Jak probíhá exekuce na movité věci

Od: Datum: 08.02.15 15:55 odpovědí: 4 změna: 08.02.15 17:48
Zajímalo by mě čistě teoreticky jak probíhá exekuce na movité věci v obydlí dlužníka. Co když budu mít zašitou větší finanční hotovost nebo šperky v polštáři? To mi ten exekutor převrátí celý barák naruby a rozryje zahradu, zda něco neobjeví? Vůbec si to nedovedu představit, jak to může probíhat.
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 08.02.15 16:10
avatar

Dobrý den, myslím, že exekutor není detektiv. Přijde, sepíše věci, které v bytě jsou, opatří je nálepkou a poučí osobu (možná hned na začátku exekuce). Když najde tu hotovost, tak ji zabaví, ale nebude nic ničit nebo někde kopat. Zdravím!

doplněno 08.02.15 16:21:

sebod - jo, i to je možné. Dokonce může odvézt i věci někoho jiného a ten musí potom dokazovat, že je vlastník těch věcí a on nemá tu exekuci.

doplněno 08.02.15 16:33:

layborr - vím, že jste prudič. Já to zvládnu, ale dodržujte alespoň jistá pravidla ohledně přezdívek, resp. neoslovujte nikoho jinak (nedělá to dobrý dojem o Vašem vychování).

avatar
Upozornění od administrátora 08. 02. 2015 18:44:02
Není ani potřeba se hanět, ne? Tohle je tenký led, který snadno přeroste k horším slovům.
Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 08.02.15 16:18

Nebo nebude sepisovat, ale rovnou odvážet a zrovna naloží i ten "naducaný" polštář.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.02.15 16:26
avatar

nemáte pravdu , věci osobní potřeby jako postel a peřiny se nesmí zabavit .

Některé věci jsou před exekutory v bezpečí

"Neznalost veřejnosti, co exekutor smí a nesmí zajistit, může také vést k celé řadě nepříjemných situací. V místě reálného pobytu dlužníka se rozhodně zabavovat nemohou zdravotní pomůcky, předměty osobní potřeby jako oblečení (výjimkou mohou být např. drahé kožichy apod.) či postel. Dlužníkovi by měl být ponechán také snubní prsten,"

Co se hotovosti týče, musí být dlužníkovi ponechána suma, která minimálně odpovídá dvojnásobku životního minima, což je aktuálně 6 820 korun (nevztahuje se na zahraniční měnu).

Podle novely občanského soudního řádu nemůže zabavit ani domácí mazlíčky. Zabaveny nesmí být ani předměty obživy, aby dlužníkovi nebylo bráněno v možnosti vydělávat si. Lze je zabavit pouze tehdy, pokud nejsou k dispozici jiné věci a živnost může být vykonávána alespoň omezeně s jinými prostředky, které povinnému zůstanou.

Neznamená to, že exekutor zabaví dlužníkovi úplně všechny movité věci. Například buď zabaví vícero menších a méně hodnotnějších věcí, nebo jedno auto. Zabavenými věcmi se musí umořit dluh, takže exekutor musí dodržet přiměřenost hodnoty zabavených věcí.

doplněno 08.02.15 16:29:

ben - ten potvrdí každý nesmysl.

doplněno 08.02.15 16:49:

bene - když někdo napíše nesmysl a Vy to potvrdíte tak já podle Vás prudím , možná ano , ale poradit nesmysly(sebod) a Vy to ještě potvrdíte tak to by se mohl tazatel i leknout , kdyby jste nepsal s sebodem nesmysly tak by tady nikdo neprudil.

avatar
Upozornění od administrátora 08. 02. 2015 18:42:24
Respektuj nick a netahej sem jména. Není důvod útočit, lze se dohodnout i v klidu.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.02.15 17:48

laybor. Mýlíte se. Jestliže dlužník bude mít doma deset duchen a bude žít sám, tak mu jich devět zabaví.Je to tak? Je ! Takže nepíši nesmysly. Spíš Vy se zamyslete trošku nad svým chováním a malinko přibrzdětě ve svém napadání ostatních rádců.

doplněno 08.02.15 17:58:

Laybor. Ještě se zeptám. Kolika exekucím jste byl přítomen? Mluvíte z praxe, nebo jen z toho co vyčtete a co je realitě velice vzdáleno?

doplněno 08.02.15 20:33:

administrátore, i Tobě děkuji za zastání. Akorát že sem Laybor tahá trošku pomílená jména. Já opravdu Dobešová nejsem *smich*.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.