.Upozorňujeme, že tato skutečnost souvisí s případným ručením (příjemce plnění ručí za daň nezaplacenou poskytovatelem plnění, pokud je úhrada provedena na jiný než zveřejněný účet - § 109 odst. 2 písm. c).Dále upozorňujeme, že sice není omezena možnost zveřejnit účet vedený v zahraničí, jeho zveřejnění však nebrání vzniku ručení. Jedná se o samostatný případ ručení, upravený v § 109 odst. 2 písm. b) zákona o DPH, podle kterého ručí příjemce plnění, který poskytovateli uhradil za zdanitelné plnění na účet vedený mimo tuzemsko, a to bez ohledu na skutečnost, zda šlo o účet zveřejněný v registru plátců či nikoliv. "

Co to znamená? Co, kdo za co ručí?

Podle toho co jsem zjišťoval, tak by to asi mělo souviset s tímto, ale nejsem si jistý: http://www.jakpodnikat.cz/ruceni-za-odvod-dph.php

Popravdě ale moc tomu nerozumím, jelikož jsem neplátce DPH a nemám moc přehled o tom, jak funguje DPH a jeho placení pro plátce.

Co z tohoto vyplývá pro mě, jako neplátce který se chce stát identifikovanou osobou?

Musím tam uvést všechny účty, nebo stačí jen ten hlavní "podnikatelský"? Protože některé platby budu mít z osobního, kvůli bezpečnosti a napojenému paypalu.

Budu nakupovat fotografie ve fotobankách. Jakým způsobem mám kontrolovat účty těchto zahraničních firem a co potřebuji zjistit? Protože pokud budu platit kartou nebo paypelem, tak čísla účtu a DIČ se asi dozvím až po zaplacení a to už je asi pozdě.

Může mi někdo tuto situaci objasnit, kdo se vyzná v DPH a má s tím zkušenost? Díky.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: navstevnik
Datum: 15.02.15 21:39

Nikdo?

Díky

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.