Bonita - Hypotéka

Od: Datum: 10.02.15 17:31 odpovědí: 3 změna: 11.02.15 12:38
Dobrý den. Nepracuje tady někdo v bance nebo něco podobného. Tak asi do 1 roku plánuji si pořídit hypotéku a chtěl bych se zeptat, co vše se schovává pod BONITOU. Vše myslím Vím že kromě příjmů a platební historie je to i třeba vzdělání atd. Jen tak cca odhad. Mám zhruba 19tis/měs čistého plat, budu žádat sám, dluhy jsem nikdy nikde neměl, žádnou půjčku, leasing, nic... (takže ale nemám ani žádnou "dobrou platební historii, že?) Měsíční výdaje zatím kromě telefonu žádné, doteď bydlím u rodičů. Věk 22 let. Myslíte že mám šanci získat cca 1.500.000 hypotéku v 100% výšši?
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: jmlc®
Datum: 10.02.15 18:32
avatar

Dobrý den. Šanci máte - ale mizivou.
Když si někdo nechá odhadcem ohodnotit dům před koupí, jsou to 3 miliony. Pak přijde odhadce banky a řekne, že hodnota skutečná je 1,5 mega. Odhadci jsou sice s razítkem, ale záleží, pro koho má odhad být.

Tj. chcete 1,5mega za dům-byt, který ohodnotí banka na 1,2mega. Víc nedá.. tržní hodnota je druhořadá - chce mít zástavu na kompletní náklady.

Bonita znamená dle běžných kalkulaček bank a úvěrovek, že když dostanete 20 tis čistého, máte možnost splátky max. 50% - tj. 10tis měsíčně. Důvod je jednoduchý - v případě dlouhodobé pracovní neschopnosti získáte nemocenskou 60% že? Takže za něco musíte žít, zbytek na splátky. Pokud jste sám (u rodičů), nemáte partnerku (spoludlužníka), budou parametry nevýhodnější... Zkuste se domluvit s rodiči a nechat někoho ručit jako spoludlužník.

Pokud vám nakonec někdo dá 100% - pak zřejmě jen vaše stávající banka, která vidí měsiční pravidelný přísun peněz.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: tarrra
Datum: 11.02.15 00:31
Děkuji
Datum: 11.02.15 12:38
avatar

šanci možná máte, ale pozor. Pro získání 100 procentní hypotéky budete potřebovat životní pojistku a pojistku proti nesplácení. Ty nejsou zrovna laciné.

A hlavně si uvědomte, že 100 procentní hypotéka je na 100 procent z ceny odhadní, nikoliv kupní. Držte se u zdi, ať rozdíl mezi kupní a odhadní cenou nemusíte dorovnávat nějakým dalším úvěrem. Taková hypotéka by se vám proklatě prodražila.

Proto je záhodno mít na vlastním kontě našetřenou aspoň desetinu z ceny nemovitosti.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.