Pobyt v Lednici

Od: Datum: 09.02.15 08:10 odpovědí: 6 změna: 09.02.15 12:28

Dostala jsem jako dárek víkendový pobyt v Lednici. Termín si mohu vybrat, Co zde navštívít, abych poznala vše, co k této oblasti patří a je zajímavé vidět.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 09.02.15 08:32
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.02.15 08:44
avatar

Byl jsme v Lednici na dlouhý víken na Václava loni.

Jelikož nejsem příznivec pěší turistiky, tak jsem někam popojel aute, a kousek i prošel.

Takže jsem dojel i do Valtic, prohlídl zámek, skočil do auta a popojel 32 km a zajel se vykoupat do termálu Laa an der Thaya. (je tam plno čechů). Do Velkých Bílovic na vinice.

Zpátky do Lednice...procházky po okolí, jako Minaret, zámek, skleník, park v noci, najdete na mapkách z infocentra. Kolonáda, upřimně nic moc, ochutnávka vína OK, proceduru v lázních za svoje... Pak jsme objevili klobásovnu. U hlavní silnice v restauraci U Tlustých byla prodejna s uzeninou. Tak jsme odjeli domů, spokojeni, s tím, že vše nestihli za delší víkend...

Přeji Vám, ať se vám tam líbí, jako nám.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.02.15 08:45
avatar

Víkend je celkem málo, ale kromě výše uvedeného zámku a parku okolo něj, jsou v létě krásné procházky po okolních rybníkách po naučných stezkách, a můžete se i podívat na lednické nádraží. Budova je moc krásná, taková perníková chaloupka. Pouze v létě jezdil i historický vláček pro turisty a objížděl již zmíněné rybníky.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.02.15 09:08
avatar

V okolí Lednice jsem pobýval několikrát, teď v zimě nevím, co stihnete za víkend, v létě doporučuji výlety na kolech + pěšky Pálavu, co lze navštívit ze staveb v Lednicko-Valtickém areálu si můžete přečíst ZDE

Jinak na kola doporučuji trasy po stavbách L-V areálu, kolem Novomlýnských nádrží, na soutok Dyje a Moravy, viniční stezky a pod., je toho tam mraky, no ale na jednu víkendovou návštěvu si naplánujte jen ty hlavní dominanty v Lednici (zámek, skleník, park s Minaretem + některé stavby poblíž - Tři Grácie, Apollónův chrám, Sv. Hubert, ...), přejet můžete do Valtic a do Mikulova (zámky + další stavby)

Pokud se chcete dát do kupy po tělesné stránce, doporučuji lázně Lednice a nebo Hodonín

Ohodnoceno: 0x
 
Od: larix
Datum: 09.02.15 10:31

Mockrát všem děkuji za odpověd. Jsme turisti i cyklisti. K pobytu mám i večeři u Tlustých a střelnici. Vypadá to, že si ten pobyt prodloužíme a pořádně si to užijeme.

Od: nikc®
Datum: 09.02.15 12:28

V Lednici jsem byla jednou na konci června na pár dnů. Byla zrovna hrozná vedra. 33 stupňů, neměli jsme auto, tak jsme se neměli kde koupat. Zámek je pěkný i zahrada, ve Valtickém areálu jsme taky byly. To bylo dobrý. Ale ve vedrech je nejlepší akorát to koupání a to nebylo.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.