Můžu za rozvod rodiču?

Od: Datum: 09.02.15 20:24 odpovědí: 22 změna: 10.02.15 17:49

Dobrý večer, matka dnes otci oznámila že se s ním chce rozvést. A otec to pořád vyčítá mě, že za to můžu já kvůli tomu co jsem způsobil. Přišel jsem totiž v noci se soboty na neděli domů opilý - ale ne tolik abych si to nepamatoval. Mamka mě s zastihla a pokusila se mě odvést do pokoje. Otec se vzbudil a vylétl z pokoje jak nasranej čert z krabičky a začal hulákat ať táhnu odkud jsem přišel klidně i mrznout ven. Matka se mě zastávala že ještě nejsem zletilý a že se to stalo poprvé a určitě i naposled. To zapřičinilo velkou hádku mezi nimi, otec na ni začal křičet a nadávat ji že je "neměcká a náckovská ku* a pi*" (matka je němka) a pak ji vrazil facku, vzal jsem flašku od piva a hodil ji proti zdi a řekl jsem mu ať si to radši rozdá s chlapem, vrazil jsem mu pěstí co to šlo a řekl mu že jestli se ji ještě jednou dotkne tak ať si mě nepřeje. Pak jsem se nějakým způsobem odplazil do pokoje.

Nechápu co se to s otcem stalo, nebyl takový, ale teď je fakt agresivní, a já, kdybych nebyl pod vlivem, tak bych neměl odvahu udělat to co jsem, vím že jsem reagoval přehnaně, ale nemám důvod se mu omlouvat. Fakt nevím co mám dělat, ale kdykoliv se potkáme - dnes mi stihl 5x říct jaká jsem špína, a že můžu za jejich rozvod, neměl bych si to tolik brát, ale nevím co si myslet.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 09.02.15 20:28
avatar

Nemůžete. Podle informací, které máme, za rozvod může otec; když ženě vrazí, tak nemůže čekat nic jiného.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 09.02.15 20:28
avatar

Dobrý večer, nemyslím si, že můžete za rozvod rodičů. Problémy rodičů musejí mít hlubší kořeny, než nějaké vaše jedno opití a pozdní příchod domů. Váš otec potřebuje viníka rozvodu svého manželství, a protože si neumí přiznat svoji chybu, háže to na vás.

Ohodnoceno: 4x
 
Od: jhp
Datum: 09.02.15 20:33

Jste agresivní hulvát a zasluhoval byste na holou. Otce bych označil stejně za to, že dal matce facku. Rozvod jistě není důsledkem vaší opilosti. Na druhou stranu byste se měl zajímat o to, co rodiče mají za neschody. Budou hodně hluboké a dlouhotrvající.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.02.15 20:35
avatar

Za rozvod nemůžeš, ale myslím že jsi stejně agresivní jako tvůj otec. A hůř pro tebe že jsi mladší.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 09.02.15 20:38
avatar
Jak to tak čtu, tak jestli se Vaši rodiče opravdu rozvedou, tak určitě zůstanete s matkou, která Vás podporuje a má Vás ráda. Mohu jenom říci, že to pro Vás bude lepší, protože pro nikoho není dobré sledovat takové domácí násilí. Jelikož nejste zletilý, tak také nebylo zrovna dvakrát vhodné chodit domů opilý, akorát jste dal otci záminku k jeho přehnanému jednání, na alkohol budete mít v životě ještě hodně času :)
Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 09.02.15 21:14
avatar

Tvůj otec je sprostý násilnický debil, co si vlastní mindráky a nálady hojí na manželce. A vinu svádí na všechno, co mu přijde do cesty. Nicméně to určitě nebude kvůli tomuto jednomu incidentu, vztah musí být docela narušený už nějakou dobu, i kdyby to před tebou tajili.

A protože jsem rapl, tak bych mu klidně odpověděla, že jsem možná špína, ale rozhodně ne člověk, co uráží a mlátí ženskou. A pokud se nehodlá chovat normálně, tak já taky ne. Hergot, to jsem se zas rozčílila.

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 10.02.15 07:27
avatar

Když je manželství vpořádku, přežije veliké pohromy a zemětřesení. Mnohem větší a delší, než je jedna, byť veliká, hádka. Už to, že se manžel takhle chová ke své ženě, je tragické. Já si myslím, že se otec cítí vinným a tak potřebuje svou vinu setřást a hodit na někoho. Ty jsi přišel akorát včas. *hej* Každopádně tato roztržka není důvodem k rozvodu, k rozpadu manželství. Krize a rozpad už pracují mnohem déle, jen ty sis toho nevšimnul. Dám ti jednu dobrou radu: nemontuj se mezi ně. Chápu, že máš snahu ochránit maminku, ale je potřeba, aby si ona uvědomila, co se děje a začala se smiřovat s rozchodem. ;) Měl by sis s ní promluvit, co by od tebe chtěla, jaký má ona pohled na celé soužití. Vezmi ji na kafe někam ven, do restaurace. Ne do hospody! Držte se, bude to dlouhá cesta ke změně.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 10.02.15 07:58

Ne že bych schvalovala, že jste přišel domů "na šrot", vůbec když nevím, kolik je vám let a další okolnosti, ale jak tak pamatuju, bylo a je dost lidí, kteří si to aspoň jednou v životě prožili ! Krutá jsou rána opilců, ta bolavá hlava a ostatní následky ale bývají výstrahou, aby příště se tomu člověk hoooodně zdaleka vyhnul. Takže pokud to bylo poprve a jenom opice, no hoď kamenem kdo jsi to nikdy nezažil.

Horší ale jsou u vás ty následky, mají pravdu předchozí příspěvky, že ten otcův výbuch měl hlubší kořeny, normálně tohle rodina přejde nejprve mokrým hadrem na opilcovu hlavu, následně ho nechá si ten event. binec po sobě uklidit a pak je nějaký trest. Nikdo neznáme, jak to u vás vypadá, ale sáhnout mi někdo na mámu, asi bych ji taky bránila. Zkuste ještě vyčkat, tátu nedráždit, popovídat si v klidu maminkou, jak to vidí hlavně ona, a třeba se to nějak zklidní. A až bude příležitost, v klidu ! zeptejte se otce, jak to bylo, když se on poprve opil ! I já si myslím, že za rozvod nemůžete, u maminky asi tou fackou (třeba nebyla první?) přetekla ta míra trpělivosti s otcem a chce to řešit. Hlavně už žádná další opice !

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 10.02.15 09:19
avatar

Ano můžete za rozchod rodičů, možná vaše jednání byla ta pomyslná kapka, jste arogantní fracek co se ani nehodlá omluvit, za to co udělal. Mimochodem, nevěřím každému vašemu slovu, dospělý na rozdíl od puberťáka použije k nadávání jiná slova, hrdino, praštil jste otce a pak se plazil do pokoje, váš otec zkameněl?, bych se divila, že by vás nelištil tak, že druhou byste chytil od zdi ale příběh je to docela dobrý. Nu, vyčkala bych dalšího vašeho alkoholového dýchánku a nechala vás převezt do diagnostického ústavu, jelikož v tom případě, nestačím jako matka na vaši výchovu.

doplněno 10.02.15 11:29:

Martino, každý ten příběh čtu víc než 1x a poměrně dost se nad každým zamýšlím, ano přiznávám, že mám velký problém některým příběhům uvěřit tak jak jsou popsány a nemyslím si, že jsem daleko od pravdy, zvláště když v některých vláknech si příběhy od jednoho tazatele protiřečí. Každá mince má dvě strany a museli bychom vyslechnout také tu druhou stranu abychom se nějak dobrali subjektivní pravdy. Mnohdy by bylo nejlépe, být konfliktu a všemu co mu předcházelo, přítomen. Zde např. vůbec nevíme jak se chovala matka, reakce otce rozhodně neodpovídá tomu, že kluk přišel opilý poprve a neumím si představit, že dospělý "stáhne krovky" když mu opilý synek natluče. Máš pravdu, tomuto příběhu věřím asi tak jako tomu o Červené Karkulce, nehodlám tu dělat líbivou politiku a snad i sbírat body jen proto, abych psala o čem nejsem přesvědčená.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 10.02.15 10:40
avatar

Lidus, co kdybyste vzala v úvahu, že se to stalo tak, jak je napsáno, a nepřimyslela si k tomu vlastní jiný příběh? Promiňte, ale znám dost - a někdy hodně vysoce postavených - dospělých lidí, co těmito slovy běžně titulují své okolí, takže se velmi mýlíte, není to jen mluva puberťáků. Pokud otec na matku fyzicky zaútočil, zachoval se tazatel skutečně hrdinsky, když se jí zastal. Nebo se měl dívat, jak otec nádává a mlátí matku, nejlépe v klidu odejít? To jako fakt?

Ohodnoceno: 1x
 
Od: jumba
Datum: 10.02.15 14:00

Martino, souhlas a palec nahoru !

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.02.15 11:02
avatar

Nesouhlasím.. Nejsem ani náhodou zastánce fyzického násilí, ale v tomto případě jsem také toho názoru, že je dobře, že se syn matky zastal. Nedokážu si to představit, ale určitě bych se také jen tak v klidu nemohla dívat na to, jak někdo, kdo si říká "otec", mlátí mou matku. On nemá úctu ke své rodině, jakým právem se jí dožaduje od druhých?

Takhle "otec" alespoň ví, že nemá fyzickou převahu a zmůže se tak maximálně na to, aby byl vulgární - ale myslím, že ruku už jen tak na nikoho nevztáhne. Pohrozila bych mu, že příště zavolám policii.

Myslíte si snad, že před touto osudnou nocí, se jinak jednalo o naprosto dokonalé a harmonické manželství? Podle mě to byla jen kapka v moři..naštěstí pro rodinu, snad ta poslední.

Z maminky si může vzít vzor spousta žen, která se násilnického partnera zalekne a není schopná od takového člověka odejít i přesto, že občas vztáhne ruku i na její dítě.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jumba
Datum: 10.02.15 12:37

paní Liduš,

1) na výchovu syna jsou dva, né jen matka.

2) jeho otec také nejednal tak, jak má. A myslím si, že to není poprve.

3) Bránil bych také svou mamku, kdyby se něco takového stalo. Ale uhodit tátu, bych nedokázal.

4) Chyba byla, že tazatel jednal v opilosti, možná i otec.

5) Ale co jste napsala je pěkně drsné ! Vyslechnout druhou stranu není možné, proto odpovím tak, jako by to možné bylo. Ale na rozvodu nenese vinu !

doplněno 10.02.15 12:42:

Jen doplním. Tazatel se otci neomluvil, omluvil se otec manželce? Nebo to je v pořádku, že sprostě vynadám, vrazím facku? Dává otec dobrý příklad?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.02.15 13:52
avatar
Lidus: Měli bychom se držet toho, co je napsáno a na to reagovat. Autor příspěvků sám ví, jak to přesně bylo. A my bychom mu měli věřit a ne reagovat na nějaké své vlastní teorie. Taková rada má pak naprosto nulovou hodnotu. Napsat, že za to tazatel určitě může, jelikož to určitě bylo jinak, než píše? Co je tohle za radu?
Krom toho ten otec se choval naprosto normálně, jak se někteří agresivní otcové chovají, znám to ze svého okolí. Otec si zkrátka mohl beztrestně dovolovat na jeho matku a když zjistil, že může narazit, tak se stáhl. Tihleti tirani si dovoluji jen na ty slabé.
Takže pokud vy jste tohle nikdy nezažila a nevíte, co na to napsat, je lepší raději místo domýšlení si svých vlastních příběhu nereagovat vůbec.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.02.15 15:12
avatar

A když všichni napíší na otázku NE, je nejlépe se na tu větší stranu přidat, že? Kolik z vás co to NE napsali si opravdu myslí něco jiného? Nepočítám, že by to někdo z vás přiznal, jak říkám, líbivá politika se dělá líp a troufám si říct, že přesně vím kteří rádcové si počkají a pak odpovídají přesně podle toho jaká je většina odpovědí, hlavní je se nelišit v názoru. Nezlobte se ale ten můj je holt odlišný.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jumba
Datum: 10.02.15 16:32

Já napsal, že NENÍ vinen případným rozvodem rodičů. Nic jiného si nemyslím, odpovídal jsem na otázku.

Každý někdy udělá kravinu. A rozvodem se to hned neřeší. A dávat vinu dítěti za rozpad manželství, je ubohost. Oba se podílejí na výchově. Když syn dal facku otci, tak udělal to, co otec manželce. Ano, syn to přehnal a neomlouvá ho ani alkohol. Ale na případném rozvodu vinu NENESE !

Píšete, že byste tazatele nechala strčit do pastáku. Tím pádem otce strčit za katr ! A mamince zakázat styk s dítětem, když nedokázala vychovat slušného syna.

Odpovídám na Vaší výzvu, zda si někdo myslí něco jiného, než napsal.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.02.15 17:49
avatar

Osobně si za svým stojím. Rozhodně nenese dítě vinu na rozvodu, pokud otec mlátí matku a sprostě jí nadává. I kdyby se ožralo jak dán. A pokud je dítě špatně vychované, opět nesou vinu z 90% rodiče.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 10.02.15 10:17
avatar

Slyšel jsi někdy slovo latentní konflikt? To je konflikt, který není vidět. Zdánlivě se nic neděje, ale kdesi dole trvale narůstá neventilovaný tlak. No a pak přijde chvíle, kdy stačí škrtnout sirkou a dojde k výbuchu.

Nemůžeš za rozvod. Mezi tvými rodiči to muselo skřípat už hodně dlouho. To, co jsi jen na vlastní oči viděl a zažil, je ukázkový konec latentního konfliktu v rodině.

Co teď? Moc se toho dělat nedá. Stůj na straně mámy. Bude tě potřebovat.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: rybana
Datum: 10.02.15 10:45

Za rozvod nemůžeš, už to , že sem píšeš, řekla bych , že jsi přemýšlivý kluk a kdo se v tomhle věku neopil?

Otec se chová jak magor, vše už tu bylo napsáno.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: iue
Datum: 10.02.15 11:19

Rybano, vy máte zvláštní názory - přemýšlivý kluk... Dlouho jsem se takhle nezasmál.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: asd1
Datum: 10.02.15 13:15

1. za rozvod nemůžeš, problém musel být delší dobu a tohle byla jen poslední kapka. Dát ženě facku a nadávat do náckovský kurvy - to udělal on, ne ty. A to bylo hlavní důvod proč si řekla že s ním už nebude. Ne tvoje chování, ale ta jeho facka.

2. Bránit mámu před násilí - jednoznačně ano. Ale rozhodně ne praštit vlastního tátu, to je stejné jako ta jeho facka mámě, to jsi přestřelil a měl by ses mu omluvit. Jen za tu ránu, a za to že jsi přišel domu ožralej. Za nic jinýho ne.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.02.15 13:37
avatar
Nedávejte si to za vinu. Sice jste reagoval přehnaně agresivně, ale vzhledem k okolnostem se vám ani nedivím.
Dal jste jasně najevo svému otci, že tohle vaší mámě dělat nesmí.
Rozhodně bych se mu ani neomlouval, vždyť dostal jen to, co si zasloužil (Omluvil bych se mámě, že jsi přišel opilý a že kvůli tobě vzniknul ten konfikt). Pokud se s ním tvoje máma chce opravdu rozvést, tak určitě ne kvůli této události, spíše tohle byla už ta poslední kapka.
Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.