Za 0,64 kw - 14.kč? + 20.kč administrativa

Od: Datum: 08.02.15 16:48 odpovědí: 21 změna: 09.02.15 12:33

Dobrý den,mám pronajmutou garáž,včera mi bylo doručeno vyučtování za odběr elektriky,a nestačil jsem se divit.Na faktuře bylo že jsem odebral 0,84.kw,což není pravda,odběr dle hodin je 0,64.kw.Za další,na faktuře byla uvedena částka k zaplacení za 0,84.kw za 14.kč? a + poplatek za papirování 20.kč.Mohu se nějak bránít?mam to zaplatit sdružení vlastníku.Zda se mi částka za 0,64.kw - 14.kč nějak hodně,a za papirování 20.kč? to je mazec.jak to mam reklamovat,nejde mi o par korun,ale o princip,Je například nějak ochrana v zákoně?Díky.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 08.02.15 17:03

No, já nevím, zda vám stojí za to se tím vůbec vzrušovat, ta částka je směšná. Odpustíte si dvě piva a máte to doma.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 08.02.15 17:40

Mi nejde o peníze,ale princip,najemniku na garáže je 28.lidi,takže není složité to propočítat,kolik se někdo obohatí na 28-lidech.

Datum: 08.02.15 18:04

Právě pro takové kecy jsem zrušil připojení elektřiny ostatním v řadě na podružné měření a elektřinu mám v garáži pouze já. Ostatních cca 30 garáží ji nemá. Až na pár lidí, co si udělali vlastní přívod se vším všudy.

Poslouchat každý rok, že proč má platit 50kč, když vlastně v garáži vůbec nesvítí atd. No tak teď si tam maximálně posvítí baterkou.

Ohodnoceno: 3x

Od: dam*
Datum: 08.02.15 18:04

Zdravím.

Víte sám kolik platíte za elektřinu v bytě, v naší republice mohou prodávat el. energii pouze licencovaní prodejci. Silně pochybuji, že spolek vám zaslající fakturu může měnit cenu svého distributora el. energie.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 08.02.15 19:21

Ahoj. Andelck ti to snad vysvětlil dost srozumitelně. Ten správný princip, při odběru energií je v tom, že si pro těch svých pár Watů, zařídíš vlastní odběrné místo a to se vším všudy. Z principu je to od tebe nenažranost. Tak nejlépe to bude za svý.

Ohodnoceno: 1x

Od: dexx®
Datum: 08.02.15 19:36

Nevím kolik platíš za kilowattu, takže jen obecně. Mám na starosti elektriku 15-ti garáží. A teď náklady - měsíčně zaplatím zálohu (posílám jí ze svýho účtu a převod mě něco stojí). Pak je tu platba za hlavní elměr. Dále platba za rezervovaný příkon. Samozřejmě platba za odebranou energii. Každý podružný elměr má svojí vlastní spotřebu...cca. 1-3 watty podle druhu. JÁ kvůli výběru peněz jezdím, JÁ kvůli tomu telefonuju, sháním majitele...atd. ještě se ti to zdá moc?

Ohodnoceno: 5x

Datum: 08.02.15 21:38

Pánové, tazatel má problém s cenou za elektriku, že platí něco co nespotřeboval. Náklady na "starostlivost" o daný objekt by se měly projevit v ceně paušálu za nájem.

Datum: 09.02.15 08:32

jo zda,ja jsem v garaži skoro denně,a se tím člověkem,co to fakturuje jsme sousedi,takže jaké volání,jaký projetý benzín.Jestli bych spočítal použitý papír,barva do tiskátny,tak náklady max 5.kč.Telefonovat mi nemusí,potkávame se dost často,protože tu garáž používám pro své podnikání(uschova naářadi).Ja podnikám od 1998.a kdyby jsi fakturoval při tvorbě rozpočtu (strávim u něj klidně celý den),svou administrativu,tak jsem nezaměstnaný,a to ja klidně napíši,že kvůli jednomu rozpočtu provlám i 50.minut,s dodavately materiálu.Kdyby tohle fakturoval,tak mě zakazníci klepou na čelo.Za druhé,domovník ma placeno každý měsíc s fondu oprav svou prací od každého 150.kč měsíčně,takže 28.lidí x 150.kč = 4.200.kč měsíčně za svou prací.Aještě má málo.

Datum: 08.02.15 21:56

zkuste se podívat na výdaje za měsíc, pokud byste měl samostatný přívod, třeba D01d

http://www.cez.cz/edee/conten…nikmoo_2015-01-01_comfort.pdf

Datum: 08.02.15 21:59

Potíž bude v podružném měření, pomineme li i možné "krádeže". Na to se často používají starší vyřazené a už méně přesné hodiny, a i špatně zvolené. Třeba u hodin s vysokým rozsahem malé proudy nemusí otočit kolečkem, ale první hodiny, dnes už elektronické, změří všechno. Pak nejspíš Sdružení nějakým způsobem přebytky rozpočítá mezi účastníky.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 09.02.15 08:36

jak jsem přebíral garáž,tak tam byly staré hodiny,a nechal jsem to elektrikářovi předělat na digitální +s revizi,takže jsi myslím,že to musí být fakturované dle hodin.A podle hodin fakturováno.ja spíš řeším,za 0,64kw -14kč.

Od: 111®
Datum: 09.02.15 10:14

jde o to jak jsi k té částce dospěl...pokud podělíš fakturu spotřebou,kteráje minimální,je to možné, protože jsi se nepodíval kolik je za natažené dráty a kolik je za silovou elektriku...kdyby jsi podělil silovou elektriku spotřebou, bylo by to určitě méně.

hele mně také vyjde 1m3 plynu na 64,-Kč, protože mám spotřebu 24m3 a projeví se hlavně pevná částka za potrubné...a co nadělám? NIC...

Datum: 09.02.15 10:59

domovník mi předal fakturu za odběr 0,84.kw-skutečnost 0,64.kw.Každá garáž má své hodiny.Elektroměrt a jeho zapojení jsem jsi platil sám.

Datum: 09.02.15 11:01

vážený tazateli, zkuste si vaši spotřebu spočítat ZDE: http://kalkulator.eru.cz/VstupniUdaje.aspx

Datum: 09.02.15 10:45

vezměme v úvahu, že jste napojen přímo na dodavatele (máte elektroměr od dodavatele), a jen jednofázový přívod, budete platit dodavateli při sazbě D01d a jističi do 1x25A minimálně měsíční (částky:

1. DISTRIBUCE - měsíční plat za rezervovaný příkon podle jmenovité proudové hodnoty hlavního jističe před elektroměrem (25A) částku 7,26Kč s DPH, tj. ročně 7,26x12=87,12Kč

2. OBCHOD - pevná cena za měsíc 72,60Kč s DPH tj.ročně72,60x12=871,20Kč

dále spotřebovaná elektřina v kWh x cena (podle nabídky dodavatele - ve vašem případě zanedbatelná část platby)

takže celkové roční náklady na spotřebu 0,64kWh se rovnají částce 87,12 + 871,20 + 0,64kWh x xxKč/kWh = cca 960Kč; pokud se vám současná cena zdá neúměrná, zajistěte si své odběrné místo...

nevím, kolik garáží máte napojeno na jeden elektroměr, ale zkuste si rozpočítat náklady, a to tam jistě nebudete mít společný hlavní jistič 1x25A, ale bude trojfázový...odkaz na poplatky u ČEZ výše, u jiných dodavatelů obdobné...a ještě na okraj - i váš elektronický elektroměr se chová jako spotřebič, řekněme 1 až 2 W, ročně 1W x 24hod x 365 dnů = 8,76kWh, při dvou Wattech 2 x 24 x 365 = 17,52kWh; a to musí někdo zaplatit...a to je spotřeba pouze vašeho elměru...podle vás to má platit kdo?

Datum: 09.02.15 10:54

vážený tazateli, zkuste si vaši spotřebu spočítat ZDE: http://kalkulator.eru.cz/VstupniUdaje.aspx

Datum: 08.02.15 21:59
Resit toto kvuli par kc je fakt smesne. Nechte elektrinu odstrihnout a budete mit klid.

Datum: 09.02.15 10:04

Pokud ti jde skutečně pouze o princip a ne o 34Kč, tak bych podal výpověď z nájmu. To je jedinné správné řešení.

Přece si nebudeš pronajímat garáž, kde se tě snaží okrást a zbohatnout na tobě.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 09.02.15 11:03

20Kč za papírování je moc?

To je zhruba 5minut práce při 250Kč/hod.

Někdo i takto malou spotřebu musí odečíst, spočítat, napsat dopis...donést ho na poštu..

Za 20Kč bych na to osobně ani nesáhl...

Buďte rád že je to tak levné...

Od: rv
Datum: 09.02.15 11:21

Zkuste navrhnout, že to budete dělat vy a levněji. Všichni budou spokojeni, i tech chudák, který to dělá teď.

Datum: 09.02.15 12:33

Nonku dal bych ti bodík,ale nejsem registrovaný, to na okraj.

Vnitřní spotřeba elektroměru - 1f provedení na DIN lištu 0.4W s mech. odpočtem

- 3f provedení na DIN lištu 2 W led display

myšleno spotřeba/hodina

Fakt - nic není grátis...

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.