Bolesti břicha bez příčin

Od: Datum: 08.02.15 17:19 odpovědí: 3 změna: 08.02.15 17:50
avatar

Prosím o radu, zkušenost.

Dcera 8let má nepravidelné bolesti břicha, povětšinou ve večerních hodinách. Při hospitalizaci jsou veškeré vyšetření (krev, moč, stolice, ultrazvuk, gastro) bez nálezu. Doktoři nic nenašli a s odkazem že je to "jen" v hlavě nám ji vrátili domů. Co teď? Dcerka se kroutí bolestí, nikdo nic neporadí jak se zachovat a jak to vyřešit. Dětský psychiatr má čekací dobu 2 roky ! To ji přece nemůžu nechat takhle dlouho trápit se.

Máte někdo s podobným zkušenosti?

Děkuji za jakoukoli radu, pomoc, odkAZ.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 08.02.15 17:30
avatar

A co v ten den, kdy se kroutí bolestí snědla? Pozorujte při kterých jídlech má tyto potíže. Může to být zaviněno tím, že trpí plynatostí. A to bolí hodně. Když je to jak píšete nepravidelné, je největší pravděpodobnost v tom jídle, které ona nesnáší, i když jí chutná.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.02.15 17:43
avatar

Zdravím, zkuste vysledovat (pište si), kdy dceru břicho bolí. Není to třeba v neděli večer před školou, před nějakou písemnou, před dnem, kdy mají ve škole tělocvik, kdy má nějaký kroužek apod.? Psychika je strašná svině, vlastní zkušenost. Bolesti břicha (reálné i vymyšlené) se objevují, pokud se dítě nečeho bojí, něco nechce.

Druhá varianta je ona již zmíněná plynatost - chodí dcera pravidelně na velkou? Pije dost (příliš tuhá stolice)? Stravuje se vhodně ke svému věku, má vyváženou stravu? Nemá nějaké psychické zábrany ve vyprazdňování a ulevování si?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: faithoncemore*
Datum: 08.02.15 17:50

Nemáte podezření na šikanu? Či na jiný důvod obav ze školní docházky? Co prospěch? Má nějakou nejlepší kamarádku, která k Vám domů chodí a které se nenápadně můžete optat, jak to jde ve škole apod.?

Jsou i jiná psychiatrická oddělení pro děti, nejen to jedno, kde Vás chtějí čekat dva roky. Stejně je lepší vyjet na psychiatrii do jiného města. Ale v každém případě bych začala psychologem, ne psychiatrem, psychiatr by do ní pravděpodobně hned chtěl rvát léky.

Manželství je láskyplnné, funkční? Dítě vycítí i to, když jsou spolu rodiče jen kvůli němu, proto se ptám.

doplněno 08.02.15 17:56:

Já bych se zkusila zkusila objednat k MUDr. Haně Praškové.

http://www.vfn.cz/pracoviste/…/denni-stacionar/odborny-tym/

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.