Lze se ještě odvolat , co napsat do odvolání?

Od: Datum: 12.02.15 16:52 odpovědí: 5 změna: 12.02.15 21:20

Dobrý den,

lze se ještě nějak odvolat proti tomuto rozsudku? Je tam, že se odvolat lze, avšak moc nerozumím tomu právnickému termínu : odvolání pro uznání. Přikládám screeny. Pokud se lze odvolat co bych tam měl asi tak přibližně do dokumentu uvést? Našel jsem nějaký vzor pro odvolání kde by stačilo jen zaměnit příslušné iniciály, ale nevím co napsat do toho označeného římská I. a tak celkově: zde ten vzor: Odvolání proti rozsudku soudu.

Na obhajobu bych měl co říci, třeba to, že mě žalobce nutil k nekalým praktikám nebo ať si půjčím jinde a tak dále, byl nesmlouvavý a nechtěl se dohodnout.

Zde screeny rozsudku samozřejmě data citlivějšího rázu jsou zcenzurována, ponechány jen některé datumy a částky:

Úvodní strana rozsudku

Strana 1.

Strana 2.

Takže prostě chci vědět, zda se tedy dá odvolat dle toho paragrafu 205 a co zhruba napsat do odvolání.

Předem děkuji za odpovědi.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 12.02.15 17:08

Váš právní problém spočívá v tom, že jste obdržel tzv. kvalifikovanou výzvu, abyste se proti žalobě (návrhu na vydání platebního rozkazu) vyjádřil (s čím nesouhlasíte a proč) a vy se nevyjádřil, byl jste tzv. nečinný. Z tohoto důvodu byl proti Vám vynesen rozsudek tzv. pro uznání. Tím, že jste byl nečinný, jste "jakoby" uznal nárok žalobce. Odvolacích důvodů je zde bohužel velmi málo. Musel byste například tvrdit a dokázat, že Vám žádná taková výzva nebyla doručena anebo, že u Vás nastal vážný důvod, proč jste se ve věci nevyjádřil, apod. Zkrátím-li to, pro Vaše odvolání není nyní důležité, co žalobce provedl a zda to, co provedl, bylo či nebylo v souladu s právem, ale zda soud první instance učinil nějakou procesní chybu, pro kterou může odvolací soud rozsudek zrušit.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: hoi
Datum: 12.02.15 17:16

Datum je z roku 2014, tedy i kdyby to bylo 31.12.2014, tak 15 dnů již uplynulo. Zaplaťte hned, protože to má možná už exekutor na stole.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vass
Datum: 12.02.15 17:39

To mám tak rád, tyto výhružky exekucí...

Jasně sice vydání je v prosinci, ale možnost odvolání mám do zítřka(a tím také výhružka exekutorem je irelevantní). To bych se asi neptal kdyby bylo už po lhůtě.

Takže prakticky dle první odpovědi asi nemá cenu se odvolávat? a už jen čekat na tu exekuci kde se lze za jistých okolností dá s exekutorem domluvit, sice dluh naskočí několikanásobně, ale takový je už život.

Návrh na "osobní bankrot" jsem podat nesměl z důvodu nízkých příjmů.

Datum: 12.02.15 20:27

To, že je na rozsudku datum z prosince 2014 nesouvisí s jeho právní mocí, běh odvolací lhůty odvisí na jeho doručení účastníkovi řízení, nikoliv vydání. Potřebujete-li získat "odklad", odvolat se můžete s tím, že do odvolání uvedete nějaké procesní důvody, nicméně budete muset zaplatit poplatek za odvolání. Pokud jej nezaplatíte, soud stejně odvolací řízení zastaví. Exekuce "nepřijde" hned, ono to pár týdnů trvá a ano, s exekutorem se lze na splátkách dohodnout, i když právní nárok na to není, ale většinou na to exekutoři přistupují.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: vass
Datum: 12.02.15 21:20

Aha, tak to je potom stejně pasé když se za odvolání musí platit, to si nemohu jako nepracující invalida dovolit . Ano lze se na dílčích úhradách dohodnout s exekutorem, ale musí se natrefit na ochotného exekutora, jedna exekuce u mne už probíhá, sice na mnohem menší částku, takže tato následovná bude slušná pálka a nevím, nevím, zda se exekutor pak spokojí s minimální měsíční úhradou třeba 500 Kč?

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.