Moje pravá matka

Od: Datum: 11.02.15 22:09 odpovědí: 4 změna: 11.02.15 22:42

Ahoj lidi, už rok na naší škole pracuje taková mladá hezká paní učitelka. Teď se po celé škole začalo šuškat že když byla fakt mladá tak otěhotněla a to dítě porodila a dala ho k adopci. a prý studuje na téhle škole. Já adoptovaný jsem, a samozřejmě pár mých spolužáků si mě s tím hned spojilo, a já taky. Jestli to co se říká je pravda, tak jsou šance celkem hodně vysoké. Ale nevím co mám dělat. Budou mít moji rodíče papír kde by mohlo stát jméno matky? A co potom, jen tak si nakráčet za ní do kabinetu a říct "Jsem Váš syn". Nevím co mám dělat a nechci to s lidmi ve svém okolí řešit.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.02.15 22:20
avatar

Než způsobíš nějaký rozruch, který může mít pro Tebe i Tvé okolí něpříjemné následky, promluv si o tom s rodiči. Zatím je to jen "jedna paní povídala" a žádné ověřené informace. Šuškat se může cokoliv, pravda to být nemusí a paní učitelku bys mohl přivést do nepříjemné situace. A také sám sebe. Pokud máš potřebu to řešit, pak s rodiči doma, v soukromí. Jinak se vykašli na drby a nepřikládej jim žádnou váhu. Musela by to být hodně velká náhoda, aby to byla pravda a Ty ses jí dozvěděl. Pravá máma je ta, která se o Tebe stará, má Tě ráda, záleží jí na Tobě, vychovává Tě a přijala Tě za svého. Nenech se hecovat svými spolužáky.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 11.02.15 22:27
avatar

Když to nechceš řešit, tak to neřeš.

Ovšem jinak věz, že Tví adoptivní rodiče znají jméno Tvých biologických rodičů ( přinejmenším matky), s velkou pravděpodobností budou mít i kopii originál rodného listu. A vysoké šance - no asi tak, jako vyhrát sportku. Neříkám, že to není možné, ale byla by to obrovská náhoda, nehledě k tomu, že sociálka umísťuje děti dál od bio rodičů.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 11.02.15 22:32
avatar

Za prvé přibrzdi, než uděláš nějakou hloupost, která se promítne do života tvého, tvých rodičů a jiných lidí, kterým na tobě záleží. Pokud to s někým řešit chceš, tak by to rozhodně měli být tvoji rodiče.

Podle nového zákona musí být v rodném listě dítěte zapsána jak adoptující, tak biologická matka - dříve to však tak nebylo a rodný list se po adopci dítěte měnil (jako biologičtí rodiče byli zapsáni ti, co dítě adoptovali). Takže bůhví, jestli o tom vůbec půjde najít nějaký důkaz.

A jak si to představuješ potom, kdyby to dopadlo tak, že je skutečně tvoje biomatka?

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 11.02.15 22:42
avatar

Mladá je kolik let? A kolik je tobě?

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.