Podmíněný trest vs řidič tramvaje

Od: Datum: 10.02.15 06:06 odpovědí: 13 změna: 11.02.15 12:34

Zdravím lidi,

potřebuji od Vás poradit, chtěl bych začít jezdit kamionem mam řidičák na B a zjišťoval jsem si jak to chodí na UP abych dostal C+E s profesním průkazem jako rekvalifikaci, jenže

přestěhoval jsem se před několika měsíci do Brna a původní trvalé bydliště mám v usteckém kraji, v bytě ve kterém bydlím si majitel nepřeje abych si zde udělal trvalé bydliště a bez něho se nemužu evidovat na pracáku tudíž si nemám šanci udělat ani tu "rekvalifikaci"

Dostal jsem tedy jiný nápad a to začít dělat řidiče tramvají, už jsem pozvaný na psychotesty, dokonce sem si vyřídil výpis z evidence karty řidiče pro který jsem musel na odbor dopravy tam kde mám trvalý pobyt, jenže jsem byl v říjnu 2014 odsouzen k 5 měsícům odnětí svobody podmíněně což teď mám ve výpisu rejstříku trestu, otázka je zda mě s tim vemou alespon někam, nebo jsem totálně odepsanej a budu moc začít takhle někde jezdit až mi vyprší roční lhůta a budu si moc udělat výmaz tr. rejstříku?

Díky

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 10.02.15 06:44

1. Ohledně trestu záleží na zaměstnavateli, jak ssi klade podmínky.

2. Co furt mají lidi s tím, že majitel bytu musí povolit trvalé bydliště? To je dokola omílaný nesmysl.

Ohodnoceno: 0x

Od: dawedave
Datum: 10.02.15 06:51

Ještě by mě zajímalo jak je to s autoškolou a dále u toho profesního průkazu, jestli je tam podmínka mít čistý trestní rejstřík, protože mám takové tušení že u profesáku musí být výpis z rejstříku trestů doložen.

Klidně bych si v klídečku zašel trvalé bydliště přihlásit, ale majitel mě ubezpečil že si to NEPŘEJE abych si zde trvalé bydliště zařizoval, nehodlám proto přijít o bydlení či mít nějaké problémi s PČR, kdyby ho náhodou napadlo to nějak řešit touto cestu když mám tu podmínku jestli chápete.

Datum: 10.02.15 06:57

Takže když vlastním nemovitost,může se bez mého vědomí ke mě přihlásit na trvalé bydliště kdokoli si zamane?

Datum: 10.02.15 07:19

Kdokoliv, s kým uzavřete nájemní smlouvu (komu nemovitost pronajmete).

Nájemci stačí doložit oprávněnost užívání bytu/domu platnou nájemní smlouvou.

Viz zákon o evidenci obyvatel

Nechápu, proč s tím majitelé dělají takové problémy

a zbytečně svým nájemníkům ztěžují život.

Trvalý pobyt je jenom evidenční údaj, který k nemovitosti nezakládá žádné právo

(s výjimkou bydlení na základě nájemní smlouvy).

–––

Pro tazatele: K ohlášení trvalého pobytu nepotřebujete souhlas majitele.

Normálně s občankou a s nájemní smlouvou zajděte na ohlašovnu.

Datum: 10.02.15 07:31

Ale tohle nemám na mysli.Myslím,že kdokoli(nikoli podnájemník),prostě cizí člověk,přijde na Městský úřad,a řekne: já chci jako trvalé bydliště to a to.

Od: dawedave
Datum: 10.02.15 07:38

Nemůže říct kdokoliv to a to, každej kdo chce mít někde trvalý pobyt musí doložit smlouvu o nájmu nebo přijít na městký uřad s nájemcem který uzavřel s majitelem smlouvu.

Vím že není moje povinnost se majitele ptát zda se tam mužu nahlásit ale jde o to že když se mu to nebude líbit tak mě muže vypovědět ze smlouvy a já bych si mohl jít hledat nove bydlení

Datum: 10.02.15 07:56

Já Vás chápu,já jsem chtěl jen vědět,zda je k tomu potřeba nějaký doklad,nebo se to může jen tak.Nezlobte se,že jsem se Vám zamotal do dotazu.

Datum: 11.02.15 12:30

K přihlášení k trvalému pobytu je nutné doložit

oprávněnost užívání domu nebo bytu,

k čemuž mu stačí nájemní smlouva.

Nemůže se přihlásit kdokoliv kamkoliv.

Ale pokud má tazatel platnou nájemní smlouvu,

může se přihlásit i bez souhlasu majitele.

Datum: 10.02.15 12:49

nepíšete, za co jste tu podmínku vyfasoval. Jestli jste ji dostal za zaviněnou dopravní nehodu, pak si ušetřete čas a ke kamioňákům a tramvajákům ani nechoďte.

Datum: 10.02.15 12:57

Jsem teda ani nevěděl, že se podmínka zapisuje do RT

Od: cuca®
Datum: 10.02.15 13:07

Zapisuje, po uplynutí podmínky trvá ještě opravdu zhruba rok, kdy jste svým způsobem monitorován a pokud se "osvědčíte", tudíž žádné průšvihy, podmínka je vymazána a Trestní rejstřík je čistý...

Datum: 10.02.15 14:24

Co se týče trvalého bydliště - přihlašte se na úřad v brně a máte po problémech. Je to jen a pouze evidenční údaj a pokud Vám majitel bytu brání, vyřešte to takto.

A k podmínce - pokud bude mít zaměstnavatel jako podmínku čistý TR (u DP bych to trochu předpokládal), tak Vám tu práci prostě nedá. Podmínky a požadavky zaměstnání by jste měl znát předem.

Datum: 11.02.15 12:34

Na úřad se nikdo sám přihlásit nemůže.

Trvalý pobyt na úřadě zapíše ohlašovna jenom tomu, komu trvalý pobyt skončil.

Trvalý pobyt tak bude mít na úřadu v místě svého posledního trvalého pobytu.

Ohodnoceno: 2x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.