Účet v polské bance, dostal jsem formulář

Od: Datum: 09.02.15 21:25 odpovědí: 1 změna: 10.02.15 09:23

Zdravím, mám vedený účet v polské bance. Dnes jsem dostal formulář vyplněný s mými údaji, ale nevím si s ním rady (jestli ho mohu stornovat nebo vzniká pro mě nějaká povinnost, např. přiznání k dani). V Polsku jsem neměl žádné příjmy z podnikání. Formulář je uveden pod názvem: Informacja o przychodach wyplaconych lub postawionych do dyspozycji faktycznemu albo pośredniemu odbiorcy. V angličtině: Information on revenue (income) derived by benefical owner od paying agent upon receipt. Jedná se o nějaký typ daňového přiznání? K formuláři uvedli dopis v následujícím znění: ING Bank Ślaski Spólka Akcyjna in Katowice is sending the attached IFT-3R form presenting yout Revenue (income) being subject to taxation in the territoryod the Republic of Poland in the year 2014. We are presenting you with the abovementioned in accordance with the tax law in force in resident country. Vyplývá pro mě nějaká následná povinnost k bance nebo k daním? Díky za odpověď.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: tombrava
Datum: 10.02.15 09:23

Asi nějaký připsaný úrok na účtu ikdyž malý byl (část E pol- 50-54 Kwota dochodu...) a proto vystavili tento formulář a kopii poslali i českému berňáku...Jakou máš sazbu daně v % (položka 52)?

Pokud klasickou polskou 19%, teoreticky bys mohl dostat vratku daně, protože v ČR je 15% z úroků, ale musel bys ručně podat daň. přiznání...

Pokud sníženou 5% (=je to sazba pro polské nerezydenty) , tak další kroky záleží na tom kolik si získal na úrocích v té bance: pokud suma těchto příjmů je nad 15tis.Kč/rok (pokud nemáš jakékoli jiné příjmy celkově) nebo nad 6tis.(pokud máš jiné příjmy>>> ve zkratce myslí se tím všechny příjmy mimo příjmy osvobozené od daně z příjmu nebo příjmy které podléhají automaticky srážkové dani) tak musíš podávát daň přiznání v ČR k dodanění na 15% těchto úroků z Polska. V opačném případě nic nepodáváš.

doplněno 10.02.15 10:05:

kdyby nebyly jasný ty limity 15/6tis příjmů za rok pro povinnost podání DP, detaily v z.č. 586/1992 Sb., o daních z příjmů, paragraf 38g.

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.