Jak se zbavit spolubydlící

Od: Datum: 10.02.15 19:57 odpovědí: 18 změna: 11.02.15 15:15

Dobrý den, chtěla bych se poradit jak se zbavit spolubydlící. Jsem na intru a jsme tu na pokoji po třech. Pobýváme tu už půl roku.
Na začátku jsem se sem hlásila s holkou jménem Nikola. Znala jsem ji osobně pouze týden (a na první pohled sympatická)..jenže jak jsem zjistila tak zdání klame. Po delší době tu, jsem já s Domčou (třetí spolubydlící) zjistily že není až tak moc sympatická. Začala nám povídat jak spí furt s někým, pomlouvala koho se dalo a nakonec lhala i nám a vymýšlela si pohádky, aby rozdělila kamarádku s jejím přítelem. No a teď už nás to přestalo bavit a řekly jsme jí co si o ní myslíme. Bohužel to asi nějak nepochopila a nevypadá že by se chtěla odstěhovat. Teď se furt snaží vtírat protože tu všechny ztratila. Ale my ji tu už prostě nechceme a už nevíme jak víc jí to máme dát najevo. Potřebuji radu jak se jí zbavit.
Předem děkuji :)

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 10.02.15 20:05

Zdravím. Sdělily jste dané osobě, co si o ní myslíte. To je v pořádku a jistě již Vás nebude "oblažovat" řečmi jako dříve. Nicméně nemáte nárok jí bránit v užívání pokoje, je tam ubytována úplně stejně jako Vy. Spíše si dejte pozor, abyste brzy vy dvě "hodné" nebyly ty nemorální - abyste se sesnížily k šikaně.

Ohodnoceno: 4x

Od: lucien
Datum: 10.02.15 20:10

Ne, to vůbec nehrozí :) K tomu bych se nikdy nesnížila. Jsem tu hlavně kvůli studiu. Je to pouze protože kvůli ní máme průšvihy. Kouří na pokoji, pije tu.. No jenže to paní vychovatelka zjistila a bylo to na celý náš pokoj. Prostě už s ní nechci mít nic společné jelikož hodně ublížila mě i mým blízkým.

Datum: 10.02.15 22:14

Příště pokud se něco stane, nenechte se obvinit a braňte se. Řekněte, že kouření a pití nestrpíte a že to budete bez milosti hlásit. Vysvětlete jí, že tenhle její styl možná fungoval na její kámošky tam u nich, ale tady to funguje jinak. Varujte ji, že ji nebudete šetřit a její průsery budete žalovat tak dlouho, dokud se se nepřestěhuje, nebo jí nepřestěhuje vedení intru. Taky můžete o její přestěhování přímo požádat (nejlépe písemně), že kvůli ní schytáváte průšvihy.

Ohodnoceno: 0x

Od: wamp®
Datum: 10.02.15 20:05
Promin,toto je Váš boj,je to mezi vámi třemi.Vy dvě prostě chcete být spolu samy a tak jí chcete vyštvat.Co kdyby to bylo obráceně?!
doplněno 10.02.15 20:26: Obráceně myslím to,že by chtěla ona vyhodit vás dvě.
Je to tak,život není peří,nýbrž boj,a ny se musíme stýkat a bavit i s těmi,kteří nám zrovna dvakrát nejdou pod nos,i s těmi,kteří jsou zlí,podlí,závistiví...Vítej v dospělosti...
Ohodnoceno: 2x

Datum: 10.02.15 20:12

My nechceme být samy. Klidně bychom tu někoho měli , ale prostě ne ji. Hodně toho tu provedla. A kdyby to bylo obráceně? To opravdu nehrozí. Nikdy bych se nesnížila na její úroveň.

Datum: 10.02.15 20:27

To by mě zajímalo,jak jste na tohle z dotazu přišla?

Datum: 10.02.15 20:12

Bohužel, nemáš žádné právo ji dávat najevo, že tam nepatří. Patří tam stejně jako vy dvě. Nemusíš se s ní kamarádit, ale musíš ji tolerovat, chovat se slušně.To je úplně normální, že ti někdo nesedne.A zvykej si, bude to horší, třeba až budeš chodit do práce, tak budeš muset spolupracovat s někým, kdo ti nesedne. Vždyť ji nemusíš poslouchat, stačí říct, že se musíš jít učit.

Datum: 10.02.15 20:16

Jenže ona dělá šílené naschvály. Ona má povahu kterou jsem nikdy nezažila. A když jsem se bavila s vychovatelkou tak mi řekla že taky nikoho tak falešného ještě nepoznala. Asi to bohužel budeme muset přežít do konce roku no. :/ Ale děkuji za radu :)

Datum: 10.02.15 20:19

Jako třeba Vám vyvádí co? Co se ti nelíbí?

Datum: 10.02.15 21:04

Chování, ta její přetvářka, ty problémy co dělá (za které pak pykáme i my), to že všechny pomlouvá, ničí vztahy, to že nedokáže být k nám ani upřímná aby řekla co si o nás myslí a jen se přetvařuje

Datum: 10.02.15 21:19

je třeba jí pobyt s vámi neustále znepříjemnovat všelijakými naschvály a kanadskými žerty třeba takovej gutalax pár kapek v minerálce protivníka to dovede svý *cert*

Datum: 10.02.15 21:24

Takže se má snížit na její úroveň? To není moc dobrá rada.

Datum: 10.02.15 21:35

Že to není moc dobrá rada je slabé slovo. To je rada skutečně pitomá. "Postižená" si to určitě nenechá líbit a povede to ke stupňujícímu se boji. Nakonec to skončí nemožností se soustředit na učení a v nejhorším případě i vyhazovem z intru.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 10.02.15 21:35

na hrubej pytel ještě hrubší záplata

vono s lidma podobrém to de jen málokdy

Datum: 10.02.15 21:27

Asi by to chtělo slyšet i druhou stranu. Ono to opravdu vypadá tak, že ji tam nechcete prostě z toho důvodu, že to není vaše kamarádka a není s váma.

Od: amy®
Datum: 11.02.15 00:32

Když bydlíte na intru, tak na vás dohlížejí vychovatelky ne? Zkuste si s jednou, které věříte, sednout, klidně všechny z pokoje a probrat v klidu to, co vám vadí na společném bydlení. Pokud se prokáže, že spolubydlící porušuje řád, tak zkuste požádat, aby ji přeložili na jiný pokoj.

Od: myse®
Datum: 11.02.15 09:41

Ono je to soužití strašně těžké. Největší problém vidím v tom, že jste holky 3 - takže vždycky budou držet dvě spolu proti jedné.

Mám zkušenost - na itru 3 holky - 2 docela v pohodě, třetí jim "vadila" (a byla "jiná") tak si vyjednali u vedení intru stěhování, bylo to těžké, protože si musely samy najít jiný pokoj a přemluvit všechny strany k ochotě se přestěhovat. Tohle za vás vychovatel dělat nebude a volné pokoje nejsou, intr je prostě vždy plně obsazen. Dopadlo to dobře, všichni se přestěhovali a ejhle - pro změnu se "spikly" dvě holky proti třetí - tentokrát jedna původní a ta nová... a zase byl outsider...

takhle je to donekonečna, bohužel...

Poučte se z tohoto příběhu, který se opravdu stal a zkuste se naučít hodně velké toleranci, zkuste žít spolu jak to půjde. Nastavte si pravidla- třeba písemně je vyvěste na zeď a hlavně je dodržujte všechny.

vychovatece řekněte jak to s tím kouřením je a že si nepřejete, abyste s tím byly spojovány.

Zkuste si představit sebe v její situaci a jak by vám bylo...

Datum: 11.02.15 15:15

Kdyz to nechape, pritvrd. Takove projimadlo do kafe dela divy.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.