Jak vrátit kamarádce zradu?

Od: Datum: 11.02.15 22:55 odpovědí: 23 změna: 16.02.15 18:08

Měla jsem skoro tříletý vztah s přítelem a mysleli jsme to oba vážně. Pak jsem odjela do Prahy za prací a moje "kamarádka" se začala okolo přítele motat. Jak se on cítil sám, tak se stalo to, co se dalo čekat. Podlehl jí a nechal si namluvit, jak jsem si určitě v Praze někoho našla a že jsem opravdu nevhodná pro vztah s ním ( chci dělat prý kariéru, být ve velkoměstě, vesnice se mi příčí, byť jsem se tam narodila ). Dosáhla toho, že jí uvěřil, pomohli i jeho rodiče, kteří se znají s jejími rodiči. Tak jsem o přítele přišla. Nevím, jak to teď mezi nimi je, ale nedávno mi zničeho nic napsal email, jak mu chybím a jestli jsem šťastná a jak mě miloval. Chci se vrátit domů, mám výbornou práci, kterou mohu dělat také tam na živnostenský list, přivydělávám si jako hosteska a chodila jsem i přehlídky. Mám předschválenou hypotéku, budu v rodišti kupovat dům pro mne a invalidního bratra. Dá se říct, že jsem hodně úspěšná a zapracovala jsem i na vzhledu, takže i atraktivní. Kamarádka je ztrhaná otrávená pokladní, bývalý má na FB otrávené statusy. Nechci už s bývalým vztah, ale chci jim to vrátit - ne nevěrou, ale tím, aby ona teď byla ta špatná a on se užíral svou volbou. Ale chci, aby on i ona zakusili a poznali, jak bylo tehdy mně. Může to znít ošklivě, ale je to tak, že mně se tehdy zhroutil svět. Toto bude jen malé bodnutí, po kterém si budu žít svůj život.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.02.15 22:58

No, vypadá to, že ani pocit, jak jste údajně krásná a úspěšná, Vám ke štěstí nepomohl, když si potřebujete "bodnout" do unavené pokladní, abyste se cítila lépe.
Tak si tedy bodněte, ale k tak nízkému cíli tady rady nenajdete, doufám velice.

Ohodnoceno: 8x

Od: alice001
Datum: 11.02.15 23:05

Unavená? Spíš unuděná. A taková byla i v době, kdy mi tohle dělala za zády. Na to unavená ani unuděná nebyla... Strhaná je proto, že místo nějaké zdravého pohybu po práci a ve dnech volna vysedává v hospodě, popíjí "pivka" a kouří... A dělá zle mezi dalšími lidmi. Není to dobrý člověk, natož UNAVENÁ POKLADNÍ, která potřebuje politovat.

Datum: 11.02.15 23:04

Máš v tom nějaký zmatek. Bývalý přítel přece vůbec nestojí za to, aby ses jím jakkoli zabývala. A kamarádce bys měla poděkovat a být jí vděčná, že tě zbavila nespolehlivého přítele. Taky by ses za něj mohla provdat, mít s ním dítě a pak by ti ho odvedla nějaká jiná.

Chceš se vrátit, ukázat, jak jsi dobrá a úspěšná a završit to pomstou. Promiň, ale připomíná mi to Slunce, seno ...

Ohodnoceno: 7x

Datum: 11.02.15 23:07

Pomsta nic neřeší a Vy se mstít ani nemusíte. Pokud jste úspěšná, sebevědomá, dbáte o sebe a jste šťastná, nebojte se to dát najevo. Ona závist a užírání se, vykoná u nich dvou také své. Vy si žijte svůj spokojený život a neohlížejte se zpátky. Najdete si jistě brzy nový vztah a ty dva ignorujte. Úplně je odepište ze svého života, kam přestali už dávno jistě patřit. Ukažte, že jste lepší, než oni a že máte svoji hrdost. Nakonec vidíte sama, že on také za moc nestál, když se dal zmanipulovat jinu ženskou při první možné příležitosti. Poučte se z toho a nevymýšlejte žádnou pomstu. Oni vám za to nestojí. Nesnižujte se na jejich úroveň!

Ohodnoceno: 9x

Datum: 12.02.15 00:00

- to mi trochu připomíná můj zamilovaný film "smrt jí sluší" .

Ohodnoceno: 0x

Datum: 12.02.15 01:34

Juuj,teď bodnu do vosího hnízda a půjdu na pranýř, ale prožil jsem něco podobného,a vím, že červík pomsty pořád hlodá. Nejsem zastánce názoru "nech to být, za tohle ti to nestojí", jen je potřeba důkladně zvážit jak to všechno skutečně bylo. Sáhnout si do svědomí, a být přesvědčen/a. Ano, byl/a jsem zrazen/a kamarádem a přítelem,tak proč být za toho blbce,který si má nechat všechno líbit. Ono, malá pomstička přítele nevrátí, ale trochu uvnitř uleví.Jen si bodni. A jak se pěje v jedné písni, " ránu splácej ranou, a zlo zlem", ale někdy je těžké poznat kdo vlastně komu ubížil. Tady hraje svědomí první housle. *uf*

Datum: 12.02.15 07:58

Hoďte za hlavu nějaké popíchnutí, protože nevědomky jste již zabodovala svojí cílevědomostí, pílí, snahou, péčí o sebe, tím, jak píšete, že jste úspěšná apod. Koupě vlastního domečku a spokojenost ve vlastní rodině /to je moc hezké co děláte pro bratra/, bude jenom tečka na vyrovnání se vztahem k bývalému. Jenom nepřeceňte své síly, práce okolo domku zaberou dost času, tak by jste se neuštvala. Dělějte jenom to, co chcete Vy, dokažte i později zpomalit. Aby jste se nehonila a nebyla unavená zase Vy. Až je přestanete kontrolovat, nechci použít to ošklivé slovo na š., tak potom budete možná i spokojenější a klidnější. Pokud najdete milého partnera a Vaše rodina se stane kompletní s malým děťátkem, co byste si mohla přát více.

Datum: 12.02.15 08:19

Já si myslím, že když se zavřou jedny dveře, druhé se otevřou. Vám se otevřely obrovské dveře do celého světa. Nebuďte za slépku a nevymýšlejte nějaké poblbané pomstičky. ;) Zamyslete se a přiznejte si, jestli si dovedete, v současné situaci, vedle sebe představit svého bývalého. Nejen jeho, ale jeho velkorysost bez žárlení, protože co děláte, asi žárlivost bude vzbuzovat. Našla byste u něho pochopení, důvěru? ;) Největší pomstou bude váš úspěch.

Ohodnoceno: 2x

Od: kleofaskajifas
Datum: 12.02.15 08:24

takže se chceš snížit k tomu co udělala ona!? Jestli jsi opravdu nadvěcí a máš špetku rozumu a sebeúcty, tak si prostě řekneš že on za to nestál.
Najdi si chlapa kterého žádná taková nezlomí a neodvede...a který ti bude věřit! Ty budeš mít chlapa a vyhraješ...teď tě to táhne udělat to...ale prohloupíš.

Oni dva už vyhráli, našli se a ať si sebe užijí do sytosti. Už teď ví co udělal, on tuto školu potřeboval nechal se nějakou buchtou zviklat.

Od: jumba
Datum: 12.02.15 08:53

Opravdu asi tak úspěšná nebudete, když se chcete mstít. Ale za co? Že přítel si začal s kamarádkou? Tak to nebyl dobrý přítel a nemusí Vás mrzet, že zradil. Nedokázal se Vám svěřit a promluvit si o vašem vztahu. Nadokázal zdolat jednu překážku. V životě jich bude ještě víc. Nemá vlastní názor a podlehl i rodičům. Asi velká láska z jeho strany to nebyla. Raději si našel schůdnější cestu. Není to jen vina kamarádky, ale hlavně jeho. Nechá se lehce z manipulovat.

Budte úspěšná, jděte za svým cílem a je nechte být. Je možné, že se bude k Vám chtít opět vrátit. Tak máte možnost bývalého, poslat k šípkům. Tím pozná, jak jste se cítila Vy. Kamarádku ignorujte ! Jinak se postavíte na její úroven. Nebudete lepší než ona.

Ohodnoceno: 1x

Od: jmlc®
Datum: 12.02.15 09:09

Souhlas - gratuluji bývalému příteli, že se vás zbavil. Takový charakter zrůdy v těle "úspěšné a atraktivní" bestie - nechtěl bych vás potkat.

Přítel by si s vámi užil pár hezkých let, při příchodu neúspěchu a ztráty atraktivity budete už jen a jen zlá, škaredá a kdysi úspěšná mrcha.

Nechci vás urážet - urážíte se sama svým popisem osobnosti a svými úmysly. Měla byste se nad sebou zamyslet a snažit se udělat něco se svým charakterem.

doplněno 12.02.15 09:49:

@eulalie - ono je možné, že bývalý partner je nyní šťastný, což tazatelku vytáčí do vyšších sfér pomstychtivosti... To, že nedokázala svého partnera udržet u sebe, udělat ho šťastným, to ji už nenapadne...

Datum: 12.02.15 09:15

Můžete k ní nakráčet do obchodu v nejlepším outfitu :). Nicméně i ta poslední unavená pokladní může být charakterem daleko lepší, než vyfiknutá atraktivní hosteska, na to nezapomeň. Aby tvá snaha nevyzněla jen směšně.

A hlavní vinu na tom nenese slečna, ale tvůj expřítel. On se nechal ukecat, on uvěřil v něco, aniž by ho zajímal tvůj názor a postoj, on podlehl, ne? Výmluvy, že byl sám, jsou jen výmluvy. Kdo chce, hledá způsoby, kdo nechce, hledá důvody.

Ohodnoceno: 1x

Od: ben®
Datum: 12.02.15 09:30

Dobrý den, jsem konzervativní - toto se vždy řešilo u mužů rvačkou a u žen tím vytrháváním vlasů a vyškrabáváním očí. Já ty novoty nemusím . Zdravím!

Datum: 12.02.15 12:15

*palec*

Datum: 12.02.15 09:42

Pomstu? A proč pak? Že se vám zhroutil celý svět? Ten se vám možná zhroutí několikrát, a to se vždy budete mstít? Kdyby ten váš přítel za něco opravdu stál a měl vás rád, tak nepodlehne svodům nějaké pokladní. Ono je totiž dosti možné, že by vám zahnul, i kdybyste byli už spolu jako manželé. Však nějaké zadostiučinění už máte, či snad nikoliv? Kamarádka je ztrhaná pokladní... vy atraktivní krasavice. Tak co ještě chcete více?

Od: asd1
Datum: 12.02.15 10:11

Zradil tě především tvůj přítel. A pokud se chce vrátit a nemá kam tak se potrestal sám. Neztrácej energii s vymýšlením pomsty, ale nasměruj jí do svého dalšího života. Pokud budeš fajn ve všech směrech, tak se bude užírat že o tebe přišel. Pokud budeš pomstychtivá mrcha, tak bude rád že s tebou nezůstal.

Datum: 12.02.15 12:38

Kamaradka ani ex evidentne z amoc nestali, takze jste o nic neprisla, jen by se pripadna vada charakteru projevila pozdeji. Chapu, ze to byla pro Vas rana, ale zvedlnete hlavu a jdete dal. Ngativni emove ovlivnuji organismus vice, nez by jste verila a tak ublizite nejen jim, ale take sobe. navic pisete, ze se tam chcete vratit a predpokladam, ze kanalama chodit nechcete...

Datum: 12.02.15 13:17

- A jak si takovou pomstu vlastně představujete? - buďte úspěšná, hezká, přátelská a nad věcí - to je asi nejrozumější a řekla bych, že i nejúčinnější. Nebo na ni chcete poštvat "mafii"? nebo si najmout zabijáka?

Od: mp
Datum: 12.02.15 20:08

Nedoporučuji se zabývat pomstami jakéhokoli druhu. Vezme to obyčejně mnoho sil, které chybí pak někde jinde - zejména u vlastního rozvoje. Oni někdy lidé (zejména sportovci) říkají, že se soustředí hlavně na sebe a protivníka neřeší (samozřejme jim to vůbec nevěřím), ale je to opravdu nejlepší řešení.

Ohodnoceno: 4x

Datum: 12.02.15 20:29

Žijte si svůj život.

Je evidentní, že ten Váš, je o penězích.

Tak si je užijte.

"Dá se říct, že jsem hodně úspěšná..." Tak to mi stačí.

Datum: 12.02.15 23:26

Naprosto vas chapu a tohle by me taky poradne nakrklo, ale..Ja jsem temperamentni povahy a jak se znam, tak doma bych byla strasne nastvana a vymyslela milion druhu pomsty,ale mluvil by za me vztek, urazena jesitnost atd, ale...vyhral by rozum a jak uz tady nekdo psal, tak toho chlapa bych uz nikdy neresila absolutne nicim a te udajne kamaradce bych podekovala, ze vas zbavila takovyho v...ola na ktereho se nemuzu spolehnou.. Vlastne vam prokazala velkou sluzbu a tak bych to brala a tim definitivne prestala resity ty 2 padouchy a zila si dal svuj zivot... Nechte i vy vyhrat svuj rozum a priste si lepe vybirejte..Ono se zbytecne nerika, ze najit pritele je najit jehlu v kupce sena..Hodne stesti..

Od: nemamjmeno
Datum: 13.02.15 13:46

A proč něco vracet? Myslím že váš bývalý přítel svoji chybu už pochopil sám. A žena která vám tohle udělá, nikdy vaší kamarádkou nebyla. Nechte to na božích mlýnech, melou spolehlivě :)

Datum: 16.02.15 18:08

Stalo se mi něco velmi podobného. Můj první manžel byl takový ten hodný dobrák a moje nejlepší kamarádka byla taková ta chudinka, kterou manžel ochlasta bije... nedělám si srandu z týraných žen, praštil ji jen jednou, když zjistil, že mu zahýbá s mým mužem, pak jsme se všichni rozvedli. Já jsem měla 3letého syna, ona 4letou dcerku. Oni se vzali, já jsem přišla o "kamarádku" a manžela dobráka, ale nikdy v životě by mě nenapadlo se jim mstít. Otevřely se mi opět dveře do světa a díky tomu mám mužského, kterého i po 30 letech miluju, a dalšího syna. A co mají v životě oni, nevím, ale přeju jim to.

Ohodnoceno: 3x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.