Proč já a ne úřady mezi sebou

Od: Datum: 07.02.15 14:32 odpovědí: 4 změna: 07.02.15 18:28
Zdravím, mám trvalý pobyt na úřadě a chci se stěhovat – musím změnu adresy nahlásit i na soudě, odkud mi občas něco příjde ohledně exekuce nebo si to úřady v tomto případě řeknou mezi sebou. každý říká něco jiného. Díky za info
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 07.02.15 14:45
avatar

Dobrý den, tak, ten systém, že bude obíhat informace a ne občan, není dotažený. Ale, Vy máte na úřadě jen trvalý pobyt, nebydlíte tam a asi si tam nechodíte ani pro poštu.

Bydlíte jinde a to je Vaše doručovací adresa. Pokud se přestěhujete, tak by bylo vhodné tu doručovací adresu nahlásit (pokud chcete přebírat poštu, mít přehled a informace). Soud možná dostane informaci o změně trvalého pobytu, ale tam Vám zase nic nedoručí a nebudete informován.

Zdravím!

Ohodnoceno: 3x
 
Od: darek
Datum: 07.02.15 15:08

Dobrý den, děkuji za info, na úřad mi chodí pošta a já si ji tam chodím průběžně vyzvedávat. Ale teď se chci odstěhovat do jiného města, kde budu mít trvalky a nevím, zda je mou povinností to nahlásit na soudě kvůli přesměrování pošty nebo to úřad udělá automaticky.

Od: uska®
Datum: 07.02.15 15:51

Doporučuji vše oběhat nebo vytelefonovat, pokud to půjde. Zde máte podrobnější info

http://www.penize.cz/spotrebi…bnasi-zmena-trvaleho-bydliste

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 07.02.15 18:28
avatar

Změnu pobytu si musí ohlídat každý sám. Úřad sice změnu zanese do evidence obyvatel, ale do této databáze mají přístup pouze úřady. Zdravotní pojišťovně a dalším musíte změnu nahlásit sám.

Při změně trvalého pobytu se doporučuje i zřídit na poště dosílíání, protože se nelze spolehnout na to, že si úřady před odesláním případnoou změnu ověří. (Vím i o případech, že úřady přes osobní nahlášení změny zasílaly na starou adresu.)

Asi nejspolehlivější by byla datová schránka.

———– Stručně: Proč Vy? Protože se na úřady nemůžete spolehnout.

Ohodnoceno: 5x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.