Má dotyčný trv. bydliště na OU?

Od: Datum: 02.03.15 08:17 odpovědí: 6 změna: 02.03.15 09:55

Dobrý den,

řešíme problém s jedním mužem. Chtěl bych se poradit, jakým způsobem se dá zjistit, zda má dotyčný nyní trvalé bydliště přihlášeno na obecním neboli městském úřadě?

Neporadil by mi někdo?

Děkuji pěkně


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.03.15 08:30
avatar

Už nějakou dobu existuje

Zákon o ochraně osobních údajů ,

takže velmi pochybuji že Vám nějaký úřad odpoví na Váš dotaz

Ohodnoceno: 1x
 
Od: ben®
Datum: 02.03.15 08:48
avatar

Dobrý den, jak Vám píše kolega - zeptat se tam můžete, ale nic Vám asi neřeknou. Pokud to je menší město, tak největší přehled mají poštovní doručovatelky - pokud narazíte na ochotnou, tak Vám to může říci ona (neoficiálně). Zdravím!

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 02.03.15 08:55
avatar
Doporucuji se zaregistrovat a vyckat. Mozna se nekdo ozve Vnitrni postou.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: jmlc®
Datum: 02.03.15 09:07
avatar

Lze to zjistit velmi jednoduše - pokud znáte adresu jeho trvalého bydliště. Stačí zavolat na daný úřad (v případě obce), jestli tam mají bytové jednotky. Když ne, je nahlášen na úřadě jako bez bydliště.

Pokud se jedná o živnostníka, jeho adresa je v RŽP - shoduje-li se s adresou úřadu, máte 99,9% pravděpodobnost.

Bez zjištění jeho trvalého bydliště na OP to ale nezjistíte.

doplněno 02.03.15 09:27:

Z praxe (pokud se jedná o vesnici) - zavoláte na úřad a řeknete: "potřebuji sehnat xy - prý bydlí na dané adrese - máte tam nějaké byty?" - Reakce 99% lidí - "ne, byty nejsou, je nahlášen".

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 02.03.15 09:23

Nejste-li vlastníkem objektu, k němuž se onen trvalý pobyt zjišťuje, tak Vám to z CEO nesdělí. Úředníci mají dokonce problémy s tím,pokud tuto informaci požaduje zástupce vlastníka objetku. Můžete to zkusit "jinými kanály": Centrální evidence exekucí, pokud je na něj vedena exekuce, budou tam i poslední údaje ohledně jeho bydliště (přes smsku to stojí 60,-Kč), živnostenský rejstřík, katastr nemovitostí,apod. Stoprocentní jistotu mít nebudete u žádného zdroje, vysoce pravděpodobnou budete mít u katastru nemovitostí, ten je propojen se základními registry a změna trvalého pobytu se v něm objevuje automaticky ihned.

doplněno 02.03.15 09:53:

Víte co, zkuste tu nejjednodušší radu: napište mu přímo na adresu ohlašovny, tj. obce (na dodejku). Pošta sama Vám sdělí, zda-li tam dotyčný má adresu či nikoliv, nebo Vám sdělí, že adresát na uvedené adrese není hlášen. Ohlašovny (obce) sice odmítají přebírat poštu pro ty osoby, které mají trvalý pobyt na obci, neboť ze zákona jim žádná taková povinnost neplyne, nicméně pošta v případě dodejky bude muset odesílateli nějakou relevantní informaci sdělit - proč nebylo doručeno.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: buss
Datum: 02.03.15 09:55
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.