Výrustek v konečníku, roupy, bolest, pálení

Od: Datum: 12.02.15 19:58 odpovědí: 9 změna: 13.02.15 07:33

Dobrý den,.. je mi 13. Už celkem dolouho mám nějaký výrustek úplně na kraji v konečníku,... je to jako melý uhrák, akorrát v něm nic není,... takový pupen... Nic to nědělalo, .. jenom někdo to bylo trochu cejtit - jako přímo to nebolelo,... něvím jak to napsat,.. jako bylo to cítit.

Dneska nemůžu vydržet... cítím roupy - klacisky,.. jako že něco ve mě leze a nejdnou to děsně píchne - jakoby se zakousne. Už nemůžu vydržet sedět. A pálí mě to tam.

Žádnou krev ve stolici nemám.

Mamce jsem o tom dneska řekla, dá mi nějaký prášek na roupy a v pondělí kdyžtak půjdeme k doktorce.

Chtěla bych se zeptat - co to je? O roupách vím,.. ale ten výrustek? Je to asi 5 cm v konečníku.Malý,.. taková boulička... (V to pondělí se doktorky zeptám, ale snad do pondělí vyddžím ... celkem dost to bolí - píhcá - něco mě tam vždycky kousne a přesně vím kam...)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 12.02.15 20:05
avatar

Mohlo by se jednat o hemeroid.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: buss
Datum: 12.02.15 20:51

Zeptání je k ničemu, to se operuje. Jinak se to bude zhoršovat.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bublinka*
Datum: 12.02.15 22:26

A jak se to operuje? :/

Datum: 12.02.15 22:35

V úplné narkoze na operačním stole v nemocnici. Ale možná to hemeroid není. Ty roupy nenechávejte jen tak, je lepší je úplně vyléčit a pokud máte domácí zvíře, tak odčervit i je, ať se zpětně nenakazíte.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 12.02.15 22:54

Ale né, asi jak kdo, já bez narkózy. Co něco vydržíme ...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pb®
Datum: 13.02.15 07:17
Roup dětský je čistě lidský parazit, od zvířat ho nedostaneme. Škrkavky, tasemnice, strogyly atd. ano, ne roupy. Jo taky mi máma mnoho let říkala, že roupy jsem měla od psa, kterého děda neodčervoval. Prdlajs, od ostatních dětí jsem je měla.
Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 12.02.15 23:03
avatar

Pokud jdeš v pondělí k doktorce, asi byste měli s mamkou říci a ukázat vše. Ať se dáš dohromady nyní, nemá cenu čekat, že se to spraví samo. Může se to vstřebat, ale také nastat komplikace. Lékařka by mohla napsat nějakou mastičku, nebo ti to namaže znecitlivující mastí a zamáčkne dovnitř. Ale až co to bude. Nebo tě s tím pošle na proktologii.. Nemusí to být nutně na operaci. Ale na 100 procent jí předtím řekni o podezření na ty parazity.

Pokud by se jednalo o hemeroidy, tak se nemusí operovat v narkoze, již jsou i jiné, šetrnější metody.

Zatím hodně pij a po používání WC se důkladně osprchuj. Případně si kupte v lékárně dubovou kůru, udělat odvar a sednout si do umyvadla. Taková první pomoc - sedací lázeň.

Ještě mě zaujala jedna věc, že máte doma v lékárně prášky na roupy, to není běžná věc, tedy se domýšlím, že už jste s nimi měli nějakou zkušenost? Takže asi víte jaká opatření zachovávat.

doplněno 12.02.15 23:42:

Moje vlastní zkušenost. Léčba - operace odstranění hemoroidů přístrojem Hemoron u Mudr. Dvořáka, Praha 1, je nebolestivá, nekrvavá. Pacient okamžitě funguje, odchází po zákroku domů, nebo do práce. Jediný zápor je, že si ji musíte zaplatit, ale stojí to zato, víte, že jste zdraví /dělá se i jedním šmahem kolonoskopie, když už tam jste/.

Již zde bylo v minulosti několik diskuzí na toto téma, někdo pak i psal, že tuto uváděnou metodu využil a též doporučoval.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 12.02.15 23:27

Roupy jsou ve stolici vidět ne? Jinak to máte hemeroidy,,,operace není v takovém stavu na operování,,tady jak píše-dubová kůra,,nedávat teplou vodu-vlažnou -ano.Také je mast v lékárně na hemeroidy. Ony se zatratí a pořád dokola,,někdy bolí .někdy ne.Krvácíte jedině když to střevo se trochu protrhne,,to už je vážnější,,ale nebojte se.Po každé stolici omýt,,nejleší je ta dubová kůra --osobní zkušenost,,Také jsem byla na opce a oni jen naříznou ten sval ,který vám přiskřipuje to střevo,Mne uspali,ale je to dlouho.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.02.15 07:33
avatar

Boulička na konečníku nemá vůbec co dělat s parazity, jako jsou třeba roupi. Boulička, hemoroid je cévní onemocnění a pokud není větší, operace není třeba. Stačí, když si pohlídáš, abys neměla zácpu, nazadržovala kakání, neseděla na studeném nebo naopak horkém, nevysedávala (třeba s knížkou) zbytečně dlouho na wc, po kakání měla čistý zadeček. Pak zmizí, ve tvém věku, sám. ;) Roupi, to už víš co jsou a co s nimi. Ale bouličku můžeš mít, ikdyž roupi nebudeš mít.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.