Jak měnit tóny při zpěvu

Od: Datum: 07.02.15 20:21 odpovědí: 8 změna: 08.02.15 06:50

Hezký večer,

Mám takový problém. Když jsem byl dítě, tak jsem nezpíval falešně a můj zpěv se líbil. Je jasné, že teď, když jsem dospělý, tak po mutaci došlo k velkým změnám, ale co mě trápí je to, že zpívám pořád falešně. Vyzkoušel jsem jsem snad už všechno. Do bránice dýchám, uvloněný jsem. Pár lidí co se pohybuje v hudbě mi řeklo, že neumím používat hlas, že neumím nasadit tón neboli když začnu zpívat, tak se to nedá ani za tón považovat. Hudební "hluch" nemám. Rytmus ovládám skvěle a prý i tu píseň co chci zazpívat, tak v hlavě vím jak, jen to prostě nevyjde z toho hlasu. Také mi bylo huebníky vynadáno, že jsem příliš velký teoretik, prostě hledám pořád informace, jak zpívat, jakou techniku apod. Jestli to dělám správně atd.. No a teď k otázce. Když začnu zpívat (dejme tomu, že se mi povede nasadit správný tón) tak jak potom změním výšku toho tónu? Moje tvrzení : Když budu chtít zpívat vyšší tón, jednoduše zvýším hlas, a když nižší, tak ho snížím (ztiším). Je toto tvrzení správné nebo ne?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 07.02.15 20:26

Hlasitost a výška jsou různé věci. Výška je frekvence.

Ohodnoceno: 0x

Od: zpivani99
Datum: 07.02.15 20:49

Tudíž hlasitostí frekvenci nezměním. A dokážete teoreticky vysvětlit, jak hlasem ovlivnit frekvenci, tedy výšku tónu?

Datum: 07.02.15 21:02

Napnutím hlasivkových svalů.

Od: wamp®
Datum: 07.02.15 20:31
Ne,to není správné.Musíš změnit toninu,ne zvýšit,ani snížit hlas.Pochopila jsem to správně doufám Ten ton nasadíš v hrdle.

Datum: 07.02.15 21:01

To je právě všc, v které si nejsem jistý. Ikdyž zkoušel jsem to tak i tak. Ale při hurdním tónu rezonují hrudní dutiny, tudíž tóny vznikají tam, možná se mýlím. A naopak hlavový tón se tvoří zřejmě představou a opírá se o masku obličeje. Kdežto nasazení tónu v hrdle bývá označováno jako zpěv krkem, že je to hnáno přes krk a krk není uvolněný, pokud se opět nemýlím nebo pokud v tom nemám zmatek.

Datum: 07.02.15 20:39

Pokud jde o vyšší dívčí (spíš nejvyšší) v ovládání hlasu:

Datum: 07.02.15 20:53

Samozřejmě ty změny tam slyším, ale dá se to nějak teoreticky popsat či nikoliv?

Datum: 08.02.15 06:50

Po netu radit, jak správně zpívat, to je jako vysvětlovat slepému, jak vypadá modré nebe. Jestli zpěv myslíte vážně, musíte si zaplatit učitele zpěvu. A chodit na hodiny a držet se toho, co on říká.

Ohodnoceno: 4x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.